VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sedláčkovu stezku opět zničil příval vody

Písek – Cyklostezka pojmenovaná po historikovi Augustu Sedláčkovi vede z Písku podél řeky Otavy k hradu Zvíkovu a patří k velmi vyhledávaným. Počasí jí však příliš nakloněno není. Přesně před týdnem některé její úseky poškodil vytrvalý déšť, a tak cyklisté musí být opatrní.

18.8.2017
SDÍLEJ:

Poškozená Sedláčkova Stezka v Písku.Foto: Archiv MÚ Písek

„Závady, které bránily průchodu a průjezdu ve směru k plynové lávce, jsme odstranili. Přesto by se zde lidé měli pohybovat s maximální opatrností,“ připomněl Josef Hrádek, jednatel Městských služeb Písek.

Část stezky je zaplavena bahnem z pole. „Tentokrát se však uvolnily i kameny, které cestu poškodily. Nyní jednáme s pojišťovnou a jakmile dá likvidátor souhlas s opravou, ihned ji zadáme,“ informoval Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje MÚ Písek.

Voda valící se z pole poškodila nejen stezku, ale vyplavila také chaty patřící do katastru Vrcovic. Chatařům se snaží pomoci obec.
Starostka Markéta Nepodalová hned v pondělí telefonicky hovořila s Václavem Kaněrou, ředitelem Agrodružstva Záhoří, kterému pozemky patří. Pár dní před deštěm zaměstnanci Agrodružstva na poli pracovali , takže půda byla měkká a voda ji vzala s sebou.

„S ředitelem Kaněrou jsme se dohodli, že družstvo na okrajích pole vyhloubí strouhy, a ty při velkém dešti vodu odvedou do potoků,“ vysvětlila starostka Markéta Nepodalová.

Sedláčkovu cyklostezku deště nepoškodily poprvé. V loňském roce na jaře úsek od Sulana k plynové lávce prošel důkladnými opravami za 543 tisíc korun.

„V červnu tři dny po předání stavby se přihnal přívalový déšť. Rozvodněný Vrcovický potok a voda z okolní stráně poškodily nejen povrch stezky, ale také podkladové vrstvy. Cyklostezka musela být dočasně uzavřená,“ informoval Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje MÚ Písek.

Autor: Libuše Kolářová

18.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na kole za krásami mezivodí.
8

Vyrazili na kole za krásami mezivodí

Plátýnko nebo prostá utěrka postačí k oddělení tekutého podmáslí a pevného másla.
8

VIDEO: Za 45 minut 260 gramů másla

OBRAZEM: Synagoga dostává postupně i uvnitř původní podobu

Písek – V Jihočeském kraji je 68 židových památek, většinou hřbitovů. Dochovalo se také pět synagog. Patří k nim i synagoga vybudovaná v orientálním stylu s novorenesančními prvky v roce v roce 1872 v Soukenické ulici v Písku.

OBRAZEM: Den zemědělce a venkova Písek

Dobešice - Na Školním statku v Dobešicích byl v pátek v půl desáté dopoledne zahájen Den zemědělce a venkova, během kterého si i přes nepříznivé počasí návštěvníci užili bohatý program. Na komentovanou prohlídku statku můžete do Dobešic zajet ještě v sobotu 23. září mezi 9. a 14. hodinou.

Lidická povolila, kolony zůstaly jen ve špičce

České Budějovice – Dopravní šok na jihu Českých Budějovic postupně povoluje.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Proč sedět doma, když se toho venku tolik děje?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení