VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město koupí dva elektromobily

Písek - Město a jím řízené organizace zaměřují při obnově vozového parku stále větší pozornost na elektromobily. Nyní díky dotaci ve výši 440 tisíc korun budou pořízeny dva elektromobily.

17.7.2017
SDÍLEJ:

Elektroskútr využívaný Městskou policií v Písku.Foto: Archiv MÚ Písek

Finance město získalo z Národního programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje nákup vozidel na alternativní pohon. Jeden elektromobil bude sloužit domovní a bytové správě a druhý městskému úřadu.

„Naše rozhodnutí požádat o dotaci podpořil úsporný provoz nových vozů a v neposlední řadě tak chceme přispět ke snížení negativních vlivů na zdraví lidí a životní prostředí,“ uvedl místostarosta Josef Knot.

Písek má četné zkušenosti s provozem elektromobilů, které městu zapůjčily některé firmy.

Zapůjčené elektromobily a elektroskútry dlouhodobě využívá městská policie. Strážníci v nich jezdí především do místních částí Semice, Smrkovice a Nový Dvůr nebo do okrajových částí města. „Oceňujeme hlavně nízké provozní náklady a tichý chod. Zatím ale nevíme, jak velká bude cena elektromobilů nebo například výměna porouchaných součástek. Určitě je to cesta, jak chránit životní prostředí, ale obměna našeho vozového parku je zřejmě záležitost na několik let,“ myslí si Jan Liška, velitel Městské policie Písek.

Vypůjčený elektromobil sloužil také Městskému středisku sociálních služeb. Nejdříve ho po určitou dobu využívali zaměstnanci odboru sociálních věcí MÚ k terénním výjezdům. Potom ho měli k dispozici terénní pracovnice střediska, které se starají o seniory a zdravotně postižené občany. „Nemohly si vozidlo vynachválit. Proti klasickému autu je to úžasná změna - bez hluku, vibrací a zápachu ze spalin,“ říká ředitelka Městského střediska sociálních služeb Písek Marcela Průšová.

Dobíjecí stanice pro elektromobily je v Písku u Technologického centra v areálu bývalých Žižkových kasáren. Zřízení další se připravuje po rekonstrukci parkoviště ve Svatotrojické ulici.

Autor: Libuše Kolářová

17.7.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kostel sv. Jakuba v Čížové.

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Ilustrační foto

Z deníku píseckých strážníků

Starosta přetahovanou na laně opět prohrál

Záhoří – Kulturní výbor zastupitelstva obce uspořádal prázdninové odpoledne pro děti i dospělé v Dolním Záhoří za pomoci manželů Standy a Hanky Zelenkových.

Lípa přátelství a kámen v Palackého sadech

Písek - Pozornosti chodců v Palackého sadech možná neunikne velký kámen při chodníku od restaurace U Reinerů k budově Divadla F. Šrámka.

Vodáky od zákazu dělí i půl centimetru

Šumava - I když vodáci od začátku letošní sezony dostali na Vltavě stopku jen dvakrát, vody je málo.

Karamel od Vaška je pro manžele Kalkušovy jejich nejmladším dítětem

Český Krumlov - Osm nových výrobků obdrželo značku Regionální potravina Jihočeského kraje na Selských slavnostech v Holašovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení