Pokud rádi cestujete s karavanem či obytným autem a ještě neznáte stránky Bezkempu.cz, rychle to napravte. Databáze sdružující stovky překrásných míst soukromých vlastníků skrývá mnohdy nepoznané poklady. Namísto přelidněných kempů vás zavede na místa, kde je božský klid a panenská příroda a kde dávají dobrou noc nejen lišky, ale třeba i koně nebo dokonce exotická zvířata.

Dnes vám představíme „tábořiště“, která nadchnou hlavně malé děti a jejich rodiče. Právě rodiny s dětmi si je nejčastěji volí jako svůj cíl a hodnotí je v samých superlativech.

1. Zoopark Zelčín 

Fotogalerie: Bezkempu . Zoopark Zelčín

Z mini kempu na břehu vltavského plavebního kanálu poblíž Mělníku budete mít výhled přímo na zvířátka ve výbězích zooparku. Vašimi sousedy budou miniprasátka, pštrosi a mary stepní, o kousek dál najdete celou plejádu dalších dvounohých i čtyřnohých kamarádů. Děti se mohou projet na koni, vzít na pastvu kozu nebo králíčka, společně si pak půjčíte raft a užijete si vodních radovánek.

Na pozemku najdete elektrické přípojky, pitnou vodu i sociální zařízení, děti mají k dispozici hřiště a vzduchové trampolíny.

2. Noc v rozhledně

Fotogalerie: Bezkempu - noc v rozhledně

Okořeňte si kočovnou dovolenou netradičním přenocováním v budově rozhledny Calupská Štěpánka s výhledem na Šumavu, Švihovskou vrchovinu a překrásnou přírodu. Mezi obcemi Stod a Přeštice najdete kouzelné zákoutí, na které děti nikdy nezapomenou. V rozhledně najdete kamínka, plynový vařič a výbavu na vaření, venku pak pergolu, ohniště s dřívím a velkou louku.

Místo elektřiny si posvítíte svíčkami, připraveno je suché WC a kanystry s pitnou vodou. Místo je zde právě pro jednu skupinu, romantickou noc zde tedy strávíte úplně sami.

3. Louka u Caffé Moravský Krumlov

Fotogalerie: Bezkempu - Caffe Mravský Krumlov

Pokud nehledáte úplnou samotu, ale dobře vybavené zázemí pro výlety do přírody i za poznáním, zastavte se na pozemku na okraji města Moravský Krumlov. Děti se po návratu z procházky zabaví na hřišti s houpačkami a trampolínou, rodiče si oddechnou u dobré kávy či půllitru chlazeného piva v příjemném prostředí venkovní i kryté zahrádky.

K dispozici jsou elektrické přípojky, přenosná ohniště i pitná voda. Využít můžete sociální zařízení v objektu Caffébaru.

4. Javorná na Šumavě

Fotogalerie: Bezkempu - Šumava

Velká louka na okraji klidné vísky na půl cesty mezi Nýrskem a Sušicí nabízí překrásné výhledy do krajiny i těsný kontakt s přírodou. Zdejší krajina nabízí parádní výlety pěšky i na kole, lesy jsou rájem pro houbaře. Hned v sousedství se pasou ovečky a koně, na nichž se můžete povozit, v zookoutku se děti seznámí s minikozičkami, klokanem, králíky a morčaty nebo sovami a kánětem. S majitelem si můžete domluvit offroadový výlet, expedici do tajných zákoutí panenské přírody nebo dokonce kurz přežití v divočině.

Na pozemku je k dispozici suchý záchod, v těsné blízkosti pak zdroj pitné vody.

5. Statek u Merlina

Fotogalerie: Bezkempu - statek u Merlina

Jen kousek od hlavního města najdete rozlehlou louku pro kempování a v jejím sousedství zoopark s exotickými obyvateli. Děti se mohou seznámit s velbloudy, kozami, opicemi, buvoly i pumou, obdivovat budou exotické ptáky, papoušky a dikobrazy. Majitelé parku vám zdejší zvířectvo ochotně představí. Nechybí ani herní prvky, na nichž vaše ratolesti vybijí energii.

V provozní době zooparku lze využít toalety, pitnou vodu naberete do kanystru na statku.

6. Radhošťský rybník

Fotogalerie: Bezkempu - Radhošť

Nejen rybáři budou ve svém živlu na skvěle vybaveném stellplatzu poblíž rybníka s výhledem na Radhošť, Lysou horu a Velký Javorník. Na dosah ruky máte horskou přírodu nabízející nezapomenutelné výlety, na rybníku můžete vyzkoušet paddleboardy, nedaleko najdete také několik jízdáren nabízejících jízdu na koních.

K dispozici jsou elektrické přípojky i zdroj pitné vody, nutností je vlastní sociální zařízení a toaleta.

7. Statek u Babiččina údolí 

Fotogalerie: Bezkempu - Rozkoš

Oplocená zahrada plná květin, keřů a stromů je bezpečnou oázou pro malé děti i domácí mazlíčky. Najdete tu velké hřiště s domečkem, skluzavkou, houpačkami a trampolínou, pro nepříznivé počasí je připraven přístřešek s posezením, jídlo si připravíte na grilu či na ohništi.

V okolí nebudete vědět, co dřív - vybírat můžete ze zajímavých cyklostezek, vodních aktivit na řece Metuji, u nedaleké přehrady Rozkoš si půjčíte šlapadlo, skútr, loďku nebo paddleboard. Na pozemku poblíž Nového města nad Metují se nacházejí elektrické přípojky, chemické WC, pitná voda i umývárna se solární sprchou.

8. Indiánské teepee v Českém ráji

Fotogalerie: Bezkempu - Teepee

Nejen milovníci mayovek budou v sedmém nebi na klidném pozemku u lesa s výhledem na pasoucí se zvířata a překrásnou přírodu. Co by kamenem dohodil leží zámek Hrubá Skála, v okolí si budete vybírat z bezpočtu turistických i cyklistických značených tras v překrásné krajině Českého ráje. Hned vedle pozemku se pasou koně, malým dětem můžete domluvit projížďku na oslících. Večeři připravíte na grilu nebo na ohništi.

K dispozici je dřevěná kadibudka, pitná voda a solární sprcha.

9. Zelené zátiší u Hrádku nad Nisou

Fotogalerie: Bezkempu - Zátiší

Na úpatí Lužických hor najdete klidnou zahradu, kde si pobyt užijí všichni nadšení turisté, cyklisté a milovníci přírody. Při nepřízni počasí můžete využít altánek s posezením a velkým plynovým grilem, k dispozici je také vařič, trouba, rychlovarná konvice a lednička. Po náročné tůře si lze s majiteli domluvit návštěvu wellness s vířivkou a finskou saunou, nebo venkovní koupací sud s kamny.

Toalety, sprchy a umývárny jsou přístupné za poplatek, po zahradě je rozvedena pitná voda i elektřina s 220V zásuvkami.

10. Krušnohorský stellplatz

Fotogalerie: Bezkempu - Krušné hory

Ideální zázemí pro cyklistiky i pěší turistiku nabízí stellplatz nad městem Jáchymov, nabízející výhledy na okolní horskou krajinu. V okolí jsou jen louky a lesy, ke stravování lze využít rodinnou restauraci na chatě Havlovka. Pro bližší kontakt s přírodou můžete zakempovat i na nedaleké Krušnohorské louce.

Na stellplatzu najdete elektrické přípojky, pitnou vodu, gril i ohniště. Nutností je vlastní sociální zařízení a WC.