VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIBUŠE KOLÁŘOVÁ

Libuše Kolářová / Písecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Budou pokračovat uzavírky silnic v okolí nemocnice

Písek - Od 5. února mohou auta projíždět Husovým náměstím v úseku od Zeyerovy do Purkyňovy ulice jen jedním směrem.

Sto let od vzniku ČSR je výzva

Písek - Druhý měsíc putuje po školách ve městě výstava Vznik samostatného Československa.

Přednáška k historii umění byla zrušena

Písek - Přednáška Viktora Kubíka, která se měla konat ve středu od 17.30 hodin v přednáškovém sále Prácheňského muzea, je pro nemoc zrušená.

Růžena Styblíková vítala osvoboditele v prácheňském kroji

Písek - V těsném sousedství města vedla v květnu 1945 demarkační čára oddělující území spravovaná vojsky dvou mocností, které osvobodily Československou republiku od fašistů. Nebylo tedy žádnou výjimkou, že na různých místech se Písečané scházeli s vojáky Rudé armády a US Army.

Knihovna a muzeum pořádají přednášku

Písek - První přednášku z cyklu Umění a civilizace 16. století pořádají městská knihovna a Prácheňském muzeum ve středu 21. února od 17.30 hodin v přednáškovém sále muzea.

OBRAZEM: Maškarám v Písku velel vůdce Kim

Písek - Prostranství u střední zdravotnické školy bylo v sobotu (17.2.) místem srazu účastníků masopustního veselí, jehož hlavním pořadatelem je Elektrárna královského města Písku.

Pískem vyrazí masopustní průvod v sobotu po poledni

Písek - Elektrárna královského města Písku ve spolupráci s Maškarním sdružením Milevsko pořádá v sobotu 17. února masopustní průvod.

Semicemi prošly desítky masek

Semice – Také v letošním roce přišli obyvatelé Semic se spoustou nápadů, v jakém obleku se vydají do sobotního maškarního průvodu.

Josefa Pechoušková oslavila sté narozeniny

Drhovle - Nejstarší obyvatelkou obce je Josefa Pechoušková z osady Pamětice.

Splněný sen Jaroslava Joe Hübla

Písek - Hostem Jiřího Hladkého, moderátora pořadu Dnes pijeme kávu s. . . byl ve středu 7. února písecký fotograf Jaroslav Joe Hübl.

V zahradnictví se už připravují na jaro

Písek - Po téměř jarních dnech přišlo mrazivé počasí, ale to pracovníky Zahradnictví v písecké Hradišťské ulici nevystrašilo.

Křestní jména Jan a Eliška u dětí vedou

Písecko - Rodiče dávají svým potomkům i exoticky znějící jména.

OBRAZEM: Písek má další nové občánky

Písek - V historické budově radnice se v pondělí odpoledne konaly dva obřady vítání dětí mezi občany města.

Cenu starostky města dostal Písečan

Písek - Letos poprvé byla udělena Cena starostky města Písku, kterou na sobotním (3. února) plese města převzal soubor Písečan.

Obrazy, fotografie a loutky Josefa Kaliby

Písek - S mimořádným zájmem veřejnosti se setkala retrospektivní výstava výtvarníka a pedagoga Josefa Kaliby nazvaná Obrazy, obrázky a to ostatní připravená k umělcovu životnímu jubileu v galerii Portyč.

Jaroslav Joe Hübl pokřtí desátou knihu

Písek - Hostem moderátora Jiřího Hladkého v dalším pořadu z cyklu Dnes pijeme kávu s. . . bude Jaroslav Joe Hübl.

Pátračka pokřtila Rakev bez nebožtíka

Písek – Šavlemi a šampaňským pokřtili členové Četnické pátrací stanice Praha v knihkupectví Elim novou knihu krimi povídek Ladislava Berana nazvanou Rakev bez nebožtíka, kterou vydalo brněnské nakladatelství MOBA. Jde celkověo pětatřicátou knihu tohoto píseckého spisovatele a emeritního kriminalisty. Většina z nich jsou detektivky.

Smrkové lesy ohrožuje kůrovec a dlouhodobé sucho

Písek – Blíží se doba, kdy lesní porosty znovu ohrozí lýkožrout smrkový, lidově zvaný kůrovec. Koncem dubna dospělí brouci vylétnou ze zimovišť a napadnou poškozené nebo poražené stromy. Zavrtají se pod kůru a samičky nakladou vajíčka na nové pokolení. Lesáci jsou v pohotovosti, což platí i o zaměstnancích Lesů města Písku (LMP).

Výstava putuje ze škol do obcí

Písecko - Již čtvrtý týden putuje výstava Vznik samostatného Československa po školách v Písku.

Stále tajemný hrad Zvíkov

Písek - Zcela zaplněná klubovna městské knihovny si vyslechla přednášku píseckého záhadologa Vratislava Měchury na téma Stále tajemný hrad Zvíkov.

Pojmenování ulic musel Píseckým nařídit hejtman

Písek - S pojmenováním ulic se ve městě začalo až po roce 1785 a Píseckým to musel nařídit krajský hejtman.

Aleš a Smetana mají v Písku ulici i náměstí

Písek - První ulice, a to v centru Písku, dostaly názvy po roce 1785. Město má v současné době pojmenovaných 271 ulic. 

Místo starých stromů bude hřiště

Písek - Žáci ZŠ J. K. Tyla a veřejnost mají šanci získat nové hřiště především pro odbíjenou a lehkou atletiku. Mezi nafukovací halou Sokola a školou je pozemek města, který má pronajatý TJ Sokol.

Premiérou nové sezony v muzeu je malba na porcelánu

Písek - Prácheňské muzeum je na dva měsíce pro veřejnost uzavřené, ale úplný klid tu není. Expozice a výstavní sály procházejí údržbou a úpravami a muzejníci je chystají na novou sezonu. Ta začne 1. března.

Záhořské zaujala historie písecké nemocnice

Záhoří - Součástí valné hromady místní skupiny Českého červeného kříže jsou již několik let přednášky a besedy se zajímavými osobnostmi z regionu.

Písecké firmy se potýkají s nedostatkem zaměstnanců

Písek - Jihočeská hospodářská komora (JHK) v úterý 30. ledna uspořádala setkání členských firem s vedením města. Starostka Písku Eva Vanžurová slíbila, že město je připraveno podle svých možností pomáhat firmám a podnikatelům.

Sněženky nečekaly na jaro

Písecko - Letošní mírná zima přináší nejedno překvapení. 

Písečáci vyjdou do ulic v dobovém oblečení

Písek - Soubor kulturních, sportovních a společenských akcí k 100. výročí vzniku republiky chystá město pod společným názvem Písek vždy o krok napřed.

Písek připravuje taxík pro seniory nad 70 let

Písek - Nejstarším obyvatelům už více než rok pomáhá Senior point.

Písek motivuje občany k dalšímu třídění odpadu

Písek - Obyvatelé města dosahují dlouhodobě dobrých výsledků v třídění odpadu. Svědčí o tom skutečnost, že město je držitelem již dvou Odpadových Oskarů v celostátní soutěži organizované společností Arnika.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT