VYBRAT REGION
Zavřít mapu

LIBUŠE KOLÁŘOVÁ

Libuše Kolářová / Písecký deník

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY AUTORA

Písek má další pojmenovanou ulici

Písek - Město mělo 271 pojmenovaných ulic, nyní k nim přibyla další.

Dobrý skutek se podařil

Písek - Benefiční vánoční výstava, kterou již patnáctý rok uspořádala společnost KOČÍ, a.s., v kině Portyč v neděli skončila a byla úspěšná.

Školní týden zahajují zpěvem

Písek - V Základní škole Jana Husa mají zajímavou tradici.

Nadace Občanského fóra přispěla na dům U Slona

Písek - Historický měšťanský dům U Slona v Karlově ulici jeho majitel Josef Stach postupně rekonstruuje, aby byl opět ozdobou předmostí Kamenného mostu. Rekonstrukce je finančně náročná, a tak se za pomoci Spolku přátel Kamenného mostu snaží získat dotace.

OBRAZEM: Písečan tančil, zpíval a vzpomínal

Písek - V Divadle Fráni Šrámka se v sobotu 9. prosince večer konalo tradiční vánoční setkání členů souboru Písečan s příznivci folkloru. 

OBRAZEM: Na burze lidé kupovali hlavně šperky

Písek – Šest desítek vystavovatelů, na které sotva stačila kapacita sálu haly Elim na Výstavišti, se v sobotu 9. prosince představilo na burze minerálů, drahých kamenů, šperků a fosilií.

OBRAZEM: Za krásou dávných časů do měšťanského domu

Písek – Ředitel Milevského muzea Vladimír Šindelář zahájil v sobotu 9. prosince romantickou retro výstavu v měšťanském domě U sv. Jana Nepomuckého v Jungmannově ulici čp. 32 v Písku.

OBRAZEM: Esperantisté pořádali adventní matiné

Písek – Zaplněné obchody, stánky se svařákem a trdelníkem u vánočního stromu na Velkém náměstí v obležení, zkrátka už tradiční předvánoční ruch.

Jak se těší děti na Vánoce?

Písek - Galerie pod širým nebem v sousedství vánočního stromu na Velkém náměstí je otevřena do Tří králů čtyřiadvacet hodin denně.

Loutky lákají děti i dospělé

Písek - Výstava o praotci řezbářů loutek v Čechách Mikoláši Sychrovském a jeho nástupcích, která je do konce roku otevřena v Galerii Prácheňského muzea, se těší velkému zájmu dětí i dospělých.

Roztančený advent zipáků

Písek - Taneční centrum Z. I. P. má v předvánočním čase pěkně roztancováno.

V Prácheňském muzeu o pohádkovém Uzbekistánu

Písek - V přednáškovém muzeu začíná ve čtvrtek 7. prosince v 16 hodin přednáška Libora Drahoňovského nazvaná Pohádkový Uzbekistán.

Dar z Wetzlaru zaplatí obědy školačkám

Písek - Peníze utržené v hesenském stánku při letošních Slavnostech piva v Písku darovalo partnerské město Wetzlar spolku Naděje.

Rozsvítil se strom a k nebi vzlétly balónky

Písek - Stovky dětí i dospělých v neděli 3. prosince v podvečer čekaly na Velkém náměstí na slavnostní rozsvícení vánočního stromu.

Betlémy zdobí veřejná prostranství v Písku

Písek - Od první adventní neděle až do Tří králů zdobí veřejná prostranství ve městě betlémy zhotovené z různých materiálů. 

Vánoční pozdrav Františka Doubka

Písek - Mnoho lidí z Písku a dalších míst pečlivě uschovává péefky, i když jejich čas už dávno uplynul. Jejich autorem byl milevský rodák František Doubek, který žil a tvořil v Písku.

Záchrana poutního kostela v Nicově

Písek - Spolek Přátelé Kamenného mostu pořádá ve středu 6. prosince od 18.45 hodin další přednášku z cyklu Dnes pijeme kávu s…

Peníze z výstavy pomohou sociálním zařízením

Písek - Již 15. ročník dobročinné výstavy, kterou pořádá společnost KOČÍ a. s. v kině Portyč, začal s mimořádným úspěchem.

Adventní výzdoba pro muzejní studnu

Písek - Ve městě už mají slavnostní vánoční výzdobu budovy, veřejná prostranství, fontány a letos také mříž na studni na nádvoří Prácheňského muzea.

OBRAZEM: Zázračná voda v Základní škole J. K. Tyla

Písek - Základní škola J. K. Tyla má mezi svými žáky značné množství nadaných výtvarníků. A také obětavé učitelky Pavlu Šrůtovou a Evu Hralovou, které vedou výtvarný kroužek, připravují kurzy v přírodě a další akce.

Vánoční strom zdobí náměstí od roku 1925

Písecko - Již tuto neděli se na náměstích a návsích slavnostně rozsvítí vánoční stromy a v domácnostech lidé na adventních věncích zapálí první svíčku.

Úředníci radnice si vyzkoušeli cvičný blackout

Písek - Pracovníci a klienti městského úřadu si na půl hodiny vyzkoušeli, jaké to je pracovat bez elektřiny.

Prostor u nemocnice dostane novou tvář

Písek - Budou vybudována dvě parkoviště pro 120 aut.

Děti kreslily pohled na svět

Písek - Do výtvarné akce Svět dětskýma očima se zapojily také děti z 2. mateřské školy při ZŠ E. Beneše.

OBRAZEM: Velké náměstí v Písku už zdobí stříbrný smrk

Písek - Pracovníci Městských služeb v úterý 28. listopadu dopoledne přivezli na Velké náměstí vánoční strom.

Písek hostil sedm stovek tanečníků

Písek - Divadlo Fráni Šrámka v sobotu zcela zaplnili tanečníci různých věkových kategorií.

Troška křtil kalendář s klapači

Písek - Za osudy klapajících perliček je název knihy, kterou nedávno vydala spisovatelka Jaroslava Pixová.

Osudy historických domů a jejich obyvatel

Písek - V přednáškovém sále Prácheňského muzea pokřtil architekt Jan Hlavín druhý díl knihy Zlaty Měchurové Příběhy starých píseckých domů a jejich obyvatel, kterou vydalo Nakladatelství J&M.

Peníze opět pomohou sociálním ústavům

Písek - V kině Portyč začne ve středu 29. listopadu benefiční akce.

Veřejný energetický portál vyhrál v soutěži

Písek, Praha – V rezidenci primátorky hlavního města Prahy převzala starostka Písku Eva Vanžurová společně se zástupci organizační složky Smart Písek Milošem Prokýškem a Jiřím Tencarem ocenění za vítězství v národní soutěži Chytrá města pro budoucnost v kategorii měst do 50 tisíc obyvatel.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT