VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krejča: ČSSD není vůbec schopna vést dialog

Písek - Senátor a písecký zastupitel za ČSSD Miroslav Krejča požádal místní organizaci o přerušení řádného členství ve straně.

22.9.2011 15
SDÍLEJ:

Takto Miroslav Krejča oslavoval se svými kolegy v roce 2008 své zvolení do Senátu. Teď se s ČSSD názorově rozchází, proto požádal o přerušení členství.Foto: Archiv Deníku

Písecký deník o tom informoval včera. Místní organizace ČSSD bude o této žádosti jednat na zasedání zřejmě v polovině října. Miroslava Krejči jsme se zeptali:

Co vás vedlo k tomuto rozhodnutí?

Před odletem na dvoutýdenní pracovní cestu do Číny jsem členy okresního orgánu ČSSD seznámil e mailem se záměrem nějak řešit určité rozpory, které postupně narůstají již od roku 2008 na regionální a v posledním roce i na komunální úrovni především v názorech na některá konkrétní témata. Jako odpovídající řešení jsem zvolil takzvané přerušení členství v ČSSD, které jsem ale oficiálně předal až po návratu z Číny v pondělí 19. září.

Stranické orgány tedy nemusí řešit, jaké jejich člen zastává názory a ještě si je dovoluje veřejně hlásat. A mně to nebrání setrvat na svých názorech a zároveň mně to rozvazuje ruce při řešení některých starších záležitostí z přelomu roku 2008 2009. Přestalo by to tedy být „bojem uvnitř jedné strany“ a stalo by se to pouhou záležitostí mezi fyzickými osobami. Zda zůstanu či nezůstanu členem klubu zastupitelů ČSSD je další věc.

Po třinácti letech v městské samosprávě hodnotím současnou situaci a vztahy v zastupitelstvu jako nejhorší za celé toto období. U sociální demokracie mě pak mrzí, že postupně opouští témata, která byla základem jejího volebního programu, ať již „dobrovolně“ či pod tlakem regionu, a není schopna a ochotna vést efektivní dialog s celým politickým spektrem v zastupitelstvu.

Znamená to, že vystoupíte také z ČSSD?

Požádal jsem pouze o přerušení členství, o kterém musí rozhodnout MO ČSSD v Písku. Pokud dospěje k tomu, že v tomto případě nejsou naplněny stanovy ČSSD, bude teprve pak možným řešením této situace ukončení členství.

Zůstanete jako člen zastupitelstva nezařazený nebo uvažujete o vstupu do některé strany?

Na to je předčasné odpovědět, příslušnost či nepříslušnost k určitému klubu jsem zatím neřešil. Pakliže bych ale opustil klub ČSSD, který je tvořen jak straníky, tak nestraníky, volil bych spíše cestu vytvoření platformy, která by vykrývala prostor, který nedokáží či nechtějí vykrýt pevné stranické struktury zastoupené v zastupitelstvu.

To také závisí na tom, jestli dojde ke změnám ve složení rady města. Teprve, když by se toto nedařilo a byl bych některým z klubů osloven, zvažoval bych, nakolik jsou naše názory na určitá témata blízká či vzdálená. Rozhodně ale neuvažuji o vstupu do nějaké jiné strany ani teď, ani kdykoli v budoucnu. Nakonec přerušení členství není ještě ukončením členství.

Jak budete hlasovat v zastupitelstvu? S koalicí?

Podpořím každý návrh, který vyhodnotím jako rozumný, bude v souladu s mým přesvědčením a bude potřebný a užitečný pro město Písek a jeho obyvatele především z dlouhodobého hlediska. A je mi naprosto jedno, jestli to je a bude návrh z řad členů koalice či opozice. Podstatné je pro mě, aby to zajistilo pozitivní posun především pro generace, které nastupují po nás. Stejným principem se řídím i při rozhodování v Senátu a nehodlám na tom nic měnit.

Autor: Libuše Kolářová

22.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 15
SDÍLEJ:
Tálínský moučník.

Kam na Písecku za kulturou a zábavou?

Ilustrační foto

Pátek začal na Písecku dvěma nehodami

Zvažte rezignaci, vyzvali hejtmana opoziční zastupitelé

České Budějovice – Kauzou rekreačních domů ve Slupečné u Lipna, které pro hejtmana Jiřího Zimolu a jeho náměstka Jaromíra Slívu (oba ČSSD) staví šéf Jihočeských nemocnic Martin Bláha, řešili na čtvrtečním jednání krajští zastupitelé. Z řad opozice zazněly výzvy k hejtmanově rezignaci. Projednání mimořádného bodu programu nakonec skončilo bez přijetí usnesení.

V písecké Sladovně budou v sobotu bojovat roboti

Písek – MakerDay, neboli den plný neobvyklých aktivit připravila na sobotu 25. března písecká Sladovna ve spolupráci s českobudějovickým Objeváriem.

OBRAZEM: Budějovičtí se loučili se svým biskupem

České Budějovice /VIDEO/ - Sbohem. Desítky lidí přišly ve čtvrtek do českobudějovické katedrály sv. Mikuláše uctít památku Miloslava Vlka, budějovického biskupa, pražského arcibiskupa a kardinála. Ten zemřel v sobotu ve věku 84 let. Rekviem za zesnulého vedl současný biskup Vlastimil Kročil.

Jak na vztahy s těmi nejmenšími?

Milevsko – Jak na vztahy s těmi nejmenšími je téma, kterému se bude věnovat v pátek od 16.30 hodin milevské centrum pro mladé rodiny Milísek.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies