VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAVA KOBLIHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Koncert rozezněl kostel Narození Panny Marie v Kostelci

Kostelec nad Vltavou - Tradiční vánoční koncert pořádal Dětský pěvecký sbor Kosteláček na Boží hod vánoční jako vždy dvakrát - v Kostelci nad Vltavou v kostele Narození Panny Marie a poté v Kovářově v kostele Všech svatých.

Otužilci se na Štědrý den vykoupali ve Zbelítově

Zbelítov - Na Štědrý den po poledni se sešli u koupaliště ve Zbelítově otužilci. Tradici tu udržují šestým rokem. Průkopníky štědrodenního koupání tady byli před sedmi lety Tomáš Kotrba a Jaroslav Štědronský. Za rok se k nim přidali další. Letos se tu sešlo deset příznivců koupání ve studené vodě, z toho dva přijeli z Milevska a dva ze Stehlovic.

V Orlíku nad Vltavou zpíval živý betlém koledy

Orlík nad Vltavou - Podvečer v sobotu 23. prosince patřil na náměstí v Orlíku nad Vltavou tradičnímu sousedskému setkání pod vánočním stromem.

Nad ránem hořel v bytovce sušák na prádlo

Písek - Na Štědrý den ve čtvrt na čtyři nad ránem vyjížděli písečtí profesionální hasiči k požáru sušáku na prádlo do bytového domu v uilci Za Pazdernou v Písku.

Policie žádá o pomoc při hledání pachatelů

Písecko - Ve čtvrtek 21. prosince odpoledne se staly tři dopravní nehody, jejichž pachatelé z místa ujeli. Policie prosí veřejnost o pomoc při pátrání.

V milevském klášteře byl poprvé živý betlém

Milevsko - V sobotu 23. prosince odpoledne se první nádvoří milevského kláštera zaplnilo návštěvníky. Přilákal je sem živý betlém, který se tu konal poprvé.

OBRAZEM: Děti zahrály pohádku Princové jsou na draka

Čimelice - Dramatický kroužek a Sborový zpěv při čimelické základní škole připravily pod vedením učitelky Marie Filipové tradiční divadelní představení v restauraci Na Hvížďalce. Tentokrát to byla hudební pohádka Princové jsou na draka. V pátek 22. prosince s ní žáci vystoupili dopoledne pro spolužáky a večer pro veřejnost.

Starostka dostala od školáků srdce

Kluky - V předvánočním čase dojali školáci starostku Kluk Janu Hrdinovou. Předali jí srdce, které vyrobili ve školní družině s vychovatelkou Věrou Lukášovou.

V Probulově se umí lidé bavit

Probulov - Předvánoční čas si v Probulově lidé užili.

OBRAZEM: Klienti písecké Diakonie Blanka dostali dárky

Písek - Zástupci písecké městské knihovny, ředitel Roman Dub a Milena Halámková, předali před Vánoci dárky klientům písecké Diakonie Blanka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT