VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidem zraněným na chodníku svitla naděje

Písek - Město Písek přidá peníze na úklid komunikací během následující zimy, je to nutné.

19.7.2010
SDÍLEJ:

Městské služby Písek tvrdí, že úklid nezanedbaly. 105 žádostí o odškodnění hovoří ale jinak. Právě kvůli tomu chce město dát na zimní úklid komunikací více peněz.Foto: Deník/Matej Slávik

Lidé, kteří se během zimy zranili na chodníku v Písku, nejspíš dostanou odškodnění. Město po vyjednávání s Českou pojišťovnou našlo způsob, jak dosáhnout úspěchu žádostí o odškodnění, všech 105 jich totiž ČP odmítla.

Podle svého mluvčího Václava Bálka ale nemohla udělat ani nic jiného.

„Město Písek je pojištěno pro případ, že něco zanedbá. Městské služby Písek se ale vyjádřily ve smyslu, že zimní údržbu prováděly podle plánu a nic nezanedbaly. Proto jsme odškodnění u všech případů museli odmítnout,“ uvedl Bálek.

V nejbližších dnech dostane každý z lidí, kteří žádali o odškodnění, dopis od Pojišťovacího makléřství Bohemia, které městu poskytuje své služby. Lidé budou vyzváni k tomu, aby doplnili údaje k úrazu, který se jim stal na píseckých chodnících nebo silnicích, a formulář do 15. srpna poslali zpět na adresu makléřství.

„Vážená paní / vážený pane, podle Vašeho sdělení jste v zimním období roku 2009/2010 utrpěla/utrpěl úraz následkem pádu na veřejné komunikaci ve městě Písku. Z důvodu nutnosti naplnění důkazního břemene, tj. doložení důkazů o této události, vyzýváme vás k předložení důkazů, podle kterých může pojišťovna nároky na náhradu škody uhradit,“ uvádí se mimo jiné v dopise.

Otázky zůstávají

Poté, co makléřství obdrží dopisy, odešle je pojišťovně. „Město Písek předá všechny dotazníky najednou České pojišťovně a bude urgovat jejich brzké uhrazení. Díky tomuto postupu by se odškodnění mělo dostat k poškozeným spoluobčanům co nejdříve,“ uvádí místostarosta Písku Tomáš Dušek.

Mluvčí ČP Bálek se k jednání s městem nevyjádřil. „Nemohu poskytovat detaily o konkrétních smlouvách, zakazuje mi to zákon,“ říká Bálek.

Podle Duška počítá město s tím, že ČP peníze vyplatí. „Jako zástupce města očekávám od pojišťovny větší vstřícnost než dosud a kompletní výplatu prostředků v prokázaných případech co možná nejdříve,“ říká Dušek.

Otázkou nicméně zůstává, proč se město snaží pomoci lidem takovouto oklikou a proč jednoduše prostřednictvím Městských služeb Písek neuznalo chybu, díky níž by ČP pravděpodobně vyplatila odškodnění.

Některým lidem, kteří se zranili, ale nejde ani tak o peníze, jako právě o uznání zanedbání zimní údržby. „Chci, aby město uznalo chybu,“ říká důchodce MichalSabó, který v únoru upadl při venčení psa na Jihu, od té doby musí chodit o holi.

„Stalo se to osmého února. Ráno po osmé hodině jsem šel venčit psa. Po chodníku jsem přecházel kolem lávky, po které se jde ke školce. Upadl jsem a pak si pamatuji až shluk lidí kolem sebe, kteří mi dávali pod hlavu nějaké hadry,“ vzpomíná na nepříjemný pád Sabó.

Do zimní údržby komunikací hodlá město investovat více peněz, aby omezilo počet žádostí o odškodnění. „Písek poskytne více peněz na úklid komunikací a zároveň rozšíří plán zimní údržby ve městě Písku tak, aby se stav úklidu komunikací i v extrémních podmínkách radikálně zlepšil,“ uvádí Tomáš Dušek.

Autor: Ondřej Šmíd

19.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
AUTOMIX.CZ
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Na úvod festivalu vystoupily zahraniční soubory.
71

OBRAZEM: Mezinárodní folklorní festival v Písku

Dobrá zpráva pro řidiče: Sobotní ráno už se Švehlovým mostem

Tábor - Táborský deník dostal pozitivní zprávu. V noci z pátku na sobotu začne provoz přes Švehlův most.

V Nevězicích mají Štědrý den v srpnu

Nevězice – Již desátým rokem v obci před koncem prázdnin slaví Vánoce.

Lidé kolem Vltavy na Českokrumlovsku zachraňují i psy

Rožmberk nad Vltavou – Nejenom věci, ale také své psy ztrácejí vodáci plující po Vltavě. Své o tom ví Martin Pavljuk, který se ujal nejednoho bezradného psa běhajícího kolem Vltavy.

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Jižní Čechy - Stoletá voda přišla, zničila a odešla v průběhu několika hodin. Lidem ale trvalo léta, než se vzpamatovali a zahladili po ní vnější stopy. Ty uvnitř si však nesou dál.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení