VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dodávky vody v Písku nejsou ohroženy

Písek - Písečtí zastupitelé nevyhověli námitkám neúspěšného uchazeče o provozování městského vodovodu.

21.12.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační obrázekFoto: DENÍK/David Taneček

V koncesním řízení na provozovatele vodohospodářského majetku města, jehož hodnota přesahuje dvě miliardy korun, má nejblíže k úspěchu dosavadní provozovatel, kterým je akciová společnost Vodovody a kanalizace Jižní Čechy. Na listopadovém zasedání ji písečtí zastupitelé ze tří uchazečů vybrali pro uzavření koncesní smlouvy.

Ještě než se ministerstvo financí stačilo ke smlouvě vyjádřit, neúspěšný uchazeč, Severočeské vodovody a kanalizace Ostrava, podal námitku.

Podle názoru vedení této společnosti se další dva uchazeči, VaK JČ a VODOS, dohodli na rozdělení trhu. „Toto tvrzení opíráme zejména o skutečnost, že jsou ovládány stejnou společnosti Energie AG Bohemia,“ uvádí v námitce VODOS. Poukazuje rovněž na to, že byly porušeny zásady transparentnosti a rovného zacházení údajnou manipulací s CD nosiči.

„Dohodu obou společností se nám nepodařilo prokázat. Ostatně posouzení přísluší Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Nosiče byly zapečetěné na radnici, nikdo s nimi nemohl manipulovat, došlo pouze k chybné interpretaci,“ uvedl předseda hodnotící komise koncesního řízení Karel Vodička (KSČM).

Písečtí zastupitelé na čtvrtečním mimořádném zasedání námitkám nevyhověli. „VODOS se nyní může obrátit na Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, což může zdržet průběh koncesního řízení,“ dodal Vodička.

Platnost nájemní smlouvy města se společností Vodovody a kanalizace JČ však vyprší s koncem letošního roku. „Obyvatelé nemusí mít obavy, zásobování vodou není ohroženo, smlouva byla prodloužena o další rok,“ zdůraznil starosta Miroslav Sládek (ODS).

Současná cena vodného a stočného zůstává v platnosti do 31. března příštího roku.

Autor: Libuše Kolářová

21.12.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Už nejsou mezi námi

Ilustrační foto

V Bernarticích připravují tradiční přehlídku dechových hudeb

Mejdan pro faunu s vnoučaty

Milevsko - V sobotu 15. července jsme se s manželkou, vnoučaty Štěpánkou a Tomáškem, a také velice potřebnými deštníky, vydali do milevského parku Bažantnice na Mejdan pro faunu.

Po Písecku za barokními památkami

Písek - Do období stavitelů, výtvarníků a lidí různých profesí, kteří vytvářeli pozoruhodná díla v období baroka, se vydali účastníci sobotního (22. 7.) putování, které připravil spolek Přátelé Kamenného mostu.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Hřiště na Hradišti neoplotí, ale dostane nové lavičky

Písek - Pětašedesát obyvatel Hradiště poslalo na městský úřad žádost, aby se nechalo oplotit hřiště na sídlišti a doplnilo se o několik nových laviček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení