VYBRAT REGION
Zavřít mapu

STANISLAVA KOBLIHOVÁ

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

V Galerii M vystavují žáci SUPŠ Bechyně

Milevsko – Keramika, design, grafika je název nové výstavy v milevské Galerii M. Své maturitní a klauzurní práce tu tradičně představují studenti výtvarných oborů Střední uměleckoprůmyslové školy v Bechyni.

V Sepekově začínají poutě

Sepekov – Poutní kostel Jména Panny Marie poskytne věřícím bohoslužby. Děti se mohou těšit na atrakce.

Tradiční mariánské poutě v Sepekově začínají

Sepekov - Tradiční mariánské poutě v Sepekově se konají 9. a 16. září. Chybět nebudou ani tradiční pouťové atrakce. Český svaz chovatelů v Sepekově také při obou poutích pořádá na výstavišti na farské zahradě tradiční chovatelskou výstavu králíků, drůbeže, holubů a papoušků, a to 8. a 9. září a 16. září. Otevřené budou vždy od 8 hodin.

Škola použije šest milionů korun na nové učebny

Díky dotacím v Miroticích vybudují pro žáky dílny, jazykovou učebnu a venkovní učebnu s hledištěm.

V Milevsku budou rozdávat medaile

Součástí oslav 100. výročí vzniku státu bude i ocenění osobností města.

Ohlédnutí za oslavami 100. výročí vzniku samostatného státu

Kovářov - V sobotu 1. září se konala v Kovářově velkolepá oslava 100. výročí vzniku samostatného Československého státu, na které nechyběl ani prezident T. G. Masaryk.

V Myšenci hořelo v noci vybavení bytu

Protivín - Rušnou noc z úterý na středu 5. září zažili hasiči. V jednu hodinu v noci vyjížděli profesionální hasiči ze stanice Písek se dvěma cisternami a automobilovým žebříkem do Myšence, místní části Protivína k ohlášenému požáru domu.

Na D4 na úrovni Obory u Radobytců komplikuje provoz dopravní nehoda

Písecko - Řidiči jedoucí ve směru od Čimelic na Písek musí počítat s dopravním omezením. Způsobila je dopravní nehoda dvou nákladních aut.

Výstava Kostel v proměnách času představuje kostel svatého Ondřeje v Radobytcích

Mirotice - Ještě do pátku 7. září bude v prostorách obřadní síně mirotické radnice k vidění výstava Kostel v proměnách času, která je věnovaná kostelu svatého Ondřeje v Radobytcích, místní části Mirotic.

Narodili se

Písecko - V písecké porodnici se narodili:

OBRAZEM: V Kovářově oslavili 100. výročí vzniku samostatného státu

Kovářov - Oslava 100. výročí vzniku samostatného státu v Kovářově.

Déšť děti od procházky pohádkovým lesem neodradil

Milevsko - I když počasí organizátorům tradičního pohádkového lesa v Milevsku v sobotu 1. září právě nepřálo, děti a jejich dospělý doprovod déšť neodradil.

Krajiny dětství Renaty Štolbové nadchly návštěvníky Sladovny

Písek - Ve středu 29. srpna začala v Malé galerii písecké Sladovny nová výstava s názvem Krajiny mého dětství výtvarnice Renaty Štolbové.

Kabelkový veletrh jde do finále

Písecko – Pátý ročník charitativního Kabelkového veletrhu Deníku se uskuteční už ve středu 5. zářív budějovickém Igy. Tam se všechno, co v celém kraji vybereme, prodá a výtěžek půjde dětem, které nemají potřebné zdroje pro rozvoj svého talentu.

Pavel Kotalík si svého „koně“ osedlal až v důchodu.

Milevsko – V historických prostorách milevského kláštera vystavuje výtvarník Pavel Kotalík z Milevska poprvé.

Teplárna přeruší dodávku teplé vody

Písek – Lidé, jejichž domácnosti jsou napojeny na píseckou teplárnu, musí počítat s dočasným přerušením dodávky teplé vody, a to od 5. září od 7 hodin do 7. září přibližně do 15 hodin.

V bývalé faře v Pohoří budou bydlet mladé rodiny.

Písecko – Vesnička Pohoří u Mišovic na severu Písecka se postupně proměňuje a láká turisty a cyklisty nejen krásnou krajinou, ale i Muzeem Mirovicka, které je vybudované v bývalé škole, a kostelem ze 12. století v jeho blízkosti.

Do sbírky přispěli také pracovníci z Pikatronu

Písecko – Do Kabelkového veletrhu Deníku se připojili také pracovníci v písecké společnosti Pikatron. Přispěli spoustou krásných knih a kabelek.

Narodili se

Písecko - Miminka, která se v uplynulých dnech narodila.

Opustili nás

Písecko - Na Písecku zemřeli:

Kostel svatého Ondřeje v proměnách času představí nová výstava

Mirotice – Římskokatolická farnost Radobytce společně s městem Mirotice připravily výstavu věnovanou unikátnímu kostelu svatého Ondřeje v Radobytcích.

Kostel dostává novou fasádu

Čimelice – V současné době halí budovu kostela Nejsvětější Trojice v Čimelicích lešení. Po loňské rekonstrukci střechy nyní pokračují práce na rekonstrukci fasády.

Báli jsme se, že bude válka

Když jely kolony tanků po Žďákovském mostě, lidé se báli, že se zřítí.

Mirovická zásahová jednotka letos vyjela ke 44 událostem

Mirovice – Mirovická zásahová jednotka dobrovolných hasičů JSDH Mirovice funguje od letošního ledna a zasahovala už na 44 místech.

Čápi ve Slavoňově vyvedli čtyři mladé

Kovářov - Do zchátralého areálu bývalého lihovaru ve Slavoňově u Kovářova se už roky stále vracejí čápi.

Kabelek ve sbírce určené pro talentované děti přibývá

Písecko – Do sbírky pro Kabelkový veletrh Deníku přispívají především ženy na různých místech Písecka. Nosí kabelky, bižuteriia dětské knížky. Letos se nově sbírají i panenky a angličáky. V redakci Píseckého deníku se už nashromáždilo 64 kabelek, bižuterie a knížky.

ČSSD v Miroticích kandidátku nepodala

Do podzimních komunálních voleb jde v Miroticích o jednu stranu méně než před čtyřmi lety.

Vyhořelou budovu musí posoudit statik

Čimelice – Vyhořelý důmu silnice v Čimelicích poutá pozornost všech projíždějících. Osud má zatím nejistý. Jeho majitelem je Jaroslav Vlček, který požár přežil.

Narodili se

Písecko - Miminka, která se v uplynulých dnech narodila.

Ve Vráži se vylepšují chodníky

Vráž – Ve Vráži pokračuje úprava chodníků. Napřed byl vybudovaný chodník u zrekonstruované autobusové zastávky směrem od Písku. Celkové náklady byly 533 tisíc korun a obec na to získala krajskou dotaci z Programu obnovy venkova 230 tisíc korun.

Po prázdninách budou mít školáci vylepšené šatny

Mirovice – O prázdninách panuje čilý pracovní ruch, podobně jako v jiných školách, také v mirovické základní škole.

Ve škole se stále pracuje

Kluky – V Základní školev Klukách panuje od začátku prázdnin čilý pracovní ruch. Děti tak přijdou po prázdninách do vylepšeného prostředí.

Mirotické setkání loutek a hudby si návštěvníci užili

Mirotice - Areál u Dolejšího mlýna v Miroticích patřil od pátku 10. do soboty 11. srpna divadlu a muzice. Mirotické setkání loutek a hudby tu už po 15. nabídlo skvělý program pro celou rodinu.

OBRAZEM: Kovářovská OPONA zazářila na Hostínském divadelním létě

Hostín - Velký stan na louce v Hostíně u Kovářova zaplnili v sobotu 11. srpna odpoledne diváci. Přišli se podívat na nové představení divadelního spolku Kovářovská OPONA. A odcházeli nadšení.

Koncert Glena Hansarda a kapely Interference přilákal téměř 700 diváků

Milevsko - Nezapomenutelný hudební zážitek si v pátek 10. srpna odnášeli do svých domovů návštěvníci koncertu Glena Hansarda, který přijel s irskou kultovní kapelou Interference.

Do voleb jdou dvě nová sdružení

Mirovice – V Mirovicích usiluje o účast ve vedení města pět stran a hnutí.

OBRAZEM: Hostínské divadelní léto přináší známé herecké tváře

Hostín - Ve čtvrtek 9. srpna začalo v Hostíně u Kovářova Hostínské divadelní léto tentokrát francouzskou komedií Byt na inzerát.

EXKLUZIVNĚ: U mirovického kostela odhalili pohřebiště z raného středověku

Mirovice - Tým pracovníků Prácheňského muzea v Písku nyní dokončuje archeologický průzkum u kostela sv. Klimenta v Mirovicích.

Začala oprava cesty ke hřbitovu

Kluky – Včera začala odborná firma s přípravnými pracemi na opravu kilometr dlouhé obecní silnice ke hřbitovu.

Restaurace na Hvížďalce se dočasně ujali bývalí majitelé

Čimelice – V čimelické Restauraci Na Hvížďalce, kterou vlastní obec, nastaly očekávané změny.

Ventilátory z Milevska odvětrávají pražské metro

Milevsko, Praha – Na 170 větracích ventilátorů různých typů do stanic i strojoven pražského metra od roku 1975 po současnost dodala milevská společnost ZVVZ MACHINERY.

V Milevsku je podáno osm kandidátek

Milevsko – V podzimních volbách budou mít voliči o jeden hlasovací lístek méně než před čtyřmi lety.

Mirotické setkání loutek a hudby přináší Víťu Marčíka, Divadlo Klauni

Mirotice – V pátek 10. a sobotu 11. srpna bude patřit ostrov u Dolejšího mlýna 15. ročníku Mirotického setkání louteka hudby. Kromě nabitého programu originálních divadel a koncertů tu bude výstava z prací zaslaných do soutěže na téma Československo aneb Stoleté srdce pohádkové Evropy.

Narodili se

Písecko - Podívejte se, kdo se v uplynulých dnech narodil.

Hostínské divadelní léto uvede známé herecké osobnosti

Kovářovsko – Osmý ročník oblíbené přehlídky pod širým nebem s názvem Hostínské divadelní léto začíná v Hostíně u Kovářova ve čtvrtek 9. srpna.

Nerestecké Strašení si všichni užili

Nerestce - Zábavný program pro všechny věkové kategorie Strašení se konal v sobotu v Nerestcích už po sedmnácté.

Fotbalisté v Klukách oslavovali dvojité výročí

Kluky - Sobota 4. srpna patřila v Klukách fotbalistům. Oslavovali 20 výročí založení klubu 1. FC Boston Kluky a 70. výročí založení fotbalu v Klukách.

Rebelové vrátili diváky do šedesátých let

Kovářov - Páteční večer (3. 8.) patřil v kovářovském kulturním domě šedesátým létům, a to díky divadelnímu spolku Kovářovská OPONA. Konala se tu premiéra retromuzikálu Filipa Renče Rebelové, který členové spolku nastudovali, aby připomněli letošní výročí roku 1968.

Mirovický starosta po 24 letech ve funkci končí

Mirovice – Starosta Mirovic Zdeněk Bárta je ve volené funkci 24 let. Za tu dobu se mu podařilo získat pro město a místní části přibližně 80 milionů korun z dotací. Na začátku roku byl v Senátu společně s dalšími starosty, kteří jsou ve funkci přes 20 let, oceněný za dlouholetou práci pro město. Na kandidátce do podzimních voleb už ale jeho jméno není.

Hrobka vydala svědectví o podobě Rožmberského řádu lebky

Zvíkovské Podhradí – Do paláce hradu Zvíkov se ve středu 1. července pomyslně vrátil jeho někdejší majitel Jan Jiří ze Švamberka, významný šlechtic z počátku 17. století. Potvrzení o tom, že byl členem Rožmberského řádu lebky, jehož zakladatelem byl Petr Vok z Rožmberka, zveřejnili právě na Zvíkově členové týmu, kteří zkoumají jeho hrobku v kostele v Poběžovicích na Domažlicku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT