VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Příměstský tábor Zipáků řeší dilema rodičů, kam s dětmi

Písek - Ve městě není v létě mnoho možností, kde by byl pro děti připraven volnočasový program.

25.7.2008
SDÍLEJ:

Taneční skupina Z.I.P. z Písku. Foto: Archiv

Míst, kam by mohly děti o prázdninách ve městě jít a byl pro ně připraven nějaký program, mnoho není. Dům dětí a mládeže nebo Tábornický klub Písek opouští brány města a rozjíždí se na své táborové základny na Kobyle u Vráže a na Hrbov u Netolic. Ve svých klubovnách se v létě nezdržují.

„O tom, kam by mohly děti v Písku v létě chodit do kroužků za jedno nevím a za druhé by to pro mne bylo asi finančně nedostupné, protože jsem samoživitelka se třemi dětmi,“ říká Radka Keclíková z Písku a dodává: „Když o prázdninách přemýšlím kam s dětmi, vím o jediném místě u Zipáků v Jitexu, kam můžu ráno dítě dovést a odpoledne ho vyzvednout.“

Vtanečním centru

Jedná se o tzv. příměstský tábor, který pravidelně pořádá TC ZIP předposlední týden v srpnu. „Týden se ZIPem, jak tábor nazýváme, budeme letos pořádat od 18. do 22 srpna opět v našem tanečním centru v Jitexu,“ říká vedoucí TC ZIP Klára Humpálová.

Podle jejích slov se na tábor může přihlásit prakticky kdokoliv, kluci i děvčata bez rozdílu věku.

„Musí se ale přihlásit dopředu, protože kapacitu máme omezenou asi na dvacet dětí denně. Rodiče mohou děti přihlásit buď na našich webových stránkách nebo mohou zavolat přímo mně, číslo, najdou také na našem webu,“ upřesňuje Klára Humpálová.

Jak vedoucí Zipáků uvedla, mají na příměstský tábor stále několik míst volných. “Kdyby byl od rodičů zájem větší, můžeme ještě povolat naše starší děvčata, která k nám chodí už třeba deset let a děti samy vedou,“ dodává Humpálová.

Týden se ZIPem se snaží být podle vedoucí Zipáků klasickým táborem se vším všudy, kde sice dominuje tanec, ale děti se zde učí i různé ruční práce nebo chodí do lesa na Hradiště, kde pro ně vedoucí připravují různé hry.

„Každý tábor je tematicky zaměřen, ale náplň každého prozradíme dětem až první den tábora. Můžu zatím říct, že ten letošní bude hodně dobrodružný,“ říká tajemně Klára Humpálová.

Příměstský tábor řeší dilema rodičů, kam s dětmi ve městě o prázdninách. Tyto starosti odpadají těm rodičům, jejichž děti mohou vyjet na letní tábory.

„Syn pojede na tábor ve Štědroníně, dcera už je skoro dospělá, tak jede na dovolenou s přítelem. A s naším prckem ještě nejde moc dělat,“ tvrdí Alena Vlnová z Písku a dodává: „Čteme noviny a hledáme představení pro děti. Když máme tuhle malinkou, tak jsme dost omezeni. “

Ne každá rodina si však tábor může dovolit. Maminka Vladana Švehlová z Písku říká: „Teď jsem na dlouhodobé pracovní neschopnosti, tak s hlídáním problém nemám. Děti si bere i tatínek. Tábory jsou pro nás ale momentálně z finančních důvodů pasé, protože jsem na děti sama. “

Jinak to mají náctiletí, kteří si léto plánují často sami. Gymnazisté z Prahy a Karlových Varů, kteří jsou nyní na táboře ve Varvažově, říkají: „Jezdíme na dovolené, festivaly nebo hip hop kempy, kde je plno mladých lidí a krásných holek, v Praze chodíme do čajovny na vodní dýmku.“

Autor: Zbyněk Konvička

Místo události:
25.7.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ražický pražec.
9

Ražický pražec letos slaví „kristusky“

Jiří Zimola.

Zimola do voleb nejde, ostatní ano

V Bernarticích soutěžili o nejlepšího sekáče

Bernartice - V sobotu 27. května se na louce pod vrchem Posvátný konal již 6. ročník soutěže v sečení kosou.

Čimelická školka vyrazila do ZOO

Čimelice - II. a III. oddělení MŠ Čimelice odjela na celodenní výlet do ZOO Hluboká nad Vltavou.

Nabídce Duhového divadla letos kralují komedie

Písek - Celkem devatenáct souborů waldorfských základních a středních škol z České republiky a Polska se představí na celostátní přehlídce Duhové divadlo. Její 12. ročník se koná od středy do neděle a pořadateli jsou ZŠ Svobodná a W sdružení Písek.

Singapurský prezident navštívil píseckou společnost Interplex

Písek - Singapurský prezident Tony Tan Keng Yam s chotí navštívili píseckou společnost Interplex Precision Engineering Czech Republic.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies