VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé na sídlišti Jih se dočkají až v příštím roce

Písek - Druhé největší sídliště ve městě, kde žijí zhruba čtyři tisíce lidí, postavené v první polovině sedmdesátých let, naléhavě potřebuje renovaci.

16.7.2017
SDÍLEJ:

Z návrhů na regeneraci sídliště Jih v Písku.Foto: Archiv MÚ Písek

Část už se výrazných úprav dočkala, ale obyvatelé Truhlářské ulice stále chodí po rozbitých chodnících.

Letos měla začít třetí etapa regenerace, na kterou rozpočet města počítal s téměř osmi miliony korun. Obyvatelé Truhlářské však budou zklamaní, rekonstrukce začne až v příštím roce. „Důvodem je rozsáhlá obměna teplovodní soustavy, kterou bude v regenerované lokalitě dělat Teplárna Písek,“ vysvětlil místostarosta Josef Knot a pokračoval: „Předpokládám, že v září vypíšeme výběrové řízení na dodavatele třetí etapy s podmínkou, že stavební práce začnou až skončí výměna teplovodů.“

Odhadované náklady na třetí etapu jsou 14 milionů korun, město požádá o dotaci a ostatní dofinancuje z vlastního rozpočtu. Lidéz Truhlářské ulice i z ostatních částí sídliště, kteří tudy procházejí k nákupnímu středisku Šipka a dále na autobusové a vlakové nádraží, jsou netrpěliví.

„Chodníky jsou už v katastrofálním stavu a po každé zimě je situace horší. Jsou tady díry a zejména pro starší lidi, kteří chodí o holi nebo berlích, je cesta utrpením. Chodím do této lokality téměř denně, abych doprovodila osmdesátiletou maminku na procházku nebo do obchodu. Mám strach, že upadne,“ zlobí se Zdena Svatonská.Od příštího roku by už mělo být všechno jinak. V třetí etapě regenerace Truhlářské ulice by mělo dojít k opravě komunikace, veřejného osvětlení, regeneraci zeleně, odvodnění ploch, současně i překládce některých inženýrských sítí. „Součástí třetí etapy je i malý kruhový objezd, tzv. obratiště, které umožní snadné otočení údržbové techniky,“ vysvětluje Jan Venclík z odboru investic a rozvoje. Pamatováno bude i na bezbariérové přístupy mezi chodníky a komunikací a také na nájezdy motorových vozidel do přilehlých garáží.

Do plánu třetí etapy budou zahrnuty i některé připomínky obyvatel sídliště, které vyplynuly z veřejného projednávání a z ankety, na kterou reagovalo 134 respondentů.

Autor: Libuše Kolářová

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kostel sv. Jakuba v Čížové.

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Ilustrační foto

Z deníku píseckých strážníků

Starosta přetahovanou na laně opět prohrál

Záhoří – Kulturní výbor zastupitelstva obce uspořádal prázdninové odpoledne pro děti i dospělé v Dolním Záhoří za pomoci manželů Standy a Hanky Zelenkových.

Lípa přátelství a kámen v Palackého sadech

Písek - Pozornosti chodců v Palackého sadech možná neunikne velký kámen při chodníku od restaurace U Reinerů k budově Divadla F. Šrámka.

Vodáky od zákazu dělí i půl centimetru

Šumava - I když vodáci od začátku letošní sezony dostali na Vltavě stopku jen dvakrát, vody je málo.

Karamel od Vaška je pro manžele Kalkušovy jejich nejmladším dítětem

Český Krumlov - Osm nových výrobků obdrželo značku Regionální potravina Jihočeského kraje na Selských slavnostech v Holašovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení