VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé ze Švermovy ulice čekají na obnovu kanalizace dál

Milevsko - Mluví se o ní jako o nejproblematičtějším místě ve městě z hlediska kanalizačního systému. Ale ani letos se Švermova ulice obnovy nedočká.  I přesto, že Milevští s částečnou opravou počítali a téměř deset milionů korun na to zařadili do rozpočtu.

5.9.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK

„Na vině jsou práce na projektu,"  vysvětlil starosta Zdeněk Herout.

Při přípravě obnovy se totiž ukázalo, že je do projektu nutné zapracovat další změny, a to už se nepodařilo udělat včas. „Chceme to co nejdříve dokončit  jak projekčně, tak výběrem dodavatele a podobně, a hned, jak to na jaře umožní počasí, s pracemi začít," dodal místostarosta Martin Třeštík, podle kterého by nemělo smysl obnovu zahajovat ještě letos. „Představte si situaci, že před radnicí začneme něco kopat, pak napadne sníh a bude to tu rozbité půl roku," argumentoval místostarosta.

Luděk Rutka, který ve Švermově ulici bydlí, už je situací znechucený. „Co na to mám říci. V této zemi, kde se hlavně kecá, mě to nepřekvapuje. Budu tomu věřit, až uvidím, že bagry začnou kopat do silnice," řekl Luděk Rutka, podle kterého se situace zhoršuje. Kanalizace ve Švermově ulici byla postavena svépomocí a  při větších deštích nestíhá pojmout vodu. Ta pak obyvatelům zaplavuje sklepy.

Další plán, který se letos nedočká naplnění, je vybudování propojovacího chodníku od tenisového areálu ke koupališti. „Zjistili jsme, že by byl mnohem dražší, než jsme si mysleli," řekl místostarosta, podle kterého se jedná o stavebně komplikovanou investici. „Asi bychom si do budoucna přivodili soudy s majiteli domů, které se nacházejí okolo. Řekli jsme si, že je to příliš vysoká daň a celou věc jsme odpískali," dodal Martin Třeštík.

Další odloženou akcí je revitalizace zeleně na starém sídlišti. „Státní fond životního prostředí, ze kterého budeme dotaci čerpat, to nestačil zúřadovat," vysvětlil místostarosta. Město už má dodavatele vybraného a vše připravené, ale přesto je nuceno revitalizaci odložit na příští rok.

Stejná situace se týká i vylepšení  2. ZŠ J. A. Komenského. Výměnu oken a venkovních dveří a zateplení fasády Milevští uskuteční až příští rok. „Práce bychom měli zahájit v květnu," předpokládala ředitelka školy Vítězslava Heroutová.

Autor: Klára Černá

5.9.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Už nejsou mezi námi

Ilustrační foto

V Bernarticích připravují tradiční přehlídku dechových hudeb

Mejdan pro faunu s vnoučaty

Milevsko - V sobotu 15. července jsme se s manželkou, vnoučaty Štěpánkou a Tomáškem, a také velice potřebnými deštníky, vydali do milevského parku Bažantnice na Mejdan pro faunu.

Po Písecku za barokními památkami

Písek - Do období stavitelů, výtvarníků a lidí různých profesí, kteří vytvářeli pozoruhodná díla v období baroka, se vydali účastníci sobotního (22. 7.) putování, které připravil spolek Přátelé Kamenného mostu.

DOTYK.CZ

České pivo určené ženám pobouřilo Britky. Je to sexismus, zlobí se

Česká společnost Aurosa Martiny Šmírové uvedla na trh stejnojmenné pivo, určené ženám. Když ho zkusila prodávat v Londýně, narazila. Britských žen se dotklo, že jim někdo předepisuje, jaké pivo mají pít.

Hřiště na Hradišti neoplotí, ale dostane nové lavičky

Písek - Pětašedesát obyvatel Hradiště poslalo na městský úřad žádost, aby se nechalo oplotit hřiště na sídlišti a doplnilo se o několik nových laviček.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení