VYBRAT REGION
Zavřít mapu

PETR ŠKOTKO

Petr Škotko / Strakonický deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

OBRAZEM: Požár zničil vesnickou usedlost, nikomu se nic nestalo

Sedlíkovice - V noci ze soboty na neděli 6. a 7. října zasahovali hasiči u požáru zemědělské usedlosti v Čejeticích, části obce Sedlíkovice.

Soud: Tajemník byl veden neoprávněně

Strakonice - Bývalý tajemník městského úřadu Vladimír Stroner byl evidován v archivu bezpečnostních složek MV ČR neoprávněně.

OBRAZEM: Obchvat ve Strakonicích byl zprovozněn

Strakonice - Dlouho očekávaný severní obchvat města byl ve čtvrtek 27. září otevřen do předčasného užívání. Jeho výstavba začala v březnu 2018 a vyžádala si 186 milionů korun bez DPH, měří 1540 metrů a obsahuje tři křižovatky s kruhovým objezdem.

V Němčicích na Strakonicku volby nebudou. Prý tu nikdo nechce dělat starost

Němčice – Malá obec, kde žije kolem 80 lidí, bude bez starosty. Ten současný, Petr Vastl, už ve druhém volebním období tuto funkci zastávat nechce.

Otevřeli sklep a našli v něm urny. Plné

Strakonice – Sedm plných uren, lampičky, sošky andělů a dokonce rakev našla ve sklepě domu v centru města obyvatelka Strakonic.

Strakoničtí bikeři získali areál díky stavbě obchvatu

Strakonice – Naproti čistírně odpadní vod vyrostl ve Strakonicích parádní bike park určený jezdcům všech věkových kategorií.

AKTUALIZOVÁNO

Na Strakonicku po nárazu do stromu začalo auto hořet, řidič zemřel

Strakonicko - V úterý dopoledne se na silnici I/22 mezi obcemi Drahonice a Cehnice stala tragická dopravní nehoda.

Zeleň ve Strakonicích zavlažují unikátní vaky

Strakonice – Současný nedostatek vody přinutil odbor životního prostředí k nákupu a instalaci nového zavlažovacího systému, který je používán především v intravilánu města. Jedná se o zcela revoluční řešení, se kterým se v rámci ČR setkáme prozatím velmi ojediněle.

Při leteckém dnu ve Strunkovicích nad Blanicí spadlo letadlo

Strunkovice nad Blanicí - K tragédii došlo před zraky 3000 lidí, letecký den byl zrušen

AKTUALIZUJEME

OBRAZEM: Srážka aut zavřela hlavní tah u Vodňan

Vodňany - V pátek dopoledne se u Vodňan na hlavním tahu u nové křižovatky k Vodňaské drůbeži stala vážná dopravní nehoda. Osobní auto se srazilo s kamionem a následně s dalším autem.  

Prodával pervitin nejméně 10 lidem

Strakonicko – Kriminalisté v těchto dnech obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy muže (28) ze Strakonicka.

Komentovaná prohlídka k výstavě dud

Strakonice - Muzeum středního Pootaví připravilo na čtvrtek 2. srpna komentovanou prohlídku k výstavě: Dudy ze sbírek Jeroena de Groota.

OBRAZEM: Připomněli 90 let od smrti dvou letců

Nové Kestřany - Desítky lidí si v pátek 20. července připomněly událost starou přesně 90 let, kdy se nedaleko Nových Kestřan (OÚ Štěkeň), ale už v katastru obce Kestřany na Písecku, zřítil vojenský letoun, ve kterém zahynuli při cvičném letu slovenský praporčík Viktor Hrivík a český poručík Josef Zetek.

Nově se stane centrem strakonické farnosti kostel sv. Markéty

Strakonice/ROZHOVOR/ - V neděli 15. července, na kterou je přeložena oslava sv. Markéty, při bohoslužbě od 9.30 hodin strakonickém kostele sv. Markéty prohlásí tento kostel českobudějovický biskup Mons. ThDr. Vlastimil Kročil, Ph.D. farním kostelem Římskokatolické farnosti Strakonice.

Už v neděli 1. července muzeum na tři roky skončí

Strakonice/ROZHOVOR/ - Blíží se den, kdy se na tři roky uzavřou expozice strakonického muzea. Stane se tak v neděli 1. července a uzavřeno bude do poloviny roku 2021. 

Návěs sjel do příkopu a zablokoval silnici

Přešťovice - Řidičům jedoucím po silnici I/4 blokoval cestu uvízlý kamion.

AKTUALIZOVÁNO

Na jihočeských silnicích stále není klid

Jižní Čechy - Další nehoda se zraněním se stala na Prachaticku směrem z Vlachova Březí na Husinec u křižovatky na Chlumany.

Během několika hodin vypátrali policisté na Strakonicku dvě pohřešované osoby

Strakonicko - V pátek 8. června večer oznámila na linku 158 rodina z Volyňska, že postrádá svého dospělého, ale zdravotně postiženého syna (roč. 1977).

Jihočechům na silnicích štěstí nepřálo

Jižní Čechy - Během několika okamžiků museli jihočeští dopravní policisté řešit hned několik nehod napříč krajem.

OBRAZEM: Cenu starosty převzal basketbalový trenér Miroslav Vondřička

Strakonice - Ve spontánní atmosféře se ve středu 6. června uskutečnilo předání Centy starosty města.

Soud rozhodl: Sloupky musejí ze hřiště pryč!

Přešťovice - Všech 24 plotových sloupků, které místní obyvatel 10. dubna zabudoval do fotbalového hřiště, musí zase zlikvidovat. Rozhodl o tom okresní soud 18. května.

OBRAZEM: Je to krása na ně pohledět...

Strakonice - Když jsem v pondělí psal o tom, že houby už se připravují, tak hned v úterý 29. května odpoledne, hned, co jsem byl blahopřát Miroslavovi Vondřičkovi k 85. narozeninám, vydal jsem se za houbami, a to, co jsem našel, vám přikládám na fotografiích.

Zmatený muž ohrožoval jiného člověka nožem

Vodňansko - O život se ve čtvrtek 24. května musel bát v obci na Vodňansku muž (33). Volal na tísňovou linku PČR 158, že v obci u jeho domu se pohybuje nějaký zmatený muž s nožem v ruce, naznačuje útok proti jeho osobě a nesmyslně vykřikuje.

Spisovatelka a bojovnice proti režimu má pamětní desku

Štěkeň - Na zámku ve Štěkni v klášteře Congregatio Jesu, ženského řádu Anglických panen, byla v sobotu 19. května odhalena pamětní deska Dagmar Šimkové, která zde studovala.

Už rostou! I když to chce vědět, kam si pro ně jít

Strakonicko - Houbaři se už mohou těšit na své první úlovky. Ale nejsou náhodné, musejí vědět, na jaká místečka vyrazit!

Trochu šok, říkají o počasí meteorologové

Kocelovice - Loni touto dobou byla zima a padal sníh. Letos nastoupilo léto už v dubnu.

Fotbalové hřiště rozdělily sloupky na plot

Přešťovice - V obci na Strakonicku řeší v současné době ojedinělý spor.

OBRAZEM: Vodáci odemkli Otavu

Sušice - Přes šest desítek vodáků vyrazilo v sobotu 7. dubna u jezu v Sušici na Otavu.

OBRAZEM: Valentin Horba v Portyči, za výstavu může rytíř

Strakonice, Písek - Jihočeský krajinář Valentin Horba z Radomyšle se po letech opět vrací do Písku.

Vážná nehoda u Modlešovic, zasahoval vrtulník

Strakonice - U obce Modlešovice na Strakonicku došlo ve čtvrtek 5. dubna kolem 7.30 hodin na silnici III. třídy k vážné dopravní nehodě.

Zda byl orel mořský otráven, se zatím neví

Třebohostice – Uhynulého orla mořského nalezl ke konci března Pavel Kuncipál při venčení psa u zemědělského družstva v Třebohosticích na Strakonicku.

OBRAZEM: Proměny Malenic jsou unikátní vzpomínkou i Zdeňka Podskalského

Malenice - Když sběratelé kuriozit připravili do malenické fary jarní výstavu Proměny Malenic (1318 až 2018) ani sami možná netušili, jaké věc se jim podařilo.

OBRAZEM: Titul krajského přeborníka mají hokejisté ze Strakonic!

Strakonice - Boj až do konce, plný stadion, nadšení a titul nejlepších hokejistů v kraji! Tak vypadala neděle 1. dubna na Zimním stadionu ve Strakonicích, kde strakoničtí borci získali titul krajského přeborníka.

Zelené pivo má lidem zvednout náladu

Strakonice – Zelený čtvrtek patřící do pašijového týdne si u vydobyl novou tradici – pití zeleného piva. Postup výroby tohoto moku Deníku vysvětlil sládek pivovaru Dudák Dušan Krankus.

Osmiletá dívka se zranila ve škole

Blatná - Matka osmileté dívky ze Základní školy Jana Amose Komenského v Blatné Martina Káňová uveřejnila na sociální síti fotografie své dcery po ošetření zranění, které si způsobila 12. března ve škole.

Strakonice deklasovaly Milevsko, ve finále je čeká Český Krumlov

Strakonice - Nejvyšší soutěž na českém jihu našla druhého finalistu play off. Po Českém Krumlovu, kterému stačily v semifinále dva zápasy proti Veselí nad Lužnicí, se protlačil přes třetí bitvu s Milevskem také vítěz základní části, tým Strakonic.

Opět vypukne památná bitva u Sudoměře!

Sudoměř - Pro všechny, kdo by chtěli strávit netradičně jeden jarní den s historií, tady máme pozvání do minulosti.

Nový babybox potřebuje vaši pomoc

Strakonice - Ve čtvrtek 15. března instaluje výrobce babyboxu Zdeněk Juřica babybox nové generace ve strakonické nemocnici. Nahradí původní zařízení z roku 2009, které už pomohlo dvěma nechtěným děťátkům.

V Čejeticích hořela trafostanice fotovoltaické elektrárny

Čejetice - Profesionální hasiči ze Strakonic a Písku a dobrovolní hasiči z Čejetic a Štěkně zasahovali ve čtvrtek 8. března ráno u požáru trafostanice fotovoltaické elektrárny u obce Čejetice.

AKTUALIZOVÁNO

Řidič Tatry 815 nedal přednost cyklistovi

Strakonice - Dopravní nehoda s těžkým zraněním se stala v pondělí 5. března před polednem ve Strakonicích.

Arktický den jim letos utekl jen o dvě desetinky

Kocelovice - Za letošní únor si pracovníci Hydrometeorologické stanice v Kocelovicích do své statistky tzv. arktický den nezapíší.

Neobyčejná učitelská pohádka skončila

Strakonice - V úterý 20. února sladké slzičky dojetí, ve čtvrtek 1. března pak tekly s příchutí pelyňku ze zklamání.

Chci postoupit do finále. Už kvůli dětem, říká oblíbená jihočeská učitelka

Strakonice – Právě 1. březen bude pro nejoblíbenější učitelku na jihu Čech Hanu Křenkovou ze Strakonic den D. Mezi 10. a 15. hodinou se třídní učitelka 5. A Základní Školy Dukelská dozví, zda se objeví ve finále soutěže Zlatý Ámos pro rok 2017/2018.

OBRAZEM: Strakoničtí hokejisté jsou krajští přeborníci, zahrají si o druhou ligu

Strakonice/VIDEO/ - Závěr jako z říše snů! Tak lze z hlediska strakonických hokejistů i jejich příznivců hodnotit základní část krajské ligy. Strakonický tým ji vyhrál a navíc v sobotu 24. února vyprovodil ze svého ledu více než podprůměrnou Telč parádním výpraskem 15:4 (4:2,6:0,5:2).

Strakoničtí policisté pátrají po ženě

Strakonice - Kriminalisté pátrají po ženě na kterou vydal Obvodní soud pro Prahu 1 příkaz k zatčení pro podezření ze zločinu Podvodu spáchaného ve spolupachatelství.

Nejoblíbenější Jihočeská učitelka je ze ZŠ Dukelská ve Strakonicích

Strakonice, Praha - Hana Křenková, učitelka ze Základní školy Dukelská Strakonice, je nejoblíbenější učitelkou na jihu Čech. Rozhodla o tom porota regionálního kola, které se konalo 20. února v Poslanecké sněmovně PČR.

Podsrp - past na řidiče stále funguje. A špičkově!

Strakonice - Valentýnské ráno 14. února, krátce po 7. hodině ranní. U vodárny na strakonickém Podsrpu stojí kamion, jeho řidič se snaží dostat z pasti, do které se dostal - zledovatělá vozovka nedovoluje těžkému vozidlu vyjet.

Dali jste Martínkovi přes tři miliony korun

Čepřovice - Obrovskou vlnu solidarity ukázali ti, kteří přispěli na sbírku pro malého Martina (3). Jeho matka zahynula při tragické dopravní nehodě u Přechovic loni 18. října.

Ministr zdravotnictví navštívil jihočeské nemocnice

Jižní Čechy - Svou náštěvu jižních Čech zahájil ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch ve Strakonicích, navštívil i nemocnici v Písku a Hospic sv. Jana N. Neumanna v Prachaticích.

Děti a rodiče tajně nominovali svoji učitelku do soutěže Zlatý Ámos

Strakonice - Děti z 5. A Základní školy Dukelská a jejich rodiče za týden sesbírali na 180 podpisu pro přihlášku učitelky Hany Křenkové do Soutěže Zlatý Ámos.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT