VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úklid komunikací může stát v Milevsku i dva miliony

Milevsko - Město loňskou zimu udržovalo 20 kilometrů chodníků, letos to bude o šest kilometrů více

28.10.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto. Foto: Deník/ Josef Böhm

Milevsku se zimní údržba komunikací prodraží. Město bude uklízet oproti loňské zimě o šest kilometrů chodníků více.

Nárůst práce souvisí s novelou zákona. Ta ukládá obcím zajistit schůdnost cest.

„Chodník budu uklízet stejně,“ říká Radek Vrbický, který se svojí rodinou bydlí v řadovém domku v ulici Marie Majerové. Jak dodává, z obecního pozemku před svým domem by sebral i malý papírek.

Město čeká odklízení sněhu z 26 kilometrů chodníků, z toho úklid šesti kilometrů musí zajistit ručně. Deset tisíc metrů chodníků zůstane bez údržby. Jedná se například o lokality U Stříbrného, Na Cukavě nebo park Hůrka.

„Řekněte mi, jaká bude zima, já vám řeknu, kolik zaplatíme,“ reagoval František Kabele, vedoucí odboru dopravy MÚ Milevsko, na otázku týkající se odhadovaných výdajů na zimní údržbu.

„Za poslední zimu jsme zaplatili 670 tisíc korun, z toho 440 tisíc jen za únor,“ uvádí Kabele. „Jestli nás čekají tři takové měsíce, částka půjde k milionu a půl, k dvou milionům,“ počítá Kabele.

Údržbu komunikací v Milevsku zajišťuje společnost Služby města Milevska. „Každoročně dáváme 195 tisíc bez DPH na nákup soli a drtí a přípravu techniky,“ říká jednatel společnosti Antonín Němec.

Pro město letos představují další výdaje i náklady za pojištění. „Jsme kompletně pojištěni,“ tvrdí místostarosta Michal Polanecký. Milevsko se tak nemusí obávat situace, že by za zranění po pádu na chodníku muselo platit.

Plán zimní údržby stanovuje pohotovost dispečerů. Ta je v pracovních dnech určena od 3 hodin do 14.30. „Dispečeři určují, které vozidlo kam vyjede,“ říká vedoucí operačního štábu František Zítek.

Plán zimní údržby místních komunikací, který schválili radní na poslední schůzi 20. října, nahrazuje deset let starý dokument.

Plán zimní údržby v Milevsku
– rada města schválila Plán zimní údržby místních komunikací a chodníků pro město Milevsko
– plán vymezuje například:
- úseky chodníků, které město udržovat nebude
- lokality, v nichž se v zimě udržují chodníky pouze na jedné straně ulice
- chodníky, které se budou udržovat strojně
- chodníky, které se budou udržovat ručně

Autor: Klára Černá

28.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Už nejsou mezi námi

Ilustrační foto

V Bernarticích připravují tradiční přehlídku dechových hudeb

Mejdan pro faunu s vnoučaty

Milevsko - V sobotu 15. července jsme se s manželkou, vnoučaty Štěpánkou a Tomáškem, a také velice potřebnými deštníky, vydali do milevského parku Bažantnice na Mejdan pro faunu.

Po Písecku za barokními památkami

Písek - Do období stavitelů, výtvarníků a lidí různých profesí, kteří vytvářeli pozoruhodná díla v období baroka, se vydali účastníci sobotního (22. 7.) putování, které připravil spolek Přátelé Kamenného mostu.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Hřiště na Hradišti neoplotí, ale dostane nové lavičky

Písek - Pětašedesát obyvatel Hradiště poslalo na městský úřad žádost, aby se nechalo oplotit hřiště na sídlišti a doplnilo se o několik nových laviček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení