VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na některé děti se letos možná tábor nedostane

PÍSECKO - Už v současné době je jasné, že na mnoha místech republiky je nemožné přihlásit dítě na letní tábor. Jejich obliba je veliká rovněž v našem okrese.

11.5.2007
SDÍLEJ:

Na táborech si děti mohou vyzkoušet i zcela nové aktivity - záběr z loňského letního tábora písecké organizace Švagr.Foto: Archiv OS Švagr

Po ztrátě Karlova a Jetětic má písecký domov dětí a mládeže k dispozici tábor Kobyla u Vráže a umístit sem letos v létě může už jen zhruba dvacítku dětí.
„Zcela obsazené jsou tři turnusy. Osmidenní Včelka Mája pro nejmenší, čtrnáctidenní Piráti z ostrova a stejně dlouhý s názvem Detektivní akademie. Patnáct míst zbývá na tábor Ztraceni v době od 18. do 26. srpna. Volné místo by se ještě našlo na následující běh s koncem prvního září. Jmenuje se Volání draka a je určen pro starší, kteří hrají hru Dračí doupě,“ řekl ředitel DDM Bohuslav Richter. Osmidenní pobyt stojí na Kobyle 2140 korun, čtrnáctidenní necelé 4000 korun.

Jedním z větších táborů v okrese je Štědronín, kde pobyty dětí v týdenních i čtrnáctidenních cyklech provozuje agentura Apollo. I když kapacita turnusu je kolem osmdesáti dětí, o které se stará sedm až osm vedoucích, i tady je už z velké části vyprodáno. Týden pobytu dítěte stojí 2650 korun, čtrnáct dní 4350 korun. „V každém turnusu se ještě nějaké místo najde. Nejvíce volno je ve čtrnáctidenním turnusu na zlomu července a srpna,“ řekl hlavní vedoucí táborů Josef Bílek.

Samostatnou kapitolou letního tábornictví jsou pak organizace Junák a Pionýr. Hrbov u Netolic obsazují například pionýři. „My umožníme pobyt v našem táboře komukoli, kdo má zájem. Letos budeme od osmého července v táboře s kapacitou šedesát dětí čtrnáct dní a přihlášeno je zatím rovných třicet dětí. Cena je 3500 korun. Podle zkušeností z minulých let ale víme, že velký zájem bývá na poslední chvíli a pak by mohl nastat problém s kapacitou,“ řekl Miroslav Mašek z tábornického klubu pionýrské organizace.

Ani některé skautské oddíly se letos nevyhýbají tomu, že pod stan na tábor, kterých letos pořádají asi dvacet, s nimi pojede i nečlen Junáka. „Děláme to také z ekonomických důvodů, ale jinak je to plně v kompetenci vedoucího. Nechceme být ale absolutně uzavřeným společenstvím,“ řekl vedoucí skautského střediska Písek, Filip Štojdl. Ten také uvedl, že týden s Junáky stojí 1950 korun.

11.5.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Balynka učila třídit děti odpad v Milevsku.

Balynka učila třídit děti odpad v Milevsku

Pirátská šipkovaná
5

Děti si zahrály pirátskou šipkovanou

Mistr Jan Hus následníkům

Písek - Na Husově náměstí se v úterý 26. září od 8 hodin uskuteční již 3. ročník vědomostní soutěže pro žáky základních škol z Písku a okolí.

OBRAZEM: Policistu roku 2016 provázel smutek nad smrtí policisty

Praha - Jaroslav Humeš a tatínek Václava Haase převzali na Pražském hradě z rukou první dámy Ivany Zemanové ocenění za nasazení životů ve službě.

OBRAZEM: Běželi za nový úsměv

České Budějovice - Běžci pomohli v českobudějovickém parku Stromovka dobré věci.

Drzí zloději při bleskové akci v Igy ukradli dvanáct mobilů

České Budějovice - Do obchodu vtrhli za provozu tři zloději a ukradli mobilní telefony za více jak 200 tisíc korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení