VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VLADIMÍR MAJER

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Podnapilý najel na policistu a ještě nabízel úplatek . . .

České Budějovice – Pan Lukáš (26) se v noci 7. června 2013 mezi 0.20 a 0.50 hodiny – tedy zřejmě dost dlouho – projížděl v Mladém na Kawasaki Ninja, přestože řidičské oprávnění nikdy neměl a navíc měl podle trestního příkazu za ohrožení pod vlivem návykové látky z roku 2009 zákaz řízení.

Protialkoholní léčbě v ústavu se muž s podmínkou nevyhne

České Budějovice – Petr B. (27) byl, zdá se, někdy docela nesnášenlivý člověk.

Hokejista – developer má jít na pět let do vězení za podvod

České Budějovice – Krajský soud v pátek 23. ledna uložil 36letému Jaroslavu Š. za pokračující zločin podvodu pět let do věznice s dozorem. Obviněný se ihned odvolal.

Ranní bodnutí do boku bylo pokusem těžkého ublížení

České Budějovice – Ke krvavé scéně došlo loni 9. února kolem osmé hodiny v bytě v centru krajského města.

Za drsný krosček dostal hráč podmínku a doživotní zákaz

České Budějovice  Hokejista odsouzený za ublížení na zdraví se hájil tím, že šlo o vzájemný souboj ve hře. 

Domovní „šerif“ to asi přehnal

České Budějovice – Pan Jaromír (71) z Jindřichova Hradce má dlouholeté neshody se sousedkou na patře.

Nechal se hospitalizovat a okrádal pacienty

České Budějovice – Dva pacienti urologie jindřichohradecké nemocnice si 18. června 2007 vyšli z pokoje na večerní televizi. Než se vrátili, Lukáš V. (27) jednomu stáhl ze stolku peněženku se 600 Kč a doklady, druhému mobil.

Podmínka za přepadenou babičku

České Budějovice /ZLOČINY Z ARCHIVU/ - Lucie (24) v červnu 2007 v Týně přistoupila zezadu k 86leté paní jdoucí na hřbitov a snažila se jí strhnout kabelku z ramene. Bránící se stařenka upadla a utrpěla luxaci ramena.

Osm let za loupež ve stánku

České Budějovice – Odpoledne 19. prosince 2007 vtrhl do novinového stánku na Máji chlap s dlouhým nožem v ruce a křičel na prodavačku, aby otevřela kasu. Vybral všechno, asi 10 000 korun.

Opilost prozradí i chování šoféra

České Budějovice /ZLOČINY Z ARCHIVU/ - Řidič VW kolem 22.15 hodiny 11. ledna 2007 při jízdě J. Hradcem nejspíš přehlédl pana S. při pravém okraji vozovky vedle oktávie odstavené na chodníku. Zachytil ho a odmrštil. Poškozený se léčil téměř tří měsíce.

Na řidičák si ještě trochu počká

České Budějovice /ZLOČINY Z ARCHIVU/ - V této rubrice jsme 29. května připomněli  případ mladíků, kteří od května 2002 do ledna 2003 odcizili 23 luxusních aut.Krajský soud každému vyměřil osm let do věznice s ostrahou a zákaz řízení na sedm roků. Vrchní soud v Praze odvolání obviněných zamítl.

Vydírající policista se nedovolal

České Budějovice /ZLOČINY Z ARCHIVU/ - Nejvyšší soud ČR odmítl dovolání Romana S. (43) odsouzeného Okresním soudem v Č. Budějovicích za vydírání v souběhu s podplácením na dva roky podmíněně na dvě léta. Krajský soud jeho odvolání zamítl.  

Pobíral od úřadu pomoc v nouzi a ještě k tomu sbíral šrot . . .

Milevsko /Zločiny z archivu/ - Pan Pavel  je v podstatě pilný člověk. Jen za necelé tři měsíce přelomu let 2006-07 posbíral po Milevsku a nejméně nadvacetkrát prodal do sběrny barevné kovy za celkem  37 192 Kč.

Osm let za kruté znásilnění

České Budějovice /ZLOČINY A ARCHIVU/ - Za znásilnění se způsobením těžké újmy na zdraví dostal v červenci 2008  34letý Dominik P. z Českých Budějovic od krajského soudu osm let do věznice se zvýšenou ostrahou.

Ublížil z omluvitelné pohnutky?

České Budějovice – Prachatický soud potrestal řidiče Josefa (30) za to, že loni 31. ledna srazil v noci na náměstí v Prachaticích při couvání dva lidi z osádky dalšího vozu, kteří ho obstoupili. Jednomu způsobil zlomeninu holenní kosti.

Město klopýtlo o kořen v chodníku

Písek -  V noci 
13. července 2005 klopýtl pan J. V. při chůzi po chodníku  
v Písku o prorůstající kořen topolu.  Při pádu utrpěl úraz 
a pak zažaloval město o 120 980 Kč náhrady škody na zdraví.

Zač se zavíralo na venkově...

České Budějovice - Podle ministryně spravedlnosti byl trestní proces s „kulačkou" v roce 1955 politický.

Hněv bývá špatným rádcem

České Budějovice – Pan Lukáš (31) z Prachatic neměl štěstí – loni 18. února ho policista přistihl  v cizím autě s igelitkou, v níž měl připraveno zde nalezené nářadí za asi 750 Kč.

Při erotických službách kradla

České Budějovice – Odvolací senát v pondělí ráno marně čekal na slečnu Emilii (22), která se k němu odvolala proti dvěma trestům od českokrumlovského soudu.

Když neslušnost může vidět víc lidí

Písek - Pánové F. K.
a M. K. se loni v březnu po poledni po rozepři ohledně nevyplacené výplaty a poškození mercedesu pustili na místní komunikaci obce na Písecku do dalšího muže. Strhli ho 
na zem, bili ho a kopali, a když si chtěl přivolat pomoc, F. K. mu mobil vytrhl z ruky. Oba poškozeného zatáhli do jeho auta, z peněženky, kterou mu vytáhli z bundy, mu sebrali 6600 korun. Celkem mu způsobili škodu 8200 korun.

21 let bez papírů, a nic neudělal

České Budějovice /Zločiny z archivu/ - Ve Strážném byl 14. října 2006 kontrolován pan Pavel (tehdy 61). Ukázalo se, že není držitelem řidičského oprávnění. Byl obviněn z trestného činu obecného ohrožení.

Vrah si stěžoval marně

České Budějovice /ZLOČINY Z ARCHIVU/ – Patnáct let za vraždu uložil v prosinci 2008 krajský soud Václavu Tauschovi. Ten v srpnu v noci bodl ve Strakonicích na ulici dvakrát kuchyňským nožem do hrudníku  28letého muže. V době činu měl 2,18 až 2,83 promile alkoholu v krvi.

Ani kojenec soud neobměkčil

České Budějovice /ZLOČIN Z ARCHIVU/ -  Osmadvacátého června 2000 dostal Milan M. (tehdy 25) šest a půl roku za loupež v zastavárně  Solida v Č. Budějovicích 8. listopadu 1999, kterou zosnoval 
a při níž pak dělal zeď  kumpánovi.

Noční vetřelec v opilosti bodl hostitele nožem do krku

České Budějovice - Za pokus těžkého ublížení na zdraví dostal čtyři roky. S poškozeným se poznali v léčebně.

Invalida mesiáš chtěl pracovat

České Budějovice /Zločiny z archivu/ -  V srpnu 2005 kolem 21 h někdo rozbil výlohu zlatnictví na náměstí. Alarmovanému majiteli policie na místě ukázala pachatele – na invalidním vozíčku!

Kradl prý jen proto, že měl hlad

České Budějovice /Zločiny z archivu/ -  Š. S. z Kaplice 16. ledna 2006 dopoledne vnikl do sklepa, kde odcizil prodlužovací kabel, florbalovou dětskou hokejku a osm sklenic se zavařeninami.

Složení laně nebylo trestné

České Budějovice - Krajský soud zrušil odsouzení čtyř obžalovaných za pytláctví a krádež. Rozhodne úřad.  

Havaroval opilý a neposkytl pomoc

České Budějovice /ZLOČINY Z ARCHIVU/  –   Arif   M. z Českého Krumlova v noci na 11. srpen 2006 něco popil a kolem 1.45 hodiny se vydal na cestu se svou alfou romeo.

Ráno na ubytovně a nůž v srdci

České Budějovice /Zločiny z archivu/ - 50letý Martin K. 10. září 2006 ráno  pobodal na ubytovně v Písku  56letého spolubydlícího. Jedna rána pronikla do srdcee. Bez pomoci záchranky a chirurgů by poškozený zemřel.  

„Skořápkář“ nakonec prohrál

České Budějovice /ZLOČINY Z ARCHIVU/ -  Martin O. provozoval poblíž jednoho nádraží na Českokrumlovsku takzvané „skořápky" (či „placičky").

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT