VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Obyvatelé na sídlišti Jih se dočkají až v příštím roce

Písek - Druhé největší sídliště ve městě, kde žijí zhruba čtyři tisíce lidí, postavené v první polovině sedmdesátých let, naléhavě potřebuje renovaci.

16.7.2017
SDÍLEJ:

Z návrhů na regeneraci sídliště Jih v Písku.Foto: Archiv MÚ Písek

Část už se výrazných úprav dočkala, ale obyvatelé Truhlářské ulice stále chodí po rozbitých chodnících.

Letos měla začít třetí etapa regenerace, na kterou rozpočet města počítal s téměř osmi miliony korun. Obyvatelé Truhlářské však budou zklamaní, rekonstrukce začne až v příštím roce. „Důvodem je rozsáhlá obměna teplovodní soustavy, kterou bude v regenerované lokalitě dělat Teplárna Písek,“ vysvětlil místostarosta Josef Knot a pokračoval: „Předpokládám, že v září vypíšeme výběrové řízení na dodavatele třetí etapy s podmínkou, že stavební práce začnou až skončí výměna teplovodů.“

Odhadované náklady na třetí etapu jsou 14 milionů korun, město požádá o dotaci a ostatní dofinancuje z vlastního rozpočtu. Lidéz Truhlářské ulice i z ostatních částí sídliště, kteří tudy procházejí k nákupnímu středisku Šipka a dále na autobusové a vlakové nádraží, jsou netrpěliví.

„Chodníky jsou už v katastrofálním stavu a po každé zimě je situace horší. Jsou tady díry a zejména pro starší lidi, kteří chodí o holi nebo berlích, je cesta utrpením. Chodím do této lokality téměř denně, abych doprovodila osmdesátiletou maminku na procházku nebo do obchodu. Mám strach, že upadne,“ zlobí se Zdena Svatonská.Od příštího roku by už mělo být všechno jinak. V třetí etapě regenerace Truhlářské ulice by mělo dojít k opravě komunikace, veřejného osvětlení, regeneraci zeleně, odvodnění ploch, současně i překládce některých inženýrských sítí. „Součástí třetí etapy je i malý kruhový objezd, tzv. obratiště, které umožní snadné otočení údržbové techniky,“ vysvětluje Jan Venclík z odboru investic a rozvoje. Pamatováno bude i na bezbariérové přístupy mezi chodníky a komunikací a také na nájezdy motorových vozidel do přilehlých garáží.

Do plánu třetí etapy budou zahrnuty i některé připomínky obyvatel sídliště, které vyplynuly z veřejného projednávání a z ankety, na kterou reagovalo 134 respondentů.

Autor: Libuše Kolářová

16.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Japonsko - české hudební matiné v Písku.
15

OBRAZEM: Japonští a písečtí umělci vystoupili v Trojici

Ilustrační foto

Vítáme nová miminka

OBRAZEM: Draví ptáci ukázali, jak loví

Oslov - V sobotu 16. září dopoledne se nedaleko Oslova, na louce mezi rybníkem Taška a Novým rybníkem, konal den se sokolníky.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Na autobusové zastávce našli mrtvolu muže

Strakonice - Na autobusové zastávce ve Střelských Hošticích našli v úterý odpoledne místní obyvatelé mrtvolu muže. Jedna ze svědkyň uvedla, že si původně mysleli, že muž zkolaboval, a tak na místo zavolali záchrannou službu.

Jihočeský MTB pohár 2017 vyhrál Lukáš Smola

Písek, Soběslav - V sobotu 16. září se jel závěrečný závod Jihočeského MTB poháru 2017 s názvem G. Benedikt soběslavský MTB maraton 2017, kterého se zúčastnili také závodníci týmu Spartak Písek Galaxy CykloŠvec Stevens.

Ve středu 20. září navštívíme prvňáčky ze ZŠ J. K. Tyla v Písku

Písecko - S novým školním rokem přichází Deník s novým unikátním projektem, v němž postupně představí všechny prvňáčky z Písecka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení