VYBRAT REGION
Zavřít mapu

MAREK PRÁŠIL

Marek Prášil / Písecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Na novou umělou trávu si budou muset fotbalisté počkat

Písek - Ani na druhý pokus nevybrali radní firmu, která by měla vyměnit povrch na hřišti s umělou trávou ve sportovním areálu, který spravují Městské služby Písek.

Lesní hřbitov přijímali Písečáci s nedůvěrou

Písek /Zajímavé hřbitovy/ - Lesní hřbitov byl založen v roce 1933 a nachází se v lese v kopcovitém terénu na kraji města. Podle projektu píseckého rodáka dr. arch. Antonína Ausobského vzniklo nákladem tří milionů korun netradiční terasovité pohřebiště, které bylo slavnostně předáno svému účelu 8. října 1933.

Písečtí chtějí zastavit sociální migraci, změnili pravidla pro přidělování bytů

Písek - Zastavit sociální migraci do Písku a zabránit vzniku ghetta na Nábřeží 1. máje. To jsou cíle změn v pravidlech přidělování bytů lidem v tíživé sociální situaci, které schválili radní města.

Vedle sjezdovky vyroste bike park

Písek - Na vybudování dvou drah se chtějí podílet i sami cyklisté.

Do flétnisty se konferenciérka zakoukala v Písku

Písek, Čepřovice - V komedii Ženu ani květinou neuhodíš je také jihočeská stopa. Collegium Musicum odehrálo koncert v Rytířském sále Prácheňského muzea, filmaři se krátce zastavili i v Čepřovicích na Strakonicku

Jihočeši 2012 budou mít tři starosty

Písecko - Vyšachovat vítěze voleb se povedlo v Písku. 

Koalici jsme hlas neslíbili, bouří se Piráti v Písku

Písek - „Je to pro mě velká lekce," říká Martin Brož. 

ČSSD tají závěr jednání o nabídce Jihočechů

Písek – „Neřekli jsme to ani doma manželkám," reagoval v pátek 17. října zastupitel za ČSSD Michal Turek na otázku, jak dopadlo jednání strany o nabídce Jihočechů 2012.

Jihočeši 2012 nechtějí, aby byl starostou Ondřej Veselý

Písek - Starosta Ondřej Veselý (ČSSD), který získal ve volbách nejvíce preferenčních hlasů, radnici další čtyři roky nepovede. Případní koaliční partneři Jihočeši 2012 totiž jeho nominaci na post starosty nepodpoří.

Písecká ČSSD hrála v úterý večer o všechno

Písek – „Bez Jihočechů 2012 do koalice nepůjdeme," řekl v úterý lídr TOP 09 Josef Knot. Podobný postoj má i ANO 2011.

Velká koalice může ČSSD odříznout

Písek – Klíčové jednání, které určí, jaká bude vláda na písecké radnici další čtyři roky, dnes večer čeká vítěze voleb ČSSD a druhé v pořadí Jihočechy 2012.

Komunisty do koalice v Písku nikdo nechce

Písek - Silnou pozici má v koaličním vyjednávání v Písku vítězná ČSSD. Pouze jedno seskupení čtyř stran bez sociálních demokratů dá dohromady většinu v zastupitelstvu,
a to počítá s komunisty.

Kdo chce řídit města a obce?

Písecko - Povolání lídrů kandidátek v 75 obcích a městech Písecka.

Gottwalda za čestného občana nechtějí ani komunisté

Písek - Seznam čestných občanů Písku prořídne. 

Hájilo vedení města obyvatele?

Písek - Lidé z Preslovy ulice mají pocit, že o nové zastávce už je rozhodnuto. 

Jako první chtějí řešit parkování a kasárna

Písek - Písečáci v anketě: Vadí nám sociální problémy. 

Extrémním golfistům stačí jedna hůl, míček a pastvina

Velký Kamýk - „Hraju osm, píšu šest, hlásím čtyři," říká Ondřej Novotný, když odchází na první odpaliště na pastvině na Velkém Kamýku. Mluví o počtu ran, na které zahraje jamku a pochopitelně žertuje. Loňský první hráč žebříčku všech extrémních golfistů v Česku si tímto způsobem pomáhat nemusí.

Centrum města pro auta nezavřeme, slibují lídři

Písek – Všichni lídři politických stran a hnutí striktně odmítli myšlenku uzavření centra města pro automobilovou dopravu. Zaznělo to v rámci 2. píseckého předvolebního kotle, který pořádalo občanské sdružení Písecký svět.

Petici proti železniční zastávce podepsalo 728 lidí

Písek – Během pěti dní získaly iniciátorky petice proti kácení stromů a stavbě zastávky v Preslově ulici 728 podpisů.

Vodu zdraží stavba nové vodárny

Písek - Písečtí odmítli závislost na vodě z Římova. 

Písek chce pozemky v kasárnách zpátky, jde k soudu

Písek - Trpělivost v tahanici o Žižkovy kasárna už píseckým zastupitelům došla. Spor o vlastnictví pozemků nyní převezmou právníci kanceláře Havel, Holásek & Partners. Ti mají vypracovaný plán, který zahrnuje i soud o určení vlastnického práva pozemků v kasárnách.

Novou zastávku vlaku v Preslově ulici lidé nechtějí

Písek - Správa železniční a dopravní cesty navrhuje, aby vlakové soupravy zastavovaly v Preslově ulici. Obyvatelům se to nelíbí, přišli s peticí. 

Mikoláš Aleš se ženil v Boudách a maloval na Zvíkově

Boudy - /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ Alšovy rodné Mirotice se v Krškově snímku sice neobjevují, přesto ale filmaři na Miroticko zavítali. Natáčeli u Budského dvora v Boudách tři kilometry od Mirotic. Několik záběrů vzniklo i na hradě Zvíkově a v podhradí.

ANKETA: Co vás pálí, Písečáci? Hlasujte

Písek - Parkování na sídlištích, výstavba nového bazénu, poplatky za svoz komunálního odpadu, nedostatek parkovacích míst v centru města, stavba lávky U Václava, areál Žižkových kasáren, nedodržování nočního klidu…

Strany dají za volby milion korun

Písek – Za předvolební plakáty, letáky, billboardy a inzeráty dá třináctka stran a hnutí v Písku milion korun. Část volební kampaně si kandidáti hradí z vlastního.

Obyvatelům sídliště vadí kontejneřiště

Písek – Naděje svitla obyvatelům domu v Jablonského ulici č. 395. Mohli by se zbavit přístřešku na kontejnery, který jim vyrostl přímo pod okny v rámci regenerace sídliště Portyč.

Zátavský most čeká na jaře demolice

Písek - Písečtí žádají výměnu ocelového zábradlí. 

Mládež je zachráněna, radují se sportovci

Písek - Město přidá klubům na mládež dva miliony. 

OBRAZEM: Písečtí zastupitelé jednali naposledy

Písek - Naposledy se ve volebním období 2010 - 2014 sešli písečtí zastupitelé ve čtvrtek 11. září 2014. Starosta Ondřej Veselý se rozloučil s místostarosty Hanou Rambousovou a Vojtěchem Bubníkem, kteří své posty ve volbách obhajovat nebudou.

Sportovci ve čtvrtek hrají o miliony pro mládež

Písek - Zastupitelé rozhodnou o podpoře sportu. 

Šestice zastupitelů už posty obhajovat nebude

Písek - Ve čtvrtek 11. září  se naposledy před volbami sejdou písečtí zastupitelé. 

Brazilky v Písku: Mladí lidé u nás kávu nepijí

Písek - Mohly jet do USA, Kanady, Mexika či Turecka. Brazilské studentky Marina Stier a Larissa dos Santos si pro výměnný studentský pobyt Rotary vybraly Českou republiku. Příštích deset měsíců stráví v Písku, kde studují na obchodní akademii.

OBRAZEM: Zahájení školy v Záhoří

Záhoří - Jedenáct týdnů si užívali prázdniny školáci ze ZŠ Záhoří, první školní den se jim posunul až na 8. září. Školu v létě obsadili dělníci, kteří pracovali na zateplení budovy. Nově jsou ve škole i dvě schodišťové plošiny pro tělesně postižené žáky.

Plán ukáže cestu Písku 
do roku 2025

Písek - Řešení problému s parkováním v centru má naznačit nový strategický plán města. 

OBRAZEM: Staň se píseckým hokejistou

Písek - Soutěže, módní přehlídku dětského oblečení a autogramiádu Tomáše Nouzy a Marka Vaniše přichystal IHC Písek při akci Seznamte se s píseckým hokejem v restauraci McDonald's v Písku.

OBRAZEM: Pivní slavnosti v Písku

Písek - V loňském roce se v píseckých Palackého sadech poprvé konaly slavnosti piva. I když šlo v podstatě o nultý ročních, probudila akce u lidí velký zájem. Slavnosti se konají také letos, a to v pátek 5. a v sobotu 6. září.

ZŠ E. Beneše v Písku bude měnit okna přes zimu

Písek – Půlroční škatulata, hejbejte se čekají školáky a učitele Základní školy E. Beneše v Písku. Pokud chce město využít šestimilionové dotace, musí stihnout výměnu oken v celé škole do června příštího roku.

V Písku změnilo po čtyřech letech stranu 33 kandidátů

Písek - Známé tváře v jiných dresech. Politická přestupová sezona, která skončila podáním kandidátek, byla v Písku velmi hektická. Politický dres změnila celá desetina kandidátů z minulých komunálních voleb.

Nové cedule pošlou řidiče od Prahy na Výstaviště

Písek -  Motoristé přijíždějící do Písku od Prahy už při hledání parkoviště nezabloudí. Písečtí po několika letech konečně našli peníze alespoň na část naváděcího systému. „Půjde o cedule, které budou navigovat řidiče na největší parkoviště na Výstavišti," upřesnil mluvčí radnice Roman Ondřich.

OBRAZEM: Nové schodiště plaveckého bazénu

Písek - Po nových schodech už vstupují návštěvníci do píseckého plaveckého bazénu. 

OBRAZEM: Začátek školy na ZŠ T. Šobra v Písku

Písek - Dvě první třídy otevřela Základní škola Tomáše Šobra v Písku. Třídními učitelkami jsou Marie Žáková (1. A) a Klára Kempferová (1.B).

OBRAZEM: Na ZŠ Svobodná v Písku vítal děti ředitel

Písek - Každého žáka ZŠ Svobodná v Písku osobně vítal ředitel školy Miloslav Machač. "Snažím se každému podat ruku," řekl Miloslav Machač.

OBRAZEM: Otevření nové budovy ZUŠ v Písku

Písek - Poprvé v historii otevře Základní umělecká škola Otakara Ševčíka v Písku taneční obor. Umožní to nová budova školy v Nádražní ulici, do které děti poprvé přijdou v pondělí 1. září.

Schodiště u bazénu konečně opraví

Písecko – „Chybějící dlažba, zrezivělé zábradlí, shnilá konstrukce, dezolátní stav," popisuje autorizovaný znalec Jaromír Havlíček vstupní schodiště plaveckého bazénu.

Cvičební park u letního kina vznikne do konce září

Písek - Děti už si mají kde hrát, teď je řada na teenagerech a dospělých. Do konce září vznikne u letního kina cvičební park s hrazdami, bradly a šikmými lavicemi.

V písecké nemocnici se domluví s neslyšícím díky tabletu

Písek - Tlumočníka do znakové řeči, který je k dispozici 24 hodin denně, získala písecká nemocnice díky malému tabletu.

Z Orlíku udělali filmaři zámek Ronov i hotel

Orlík nad Vltavou /JIHOČESKÉ FILMOVÁNÍ/ - Na detektivku s lehce komickým laděním Nahá pastýřka (1966) navázali filmaři o dva roky později komedií Rakev ve snu viděti.

Volební nováčci mají už nyní sedm zastupitelů

Písek - Čtyři nové strany a volební uskupení budou na podzim v Písku bojovat se zavedenými stranami o hlasy voličů. ANO 2011, Jihočeši 2012, Pirátská strana a Písecký patrioti jsou sice novými značkami v písecké politice, ale pohled už na první místa kandidátek odhaluje, že se za nimi skrývají „staří známí".

O hlasy voličů se v Písku utká třináct stran a hnutí

Písek – Věžný, primáři tří oddělení písecké nemocnice, ředitel muzea, hotelu i nadace, ale i několik nezaměstnaných se bude na třinácti kandidátkách ucházet v říjnu o hlasy voličů v komunálních volbách v Písku.

Polovina vedení písecké radnice do voleb nejde

Písek – Politické strany už odevzdaly kandidátky do komunálních voleb. Ještě v pondělí (4.8.) ladily strany i hnutí, koho vyšlou bojovat o hlasy. Jasné už však bylo, že v Písku se po říjnových volbách výrazně změní vedení radnice. Kandidovat totiž nebudou oba místostarostové zvolení za Volbu pro město Vojtěch Bubník a Hana Rambousová.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT