VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chystá úpravy na sídlišti Jih

Písek - Obyvatelé mohou své názory k regeneraci této lokality vyjádřit prostřednictvím anketních lístků.

5.11.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Šárka Jebavá

Na čtyři desítky let starém sídlišti Jih už se zub času výrazně projevil. Dobrou zprávou pro zdejší obyvatele je, že v příštím roce by měla  začít částečná regenerace  této lokality.

Sídliště  Jih, dříve Družba, je druhým největším ve městě. Začalo se stavět  v první polovině sedmdesátých let minulého století a  za celou dobu kromě zateplení několika paneláků, předláždění chodníků a vybudování dětských hřišť  sem město investovalo minimálně.

„První etapa regenerace začne demolicí současného přemostění k mateřské škole, které je v dezolátním stavu. Schodiště  je už dokonce delší dobu úplně uzavřené. Počítá se mimo jiné i s bezbariérovým přístupem po chodníku severovýchodně od mateřské školy. Peníze na první etapu jsou navrženy v rozpočtu pro příští rok a město požádá také o dotaci z ministerstva pro místní rozvoj," informovala Ivana Adámková z odboru rozvoje, investic  a  majetku města.


Zařazení nového řešení situace kolem lávky  hned na začátek revitalizace uvítala  jedna z obyvatel sídliště Hana Nouzová. „Je to tady dost nebezpečné  hlavně pro děti a  starší lidi. Navíc uzavřené schodiště  se stává místem, kam někteří jedinci odhazují  pytle s odpadky."

Obyvatelé sídliště se k regeneraci mohou vyjádřit prostřednictvím  anketních lístků, které jsou k dispozici v podatelnách obou budov městského úřadu. Tady je mohou také  odevzdat  nejpozději do 16. listopadu.

Se záměry města při regeneraci Jihu se občané mohou seznámit při veřejném projednávání. Uskuteční se  ve středu 14. listopadu od 16 hodin v zasedací místnosti MÚ v Budovcově ulici. „Bude zde také prostor pro dotazy a připomínky," dodala Ivana Adámková.

Diskuse s občany
Veřejné projednání regenerace sídliště Jih v Písku se bude konat 14. listopadu od 16 hodin v zasedací místnosti  městského úřadu v Budovcově ulici.

Autor: Libuše Kolářová

5.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Narodili se

Vpravo:  Květa Fialová v roce 1954 ve hře Svatba Krečínského, kde hrála hlavní ženskou roli.

Zemřela Květa Fialová

Lenka a Lucie Vavříkovy vybojovaly placky na mistrovství světa

Písek - Na 5. ročníku MS IFMS, který se konal ve dnech 24. - 27. srpna, reprezentovaly naše město mažoretky Lenka a Lucie Vavříkovy ze Sokola Písek.

Poláci chtějí zpátky lokomotivu. Prý ji prodali lacino

Jindřichův Hradec – Na policii se obrátila polská společnost, od které před třinácti lety společnost provozující úzkokolejku zakoupila lokomotivu.

U milevského koupaliště se konal překážkový běh Farmyrun

Milevsko - V sobotu 23. září se v okolí milevského koupaliště uskutečnila úplně nová soutěž, která v samotném městě neměla obdoby.

Ve středu 27. září navštívíme prvňáčky ze ZŠ Cesta v Písku a ZŠ v Čížové

Písecko - S novým školním rokem přichází Deník s novým unikátním projektem, v němž postupně představí všechny prvňáčky z Písecka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení