VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce z Písku a okolí

Písek - Legiovlak vidělo 4500 lidí. Písečtí žádají dotaci na cyklostezku.

18.4.2016
SDÍLEJ:

Legiovlak v Písku.Foto: Deník/Libuše Kolářová

Legiovlak vidělo 4500 lidí

Písek – V Písku si přišlo prohlédnout Legiovlak 4500 návštěvníků, z čehož 750 tvořili žáci škol. Největší zájem měli lidé v sobotu, kdy se na muzeum na kolejích přišlo podívat 900 lidí.
Legiovlak byl v Písku od 22. do 27. března. „Dvanáct historických vagonů představilo život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války," připomněla mluvčí písecké radnice Kristýna Barchini.
Legiovlak připravila Československá obec legionářská a přijel do Písku na pozvání partnerů projektu Město Písek nejen 45 a navazuje na výstavy pro základní a střední školy a občanskou veřejnost, které se konaly v předchozích letech. 

Písečtí žádají dotaci na cyklostezku

Písek – Město podá ještě během dubna žádost o dotaci na cyklistickou stezku a chodník v průmyslové zóně Dobešická, a to do 18. výzvy Integrovaného regionálního operačního programu. „Vybudovaná cyklostezka a chodník v délce 1,3 kilometru a šířce tři metry propojí stávající cyklostezku do průmyslové zóny směrem na Čížovou s ulicí St. Maliny 
v Dobešicích. Stezka bude mít asfaltový povrch, čtyřicet sedm LED světel veřejného osvětlení a podél stezky bude vysázeno zhruba 75 stromů," vysvětlil Petr Jelínek z odboru investic a rozvoje MÚ Písek.
Rozpočtované náklady na výstavbu cyklostezky činí 9,6 milionu korun včetně DPH. „Rozpočet na vlastní cyklostezku je 6,4 milionu korun 
a náklady na veřejné osvětlení jsou 3,2 milionu korun," doplnil místostarosta Písku Josef Knot s tím, že výše požadované dotace může být až devadesát procent způsobilých výdajů na celou stavbu. 

Divadlo nabídne detektivní komedii

Písek – Detektivní komedie Ani za milion! v podání Divadla v Rytířské se odehraje ve středu 20. dubna od 19.30 hodin v Divadle Fráni Šrámka v Písku. Hrají Adéla Gondíková a Jiří Langmajer.

Autor: Lucie Kotrbová

18.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Písek, Letní kino. Ilustrační foto

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Vodní záchranáři z Dolní Vltavice pomáhali dostat na vodu na břehu uvízlé lodě ve Vltavici, Jenišově, pod Karlákem a jinde. Foto: VZS Český Krumlov
9

Tolik lodí vyhozených větrem na břeh, na Lipensku snad nikdo nepamatuje

Workoutové hřiště využívají děti i dospělí

Heřmaň – Původní záměr byl obnovit stávající dětské hřiště. Jelikož ale obec nezapomíná ani na starší děti, nakonec vybudovala hřiště nové.

Velká voda zastavila provoz mnoha firem

Písek – V srpnu před patnácti lety se zastavil provoz mnohých firem, a to nejen v Písku. Haly jednoho z tehdy největších zaměstnavatelů na jihu Čech, pletařského kombinátu Jitex, zaplavila voda až do výše tří metrů a způsobila ohromné škody.

Lesníci varují před vstupem do lesů

Českokrumlovsko - Velké škody napáchal nárazový vítr z páteční bouřky v lesích. Není radno do nich nyní chodit. Poškozeny jsou i lesy města Český Krumlov.

Zájemci se mohou vydat po stopách spisovatelů

Písek – Městská knihovna připravila na středu 23. srpna od 17 hodin další vycházku po stopách známých spisovatelů a básníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení