VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Unie přispěje na centrum pro sociálně vyloučené lidi

Písek - Město v loňském roce otevřelo noclehárnu pro lidi bez přístřeší. V komunitním plánu sociálních služeb má ještě za cíl zvýšit kvalitu a dostupnost služeb pro začlenění osob bez domova.

13.7.2017
SDÍLEJ:

Noclehárna v Sedláčkově ulici v Písku.Foto: Archiv Píseckého deníku

Proto v objektu noclehárny v Sedláčkově ulici vybuduje nízkoprahové denní centrum - komunitní sociální práce.

V provozu by mělo být již před závěrem příštího roku. „Centrum bude stát 8,6 milionu korun, finanční účast města však bude 800 tisíc. Z Regionálního operačního programu jsme získali dotaci 7,75 milionu korun,“ informoval Jan Venclík, vedoucí oddělení investic Městského úřadu Písek.

Kvalitu poskytovaných služeb bude v novém zařízení garantovat krajem registrovaný poskytovatel, což je Městské středisko sociálních služeb Písek. „Budou zde podmínky pro to, abychom mohli dále pracovat s lidmi ohroženými sociálním vyloučením a pomohli jim dostat se z obtížné životní situace,“ připomněla ředitelka příspěvkové organizace města Marcela Průšová.

Noclehárny v Jihočeském kraji:
České Budějovice
Písek
Jindřichův Hradec
Tábor
Strakonice

u Domu sv. Pavla
při Městském středisku sociálních služeb
při Farní charitě
v budově Domova pro seniory
azylový dům a noclehárna


Nízkoprahové centrum bude v provozu každý den vždy po ranním uzavření noclehárny a před jejím večerním otevřením. Potřební lidé budou mít příležitost za poplatek si zde vyprat, uvařit jednoduché jídlo a postarat se o osobní hygienu. Kvalifikovaní sociální pracovníci jim poradí například při hledání zaměstnání, řešení bytového problému nebo případně jak se dostat z dluhové pasti.Při řešení problémů lidí, kteří se ocitli na okraji společnosti, město spolupracuje s Agenturou pro sociální začleňování. „Právě zásluhou této spolupráce se nám podařilo získat peníze z jednoho z Evropských strukturálních a investičních fondů. Ze zkušeností z jiných míst je zřejmé, že spolupráce s agenturou přináší prospěch nejen vyloučeným lokalitám, ale může pomoci i k rozvoji dalších sociálních služeb a zlepšení celkové situace v obci,“ zdůraznila starostka Písku Eva Vanžurová.


V Písku je jedenáct ubytoven, z toho ve dvou bydlí pouze osoby sociálně slabé. Mimo sociálně vyloučené lokality (Purkratice a Svatoplukova) žije rozptýleně 521 sociálně vyloučených obyvatel.

Autor: Libuše Kolářová

13.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Fotografie pořízené ze záznamu z bezpečnostní kamery v Galerii Dolní brána.
6

Vandal poškodil fotoobrazy Jadrana Šetlíka v prachatické galerii

Autobus se ze zatím nezjištěných důvodů převrátil mimo silnici.
AKTUALIZOVÁNO
11

U Horního Bolíkova se převrátil autobus

AUTOMIX.CZ

GALERIE: Nejvtipnější pomsty za špatné parkování. Někdy je trest až krutý

Zaparkování auta je poměrně jednoduchý úkon, který ale někteří jedinci dokážou odfláknout vrcholným způsobem. Ať už jde o nedostatek trpělivosti, zkušeností nebo čistou lhostejnost ke svému okolí, někteří řidiči si svým chováním koledují o potrestání. A někdy ho i dostanou. A někdy je to i vtipné.

Recidivista kradl, na co přišel. Už je zpátky za mřížemi

Písecko - Kriminalisté společně s policisty obvodních oddělení na Písecku rozkryli rozsáhlou majetkovou trestnou činnost mladého muže (1985) z Písku, který měl problémy se zákonem i v minulosti.

Husovka chce opravit tělocvičnu

Písek - Základní škola Jana Husa v Písku chce zrekonstruovat svou velkou tělocvičnu.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Přinášíme vám tipy pro volný čas.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení