VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LUCIE KOTRBOVÁ

Lucie Kotrbová / Písecký deník

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VLTAVA LABE MEDIA a.s. („VLM“).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Ministryně kvituje stavbu domu pro seniory v Písku

Písek – Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová v neděli 11. listopadu navštívila Písek. Za doprovodu místostarostů města Ondřeje Veselého a Petra Hladíka a vedoucí odboru sociálních věcí MÚ Písek Michaely Baslerové se podívala do sociálně psychologického centra Arkáda a do dvou budov, kdy by v budoucnu mohly vzniknout domovy pro seniory či se zvláštním režimem.

Bazén, hala i byty. Město řeší priority

Písek – Dořešit plavecký bazén. To je jedna z priorit Písku pro příští čtyři roky. Možná ta nejzásadnější, protože po deseti letech dohadů je načase rozhodnout a stavět.

Svatomartinská slavnost v Klukách

Kluky - V pátek 9. listopadu uspořádala ZŠ Kluky ve spolupráci s DDM Písek, se Svazem žen a Obecním úřadem Kluky tradiční Svatomartinskou slavnost s lampiónovým průvodem a vzpomínkou na občany padlé ve světových válkách.

Hubertská mše svatá v Oslově

Oslov - Myslivecký spolek Zvíkov-Soutok a Římskokatolická farnost Oslov uspořádaly v pátek 9. listopadu v podvečer troubenou a zpívanou Hubertskou mši svatou, která se konala ve zdejším zcela zaplněném kostele sv. Linharta.

Zloděj vykradl klubovnu hasičů. Odnesl si přepravku s pivem

Písecko - Policisté z obvodního oddělení v Milevsku řeší případ vloupání, ke kterému došlo v noci na středu 7. listopadu v jedné obci na Písecku.

Psychiatrická nemocnice Písek boří bariéry a vítá veřejnost

Písek – V kavárně Psychiatrické nemocnice Písek se konají koncerty, výstavy i odborné přednášky. Těch se účastní jak zdejší pacienti, tak především lidé zvenčí. Otevřený prostor je výjimečný, podobná kavárna v jihočeských zdravotnických zařízeních není.

Kam s bolavými zuby o víkendu na Písecku?

Písek - Zubní pohotovost na sobotu 10. a neděli 11. listopadu:

Jednání o koalici v Písku stále pokračuje

Písek – Týden od ustavujícího zastupitelstva o sobě dal opět vědět trojblok Piráti – ANO – ODS, kteří se zřejmě nechtějí spokojit s místem v opozici.

OBRAZEM: Hubertova jízda projela centrem Písku

Písek/VIDEO/ - Studenti píseckých lesnických škol na páteční dopoledne přichystali tradiční hubertovu jízdu městem.

Mezi Drhovlí a Třebkovem se stala vážná dopravní nehoda. Čtyři lidé zemřeli.

Písecko - Na silnici č. 4 mezi obcemi Drhovle a Třebkov u Předotic se ve čtvrtek 8. listopadu po 15. hodině stala vážná dopravní nehoda, která si vyžádala čtyři lidské životy.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Kam vyrazit za kulturou a zábavou.

U Radobytců narazilo auto do svodidel

Písecko - V úterý 6. listopadu po 14. hodině odpolední se stala dopravní nehoda na komunikaci D4 v katastru obce Radobytce.

Taneční budou končit, blíží se věneček

Písek - Taneční spějí ke konci. Závěrečný ples neboli věneček se v Kulturním domě v Písku bude konat už 4. a 5. prosince.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Připravili jsme tipy na volné chvíle.

Chcete lístky na varhanní koncert?

Písek – Na svatého Martina rozezní koncertní síň Trojice varhanní koncert. V neděli 11. listopaduod 18 hodin zahraje na varhany ředitelka kůru bazilikysv.

Ve středu 7. listopadu představíme prvňáčky z Milevska a Kovářova

Písecko - Na stránkách tištěného Píseckého deníku postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Na Nábřeží 1. máje hořelo auto

Písek - V pondělí 5. listopadu před 18. hodinou zasahovali písečtí profesionální hasiči na Nábřeží 1. máje, kde došlo k požáru osobního automobilu značky Ford Cougar.

Zloděj ukradl fotovoltaické panely za dva miliony

Milevsko – V areálu fotovoltaické elektrárny v Milevsku škodil zloděj.

Jel ulicemi Písku a v sobě měl dvě promile

Písek - V sobotu 3. listopadu nad ránem kontrolovali písečtí policisté mladého řidiče s vozidlem značky Jeep.

Dudácká beseda se vrátila o sto let zpátky

Protivín - Dne 27. října 1918 pořádala tělocvičná jednota SOKOL v Protivíně Dudáckou besedu Čeňka Zíbrta s národně – buditelským programem. Tehdy se konala v sále hotelu Zelenka.

Domovník dohlédne na pořádek

Písek – Novým pracovníkem města by mohl být domovník, který by dohlížel na pořádek v problémových domech v Písku. Jednalo by se o čtyři městské domy na Nábřeží 1. máje a jejich okolí, kde si obyvatelé nejčastěji stěžují na nevhodné chování svých sousedů.

Pervitin prodával, dával i vyměňoval na různých místech Písecka

Písek – Pervitin měl prodávat, dávat i vyměňovat za protislužby. Mladý muž z Táborska čelí trestnímu stíhání pro podezření ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Rozhledna Jarník bude uzavřena

Písek - Ve dnech 6. – 9. listopadu bude společnost CETIN provádět opravy na telekomunikační věži Jarník. Po tuto dobu bude pro veřejnost přístup na rozhlednu uzavřen.

V Třebízského ulici se srazila dvě nákladní auta

Písek - V pondělí 5. listopadu v 15.40 hodin se stala v Třebízského ulici v Písku dopravní nehoda. Havarovala tady dvě těžká nákladní vozidla.

V Tuklekách dlabali dýně

Tukleky - V Tuklekách u Oslova se v sobotu 4. listopadu bavili malí i velcí.

Ve Vrcovicích hořela chata

Písecko - V sobotu 3. listopadu po sedmé hodině ranní vyjížděly tři jednotky hasičů k požáru chaty do Vrcovic u Písku.

Bylo to těsné. Nabídka pro Piráty stále platí, vzkázala starostka

Písek – Bez předem uzavřené koaliční smlouvy se ve čtvrtek 1. listopadu volilo nové vedení města. Jak už Deník informoval, funkci starostky obhájila Eva Vanžurová (Pro Písek) a novými místostarosty jsou Petr Hladík (KDU – ČSL), Petra Trambová (Pro Písek) a Ondřej Veselý (ČSSD). 

Kam s bolavými zuby o víkendu na Písecku?

Písecko - Zubní pohotovost na sobotu 3. a neděli 4. listopadu

Hasiči zachránili labuť uvízlou v bahně

Sepekov - První listopadový den po desáté hodině dopoledne zasahovala profesionální jednotka hasičů ze stanice Milevsko v Sepekově.

Vedení Protivína se nemění. Starostou zůstává Jaromír Hlaváč

Protivín – V Protivíně se pro příští čtyři roky ve vedení města nic nezmění. Starostou zůstává Jaromír Hlaváč (ODS), který při volbách získal nejvíce hlasů.

Dvojnásobná vražda, sebevražda a požár domu. Souvisí všechny události?

Protivín - K dvojnásobné vraždě, která se stala ve čtvrtek 1. listopadu ráno v Boru u Protivína, policie zatím více informací nezveřejní.

Představujeme nové zastupitele na Písecku

Písecko - Postupně představujeme nově zvolené zastupitele ve všech obcích Písecka.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písek - Kam za kulturou a zábavou na Písecku

V Boru u Protivína byly ve čtvrtek ráno zavražděny matka s dcerou

Protivín – K dvojnásobné vraždě došlo ve čtvrtek ráno v Boru u Protivína. Vražednou zbraní měl být nůž.

Starostkou Písku zůstává Eva Vanžurová

Písek - V zaplněném sále kulturního domu začalo úderem 17. hodiny ustavující zasedání zastupitelstva města Písku. Dostavilo se všech sedmadvacet zvolených zastupitelů, kteří nejprve složili slib.

Protivínskem otřásá dvojnásobná vražda

Protivín - K dvojnásobné vraždě došlo ve čtvrtek 1. listopadu ráno v Boru u Protivína.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Kam za zábavou v nejbližsích dnech na Písecku?

Představujeme nové zastupitele na Písecku

Písecko - Postupně představujeme nově zvolené zastupitele ve všech obcích Písecka.

Jednání skončila. Písek je bez koalice

Písek – Ve čtvrtek 1. listopadu odpoledne se koná ustavující zasedání zastupitelstva města.

Masaryk zavítal na Šobrovku

Písek – Projektovým dnem si stoleté výročí vzniku samostatné republiky připomněli v pátek 26. října na Základní škole Tomáše Šobra v Písku.

Zdatnost strážníků v Písku prověřily fyzické testy

Písek – Městská policie Písek pravidelně prověřuje fyzickou zdatnost svých zaměstnanců.

Představujeme nové zastupitele na Písecku

Písecko - Postupně představujeme nově zvolené zastupitele ve všech obcích Písecka. Tentokrát jsou na řadě Veselíčko, Vlastec, Vlksice a Vojníkov.

Ve středu 31. října představíme prvňáčky z 1. ZŠ Milevsko

Písek - Na stránkách tištěného Píseckého deníku postupně představíme děti z našeho regionu, které letos nastoupily poprvé do školy.

Čas se krátí, ale Písek stále nemá koalici

Písek - Další pokus o vytvoření koalice v Písku nevyšel.

Na dotazy čtenářů odpovídal primář Jiří Kruliš

Písek - Oddělení akutní rehabilitace písecké nemocnice zajišťuje včasnou komplexní rehabilitaci pacientů po úrazech, akutních onemocnění pohybové soustavy, operacích, případně u jiných onemocnění ve fázi, kdy převažuje potřeba intenzivní rehabilitační péče.

Víkend bude v Písku patřit Line dance

Písek – Mezinárodní kvalifikační soutěž pro World Championships v Line dance Czech open 2018 se uskuteční od pátku 2. listopadu do neděle 4. listopadu v píseckém kulturním domě.

Představujeme nové zastupitele na Písecku

Písecko - Postupně představujeme nově zvolené zastupitele ve všech obcích Písecka. Tentokrát jsou na řadě Stehlovice, Tálín, Temešvár a Varvažov. V první řádce je vždy název obce a volební účast, pod tím jména zvolených zastupitelů a počet hlasů, který získali.

Červený kříž vyhlásil výtvarnou soutěž ke 100 letům své existence

Písek - Oblastní spolek Českého červeného kříže Písek vyhlásil 13. září výtvarnou soutěž pro žáky ZŠ, školní družiny, zdravotnické a výtvarné kroužky zaměřenou na činnost ČČK současnou, ale i na minulost.

Povolební jednání: Spojí se tři nejsilnější?

Písek – Vyjednávání o koalici v Písku pokračovalo v pondělí 29. října. Po sobotním oznámení Pirátů, že našli společné programové průniky se stranami ODS a ANO a vytvořili uskupení spolupracujících stran, se v pondělí v poledne znovu sešly nejsilnější subjekty.

Představujeme nové zastupitele na Písecku

Písecko - Postupně představujeme nově zvolené zastupitele ve všech obcích Písecka.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT