VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Skupina Za hřiště myslí i na větší děti

Písek -K nejúspěšnějším v uplynulém volebním období patřila pracovní skupina Za hřiště, která má dobře našlápnuto i do dalších let.

21.12.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Staronová místostarostka Hana Rambousová již oslovila členy této pracovní skupiny s nabídkou pokračování spolupráce při obnově dětských hřišť v Písku.

V roce 2006 mnoho píseckých rodičů v souvislosti se záchranou dětského hřiště ve vnitrobloku v Budovcově ulici požádalo vedení Písku o zlepšení stavu dětských hřišť v celém městě. Od té doby se datují pravidelné schůzky zástupců jednotlivých odborů MÚ a Městských služeb Písek s občany.

Společnou akcí byla veřejná anketa ke vzniku nové koncepce obnovy dětských hřišť, k vypisování výběrových řízení na dodavatele herních prvků a zapojení veřejnosti. Město každoročně investuje do obnovy hřišť dva miliony korun. V současné době má Písek 28 dětských hřišť a koutků. Od letošního roku je zhruba 400 tisíc vyčleněno na údržbu hřišť, kterou zajišťují městské služby.

„Na začátku nového čtyřletého období máme řadu plánů a zveme píseckou veřejnost, aby se zapojila do obnovy dětských hřišť. Uvítali bychom pomoc píseckých firem, které by měly zájem podpořit výstavbu dětských hřišť finančně i jinou formou. Na počátku roku 2011 opět uspořádáme veřejné projednání zaměřené na lokality hřišť obnovovaných v tomto roce, abychom zjistili aktuální potřeby občanů,“ uvedla Magdalena Myslivcová za občanskou část skupiny Za hřiště.

Bude se jednat o dětské hřiště v parku Na sadech a hrací koutky u Sv. Václava a v Otavské ulici. Skupina chce také uspořádat anketu přímo mezi školní mládeží a na základě jejích výsledků navázat na stávající koncepci. Největší mezery vidí v možnostech pro vyžití věkové kategorie teeneagerů. Pro ně by mělo v co nejdříve vzniknout několik vhodně vytipovaných lokalit s možností aktivního vyžití podle jejich představ. Skupina se bude přimlouvat i za vytvoření podmínek ke zpřístupnění školních hřišť veřejnosti.

„Žádáme občany, pokud je na dětském hřišti nepořádek, měli by kontaktovat nejlépe přímo městské služby. Pokud se uživatelé hřišť chovají neukázněně a situaci nelze řešit domluvou, volat městskou policii. Kdo se chce aktivně zapojit do obnovy dětských hřišť v Písku, může kontaktovat skupinu Za hřiště písemně prostřednictvím podatelny městského úřadu nebo na e-mailové adrese zahriste@seznam.cz,“ doplnila Magdalena Myslivcová.

Autor: Libuše Kolářová

21.12.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Ochutnejte dobroty a pomozte

Vítání občánků ve Vlastci.
2

Ve Vlastci vítali nové občánky

Velocipedisté slaví 130 let od založení spolku

Písek - Stylovou oslavu 130 let své existence připravuje na sobotu Klub velocipedistů Písek.

Děťátko ze strakonického baby boxu bylo velmi dobře ošetřené

Strakonice - Lékařem, který ve čtvrtek 21. září před druhou hodinou ranní prohlížel čerstvě narozenou holčičku odloženou v baby boxu strakonické nemocnice, byl MUDr. Petr Lyer z dětského oddělení.

Potyčka v baru skončila smrtí

Soběslav – Celkem nenápadný malý Grill bar na kraji soběslavského náměstí Republiky má za sebou od soboty tragickou zkušenost.

Během procházky lesem si můžete i zacvičit

Písek - Téměř kilometr a půl dlouhou stezku lesem na Americe lemuje nově pětadvacet sportovních a cvičebních prvků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení