Sokol Písek Sršni - Válečníci Děčín 74:75 (24:15, 41:28, 59:58)

Sestava a body Písku: Křesina 16, Zita 14, Vallet 12, Benda 11, Kopunec 9, Kabriela a Hess po 6, Suk, Rybařík, Kačírek.

Písečtí basketbaloví kadeti v extralize U17 vyhráli po základní části nadstavbu a tím si zajistili pořádání finálového turnaje čtyř nejlepších celků republiky. Nejdříve však museli přejít přes čtvrtfinále play off. Tam jim ale stáli v cestě Válečníci Děčín. V prvním utkání série, která se hrála na dva vítězné zápasy, zvítězili Sršni na domácí palubovce a na severu Čech měli mečbol. Jenže ten neproměnili, vyhrál Děčín a vyrovnal stav série na 1:1.

V rozodujícím třetím utkání si domácí vytvořili po prvním poločase slibný náskok třinácti bodů. O ten však ve třetí čtvrtině přišli a v té závěrečné se odehrávalo drama o každý bodík. Nakonec o ten jeden jediný vyhrál Děčín a do semifinále postupují Severočeši.

Čtenářům Deníku přiblížil utkání fotografiemi a videi Jan Škrle.