VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAVA KOBLIHOVÁ

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Již nejsou mezi námi

Písecko - Kdo nás v uplynulých dnech opustil

Narodili se

Písecko - V písecké porodnici se v uplynulých dnech narodili:

Zloděj kradl před polednem v písecké trafice

Písek - V úterý 24. dubna krátce před dvanáctou hodinou došlo ke krádeži mobilního telefonu a tabákových výrobků v novinovém stánku v lokalitě Za kapličkou v Písku.

Anna Mrázová z Vlastce oslavila devadesátiny

Vlastec - Nejstarší občankou Vlastce je Anna Mrázová, která 15. dubna oslavila 90. narozeniny.

V Miroticích uvidíte přes dvě stě let staré loutky

Mirotice - Do památníku malíře Mikoláše Alše a loutkáře Matěje Kopeckého projdete nenápadnou uličkou z mirotického náměstí, které nese po slavném rodákovi jméno. Navíc na něm stojí i jeho socha, jejímž autorem je sochař Antonín Lhoták.

Divadélko bez opony se představí v domě kultury se hrou Ať žijí duchové

Milevsko – Na čtvrtek 26. dubna se mohou těšit příznivci dětského divadla.

Napravený Lotrando a uzdravená princezna v Mirovicích v podání žáků 6.

Mirovice - Na středu 18. dubna připravili žáci 6. třídy dvě dopolední divadelní představení. Nejprve zahráli hudební pohádku Lotrando a Zubejda pro žáky 1., 2. a 3. třídy. Druhé představení si užili žáci 4. a 5. třídy.

V Ostrovci přivítali nové občánky

Ostrovec - V Ostrovci přivítaly v nedávných dnech dva nové občánky Rostislava Svobodu a Terezku Bučkovou za obecní úřad Dana Vepřovská a Jaroslava Janušková.

Farmářsko - chovatelský trh bude poprvé v areálu milevských chovatelů

Milevsko - První farmářsko-chovatelský trh pořádají v sobotu 21. dubna od 8 do 13 hodin členové Českého svazu chovatelů v Milevsku.

Hrejkovická knihovna se přestěhovala o patro níž

Hrejkovice - V prostorách po obecním úřadu, který se z kulturního domu přestěhoval do obecního statku, od středy funguje obecní knihovna.

Před odbočkou do Nerestců shořelo auto

Písecko - Provoz na hlavním tahu z Písku na Prahu I/4 komplikovala ve čtvrtek 19. dubna dopoledne dopravní nehoda dvou osobních automobilů za Čimelicemi před odbočkou do Nerestců.

Orlické náměstí se proměňuje do hezčí podoby

Orlík nad Vltavou - Výraznou proměnou prochází v současné době náměstí v Orlíku nad Vltavou. Vzrostlá zeleň odtud zmizela a zůstala jen stará lípa u kostela.

V Mirovicích se připravují cvičenky Sokola na XVI. všesokolský slet

Mirovice – V sobotu dopoledne se zaplnila mirovická sokolovna cvičenkami nejen z Mirovic, ale i z Boršova nad Vltavou.

OBRAZEM: Cestopisná přednáška o Kubě zaujala návštěvníky

Kluky - Ve čtvrtek 12. dubna pořádala obec Kluky v tomto roce již třetí cestopisnou přednášku v ZŠ Kluky. Po Aljašce a Uzbekistánu byla tentokrát tématem Kuba.

Zpravodaj změnil podobu

Čimelice – V čimelických domácnostech mají první letošní vydání obecního zpravodaje a v současné době se připravuje další. Čimelický zpravodaj má od letoška novou redakční radu, která se rozhodla pro změny.

Vydejte se probouzející se přírodou na kole i pěšky

Milevsko, Kovářov – Klub českých turistů společně s městem Milevsko a obcí Kovářovem připravily na sobotu 21. dubna druhý ročník cykloturistické akce a turistického pochodus názvem Probouzející se přírodou Milevska a Kovářovska.

OBRAZEM: Mirovičtí zahrádkáři přemýšlejí o tom, co s velkou moštárnou

Mirovice –  Členové místní organizace jsou v důchodovém věku. Zpracování jablek je pro ně fyzicky náročné.

Den otevřených dveří v obecním statku přilákal spoustu návštěvníků

Hrejkovice - Obecní úřad v Hrejkovicích se v nedávných dnech přestěhoval do nových prostor na statku, který obec v loňském roce koupila v dražbě. V sobotu 14. dubna tu obec uspořádala den otevřených dveří, aby se podle starostky Hany Kašparové mohli lidé podívat, do čeho se investovaly obecní peníze.

Traktoriáda v Boudách přilákala davy návštěvníků

Boudy /VIDEO/ - Sedmý ročník oblíbené traktoriády přilákal v sobotu 14. dubna do Bud závodníky i jejich příznivce nejen z Písecka, ale i z různých koutů České republiky. Pořadatelé, místní dobrovolní hasiči, měli jako vždy vše perfektně připravené, a to i díky svým kolegům z Rakovic, kteří jim dovezli před závody na trať potřebnou vodu.

Na Písecku hořela na třech místech tráva

Písecko – Za vypalování trávy mohou padat vysoké pokuty.

Život dívky vyhasl při srážce s vlakem

Písek – K tragické nehodě, která se stala na železničních kolejích na úrovni hypermarketu OBI na Budějovickém předměstí v Písku, vyjížděli ve čtvrtek 12. dubna po 17 hodině záchranáři, policisté i písečtí profesionální hasiči a podnikoví hasiči SŽDC České Budějovice.

OBRAZEM: V areálu FAMO se natáčela upravená verze hymny

Písek /ANKETA/ - Emoce, které vyvolala mezi lidmi nová verze státní hymny, se dotkly také Filmové akademie Miroslava Ondříčka (FAMO) v Písku. Proto ve středu 11. dubna uspořádala škola originální choreografickoua výtvarnou koláž na téma státní hymny v úpravě skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera.

Pivovar v Protivíně oslavuje devadesáté výročí varny

Protivín – Vaření 400 hektolitrů výročního ležáku Platan začalo v protivínském pivovaře ve středu. Zrát začne ve čtvrtek 12. dubna – v den, kdy bude zdejší varna slavit 90. výročí.

OBRAZEM: Listování s Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným

Písek - Ve středu 11. dubna se v ZŠ T. Šobra v Písku uskutečnilo Listování s Lukášem Hejlíkem a Alanem Novotným.

Autobus zachytil dívku, má odřeniny na noze

Písek - Ve středu 11. dubna se stala dopravní nehoda ve 13.25 hodin na křižovatce U Ceprů v Harantově ulici v Písku.

Písečtí cukráři se podílejí na rekordu

Písek – K vytvoření obrovského dortu vážícího 1570 kg na téma jihočeských památek přispěla SOŠ a SOU Písek.

Zastupitelé budou jednat už na statku

Hrejkovice - Kanceláře hrejkovického obecního úřadu jsou už přestěhované do nových prostor na statku za mostem vlevo u hlavní silnice na výjezdu z obce směrem na Orlík nad Vltavou.

Den Země oslaví v Milevsku úklidem

Milevsko - Stejně jako v předchozích letech se město Milevsko zaregistrovalo jako organizátor jarního úklidu města v rámci celorepublikové akce Ukliďme svět, ukliďme Česko.

Počet zastupitelů zůstane v Milevsku stejný

Milevsko - Návrh, aby město Milevsko zastupovalo místo dosavadních jednadvaceti členů jenom devatenáct, v zastupitelstvu neprošel.

Čimelice pořádají sbírku pro majitele vyhořelého domu

Čimelice - Obec Čimelice vyhlásila veřejnou sbírku pro pomoc Jaroslavu Vlčkovi, kterému letos v březnu shořel rodinný dům. Při požáru zemřeli jeho manželka a syn.

Novou zastupitelkou se stala Marie Polívková

Milevsko - Milevští zastupitelé oficiálně přijali ve středu mezi sebe Marii Polívkovou.

Jak jsme žili v Československu. Tento týden historie zahrádkářů v Mirovicích

Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden budeme zveřejňovat historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992. 

V Miroticích hořel kompostér

Mirotice - Ve středu 4. dubna po půl čtvrté nad ránem vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Písek a jednotky SDH obcí Mirovice, Mirotice a Čimelice do ulice Za Sady v Miroticích, kde byl ohlášen požár porostu.

V sobotu 7. dubna se bude uklízet Miroticko

Mirotice – Do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko, se tradičně zapojí i Mirotice. Uklízet společně Miroticko se půjde v sobotu 7. dubna.

Správcem bývalého vepřína v Letech je už Muzeum romské kultury

Lety - V úterý 3. dubna předala akciová společnost AGPI vyklizený areál vepřína bez zvířat v Letech na Písecku Muzeu romské kultury, které je státní příspěvkovou organizací.

Počet zastupitelů zůstane stejný

Hrejkovice – Do dalšího volebního období schválili hrejkovičtí zastupitelé stejný počet členů zastupitelstva, jako je teď – devět.

Narodili se

Písecko - Podívejte se, kdo se narodil. 

Zastupitelé budou jednat o veřejném osvětlení na Starém sídlišti

Milevsko – Ve středu 4. dubna budou v milevském domě kultury jednat zastupitelé.

V Galerii M a knihovně začnou výstavy fotografií

Milevsko – Středa 4. dubna bude v Milevsku patřit dvěma fotografickým výstavám.

Úřad se přestěhuje do areálu statku s penzionem

Hrejkovice – Statek s penzionem u hlavního tahu Tábor – Rožmitál pod Třemšínem bude sloužit obci. Ta ho loni vydražila za 3,46 milionu korun. Po Velikonocích se do jedné budovy přestěhuje obecní úřad a ve druhé jsou tři apartmány, ve kterých je celkem 14 lůžek.

Část vodovodního řadu Čevak vyměnil

Čimelice - Těsně před Velikonoci by měla skončit výměna litinového vodovodního řadu za polyetylenový v úseku 125 metrů mezi mateřskou školkou a základní školou v Čimelicích.

Zvíkovský palác bude o svátcích otevřený

Zvíkovské Podhradí - Na prohlídkové trase jsou nepřístupné sklepy. Rekonstruují se tam stropy.

Kovářovánek opět po roce vynesl zimu ze vsi

Kovářov - Lidový zvyk vynášení Smrtky (zimy) si ve čtvrtek 15. března připomněly v rámci hodiny hudební výchovy děti první třídy a zároveň Kovářovánku základní školy za podpory společnosti Kovářovskétradice.cz.

Velikonoce budou s kapelou Oboroh

Písecko - Velikonoční neděli a pondělí si mohou zájemci zpříjemnit muzikou folkrockové kapely Oboroh v Mirovicích a v Milevsku.

Řidiči, pozor, mezi Kostelcem a Žďákovským mostem vás zbrzdí opravy

Kostelec nad Vltavou - Frézování vozovky začalo v pondělí u Ždákovského mostu.

Velikonoční jarmark přilákal do Milevského muzea spoustu návštěvníků

Milevsko - Milevské muzeum zaplnili v neděli 25. března řemeslníci a tvůrčí lidé. Konal se tu už 16. velikonoční jarmark.

OBRAZEM: Velikonoční trhy v milevském domě kultury

Milevsko - V sobotu 24. března se v DK Milevsko uskutečnily velikonoční trhy. Ke koupi zde bylo velké množství velikonočních a a jarních dekorací, ale také koření či hračky.

V Mirovicích mají nové rodinné centrum

Mirovice - Rodinné centrum Mirovické EMKO zahájilo svoji činnost oficiálně v sobotu 24. března v prostorách spolkové místnosti naproti městské knihovně v místním kulturním domě. Jak prozradila místostarostka Marie Hrdinová, která se slavnostního otevření zúčastnila, tyto prostory jsou jen dočasné. "Tato místnost sloužila spolkům a také k pořádání akcí knihovny. Spolky a knihovna mohou pořádat své aktivity v sále a přísálí kulturního domu," vysvětlila Marie Hrdinová.

  • 1
  • 2

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT