VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V písecké nemocnici se pere stále více prádla

Písek - Více než 350 tun prádla vloni vyprali v písecké nemocnici. Ta má k dispozici vlastní prádelnu, ve které zaměstnává celkem 17 pracovnic. Za jednu směnu se tu vypere až dva tisíce kilogramů prádla.

20.5.2017
SDÍLEJ:

Prádelna písecké nemocnice.Foto: Archiv nemocnice

To představuje více než 325 tun za rok pro vlastní potřebua téměř 30 tun prádla pro soukromé lékaře, sociálnía zdravotnická zařízení, hotely, restaurace a rekreační střediska v regionu.

Na praní zdravotnického oblečení, prádla a textilních zdravotnických prostředků, tedy konkrétně lékařských plášťů, sesterských uniforem i lůžkovin, platí přísná kritéria. „Výsledkem musí být mikrobiologicky čisté prádlo. Prádelna je proto významným prvkem kvality zdravotnické péče,“ uvedl ředitel Nemocnice Písek MUDr. Jiří Holan, MBA.

Doplnil, že je samozřejmostí, aby se hospitalizovaní pacienti cítili na čistém lůžku příjemně a zdravotnický personál měl dostatek čistých a vyžehlených halen, lékařských košil, plášťůa kalhot pro svou náročnou práci.

Celkem vypraného prádlar. 2016 - 351.531 kg, z toho pro vlastní potřebu 324.445 kg
r. 2015 - 347.353 kg, z toho pro vlastní potřebu 321.299 kg
r. 2014 - 341.439 kg, z toho pro vlastní potřebu 319.748 kg

Prádelna písecké nemocnice zaměstnává 15 pracovnic v provozu příjmu, praní, sušení, žehlení a expedování prádla a dále dvě švadleny v šicí dílně. „Během pracího procesu je v lince díky termodezinfekci zaručena likvidace infekčních faktorů v prádle. O kvalitu praní se stará pražská firma Diversey, která pravidelně sleduje dávkování prací chemie a kontroluje průběh titračních hodnot u prací linky. Prádlo nesmí obsahovat zbytky pracích prostředků a dezinfekce, které mohou při kontaktu s pokožkou způsobit alergickou reakci, proto jsou sledované i naměřené hodnoty pH v poslední komoře máchacího cyklu. Poslední úpravy a tvarování čistého prádla probíhají na velkokapacitních korytových žehlicích strojích,“ řekla vedoucí prádelny Miroslava Jonsztová.

Existence vlastní prádelny v lůžkovém zdravotnickém zařízení okresního typu není zcela běžná. „Prádelnu ale zachováváme zejména proto, že díky ní rozšiřujeme kvalitu poskytovaných služeb. Zdravotníci se u nás nemusejí stydět chodit k pacientům, protože jsou nejen čistí, ale díky žehlicím strojům i upravení. Navíc zaměstnáváme dvě švadleny, které v případě potřeby prádlo opraví, přišijí knoflíky a starají se o to, aby uniformy působily dobrým dojmem,“ sdělil ředitel Jiří Holan.

Služby prádelny písecké nemocnice může využívat i veřejnost. Největší zájem je o praní a žehlení ložního prádla a záclon. Dále jsou žádané různé úpravy oděvů, například krácení kalhot.

Ceník prádelny, která je v provozu od pondělí do pátku, lze nalézt na webu nemocnice www.nemopisek.cz.


Autor: Lucie Kotrbová

20.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Narodili se

Vpravo:  Květa Fialová v roce 1954 ve hře Svatba Krečínského, kde hrála hlavní ženskou roli.

Zemřela Květa Fialová

Lenka a Lucie Vavříkovy vybojovaly placky na mistrovství světa

Písek - Na 5. ročníku MS IFMS, který se konal ve dnech 24. - 27. srpna, reprezentovaly naše město mažoretky Lenka a Lucie Vavříkovy ze Sokola Písek.

Poláci chtějí zpátky lokomotivu. Prý ji prodali lacino

Jindřichův Hradec – Na policii se obrátila polská společnost, od které před třinácti lety společnost provozující úzkokolejku zakoupila lokomotivu.

U milevského koupaliště se konal překážkový běh Farmyrun

Milevsko - V sobotu 23. září se v okolí milevského koupaliště uskutečnila úplně nová soutěž, která v samotném městě neměla obdoby.

Ve středu 27. září navštívíme prvňáčky ze ZŠ Cesta v Písku a ZŠ v Čížové

Písecko - S novým školním rokem přichází Deník s novým unikátním projektem, v němž postupně představí všechny prvňáčky z Písecka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení