VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město chystá úpravy na sídlišti Jih

Písek - Obyvatelé mohou své názory k regeneraci této lokality vyjádřit prostřednictvím anketních lístků.

5.11.2012
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Šárka Jebavá

Na čtyři desítky let starém sídlišti Jih už se zub času výrazně projevil. Dobrou zprávou pro zdejší obyvatele je, že v příštím roce by měla  začít částečná regenerace  této lokality.

Sídliště  Jih, dříve Družba, je druhým největším ve městě. Začalo se stavět  v první polovině sedmdesátých let minulého století a  za celou dobu kromě zateplení několika paneláků, předláždění chodníků a vybudování dětských hřišť  sem město investovalo minimálně.

„První etapa regenerace začne demolicí současného přemostění k mateřské škole, které je v dezolátním stavu. Schodiště  je už dokonce delší dobu úplně uzavřené. Počítá se mimo jiné i s bezbariérovým přístupem po chodníku severovýchodně od mateřské školy. Peníze na první etapu jsou navrženy v rozpočtu pro příští rok a město požádá také o dotaci z ministerstva pro místní rozvoj," informovala Ivana Adámková z odboru rozvoje, investic  a  majetku města.


Zařazení nového řešení situace kolem lávky  hned na začátek revitalizace uvítala  jedna z obyvatel sídliště Hana Nouzová. „Je to tady dost nebezpečné  hlavně pro děti a  starší lidi. Navíc uzavřené schodiště  se stává místem, kam někteří jedinci odhazují  pytle s odpadky."

Obyvatelé sídliště se k regeneraci mohou vyjádřit prostřednictvím  anketních lístků, které jsou k dispozici v podatelnách obou budov městského úřadu. Tady je mohou také  odevzdat  nejpozději do 16. listopadu.

Se záměry města při regeneraci Jihu se občané mohou seznámit při veřejném projednávání. Uskuteční se  ve středu 14. listopadu od 16 hodin v zasedací místnosti MÚ v Budovcově ulici. „Bude zde také prostor pro dotazy a připomínky," dodala Ivana Adámková.

Diskuse s občany
Veřejné projednání regenerace sídliště Jih v Písku se bude konat 14. listopadu od 16 hodin v zasedací místnosti  městského úřadu v Budovcově ulici.

Autor: Libuše Kolářová

5.11.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kostel sv. Jakuba v Čížové.

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Ilustrační foto

Z deníku píseckých strážníků

Starosta přetahovanou na laně opět prohrál

Záhoří – Kulturní výbor zastupitelstva obce uspořádal prázdninové odpoledne pro děti i dospělé v Dolním Záhoří za pomoci manželů Standy a Hanky Zelenkových.

Lípa přátelství a kámen v Palackého sadech

Písek - Pozornosti chodců v Palackého sadech možná neunikne velký kámen při chodníku od restaurace U Reinerů k budově Divadla F. Šrámka.

Vodáky od zákazu dělí i půl centimetru

Šumava - I když vodáci od začátku letošní sezony dostali na Vltavě stopku jen dvakrát, vody je málo.

Karamel od Vaška je pro manžele Kalkušovy jejich nejmladším dítětem

Český Krumlov - Osm nových výrobků obdrželo značku Regionální potravina Jihočeského kraje na Selských slavnostech v Holašovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení