VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce z Milevska a okolí

Milevsko -  Město koupilo pozemek pro chodník. 

29.2.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marek Cholewa

Město bude úvěr splácet čtyři roky
Milevsko – Je to posvěceno. Město Milevsko si vezme na obnovu teplovodu v ulici J. A. Komenského devítimilionový úvěr. Hlasování zastupitelů bylo jasné, pro bylo 18 zastupitelů, jeden proti a dva se zdrželi hlasování. Práce se týkají úseku od základní školy ke stanici záchranné služby a budou stát 8,8 milionu korun bez daně. DPH si město odečte. Místostarosta Martin Třeštík, který má na starosti finance, připomněl, že loni město hospodařilo s přebytkem ve výši šestnáct milionů korun. „Nabízela by se tedy možnost akci za to financovat. Ale protože víme, že záměry města jsou širší a další peníze budou potřeba na dofinancování rekonstrukce Jeřábkovy ulice a zároveň nevíme, kolik peněz bude nutných na druhou etapu Švermovy ulice, došli jsme k závěru, že by nebylo šťastné vyčerpat na tyto investiční akce celý přebytek," vysvětlil Martin Třeštík. Doplnil, že rezerva může posloužit na další dotační příležitosti nebo investiční potřebu, které se objeví v průběhu roku. Přijetí úvěru doporučil i finanční výbor v čele s předsedou Petrem Bardou. Úvěr, na který zastupitelé vyhlásili výběrové řízení, bude na čtyři roky a město ho začne splácet na konci letošního roku. Milevští v podmínkách soutěže například stanovili, že požadují pevnou úrokovou sazbu. Město nyní splácí patnáctimilionový úvěr, který si vzalo v roce 2014 na akci Švermova, tedy na první etapu obnovy sítí a komunikací v centru města. Úrok činí 0,92 procenta a ke konci loňského roku zbývalo splatit přes jedenáct milionů korun. Měsíční splátky jsou 312 tisíc korun.

Městys poskytl stejnou výši příspěvku jako loni
Bernartice – Městys Bernartice poslal společnosti APLA jižní Čechy, asociaci pomáhající lidem s autismem, příspěvek stejný jako loni, tedy 6817 korun. Asociace pomáhá místnímu dítěti. Zastupitelé na čtvrtečním zasedání podporu sice jednomyslně schválili, ale v diskuzi měla připomínku například Zdeňka Fuková. „O tohle by se měl starat stát. Kdekdo žádá obce o příspěvky," poznamenala. S tím souhlasil i starosta Pavel Souhrada. „To je samozřejmé, že by to měl hradit stát. Podporuje kdeco, vyhazují se peníze za nesmyly – injekční stříkačky a podobně – a potřební chodí a žebrají. Jediná věc, která hovoří pro, je ta, že se jedná o naše dítě," řekl starosta. Ten má zprávy o tom, že výsledky u dítěte jsou díky přístupu pracovníků znát.  

O půjčky na vylepšení bydlení byl zájem
Milevsko – Čtyři zájemci se přihlásili o půjčky z Fondu rozvoje bydlení města Milevska, a to v celkové částce 420 tisíc korun. Dva žadatelé si za pomoci půjčky, která je úročena dvěma procenty, opraví střechu, další opraví fasádu a poslední vymění kotel. Zastupitelé na půjčky pro letošní rok vyčlenili 440 tisíc korun a na posledním jednání přidělení půjček schválili v plném rozsahu.

V Chyškách rozdělí
260 tisíc korun
Chyšky – Dvě stě šedesát tisíc korun je částka připravena v Chyškách na dary a na dotační programy Sport 2016 a Kultura 2016. Oba programy vyhlásili zastupitelé na posledním jednání, kde původní znění podmínek ještě mírně upravili. Starosta Miroslav Maksa připomněl, že do deseti tisíc korun se jedná o dar a nad tuto částku je potřeba využít dotační program. Peníze jsou určeny na podporu obyvatel a spolků na území obce. Dotační program Kultura 2016 lze využít i na údržbu církevních památek.

V Milevsku budou vybírat tajemníka
Milevsko – Městský úřad Milevsko už vyhlíží nového tajemníka, jehož pozice je neobsazena rok. V pondělí 29. února skončila lhůta pro podávání přihlášek do druhého výběrového řízení, z toho prvního, loňského vítěz nevzešel. „Až budeme mít příští zastupitelstvo (13. dubna), tak třeba už budeme znát nového tajemníka," konstatoval starosta Ivan Radosta na zasedání v minulém týdnu. Práci tajemníka v Milevsku vykonává právě starosta a vedoucí odboru vnitřních věcí Jana Čunátová. 

Sportovci poděkovali obci za podporu
Bernartice – Jaroslav Suchan starší z TJ Sokol Bernartice poděkoval na posledním zasedání zastupitelů za podporu městyse. Ten sportovcům na letošek poslal na činnost 150 tisíc korun. „Fotbalisté jsou v I.A třídě druzí, což je velký úspěch, dětem to jde také velice dobře. Hokejisté skončili druzí v okresním přeboru, takže spokojenost," konstatoval. „Děkuji i za podporu našeho plesu, že neplatíme nájem a elektřinu," dodal. Letošní sportovní ples příliš slavně z hlediska financí nedopadl. „Sice je zisk sedm tisíc korun, ale loni to bylo asi jedenáct. Je to čím dál tím horší, to asi všichni víme, ale lepší to asi těžko bude," uzavřel. 

Město koupilo pozemek pro chodník
Milevsko – Milevští zastupitelé schválili nákup pozemků v lokalitě Dukelská. David Lukeš, vedoucí odboru investic a správy majetku, připomněl, že část je zastavěna komunikací a část využijí k výstavbě chodníku do budoucí průmyslové zóny. Zastupitel Zdeněk Herout se zajímal o to, kdy se chodník bude stavět. Radní Miroslav Doubek, který má na starosti infrastrukturu, podotkl, že jedna z myšlenek je ta, až na to budou peníze, nebo až to bude nutné. „A to v okamžiku, kdy tam bude průmyslová zóna a lidé tam budou chodit do zaměstnání," upřesnil k druhé variantě. Milevští už mají na přístupovou komunikaci a chodník připravenou projektovou dokumentaci. Město za pozemek zaplatí 120 tisíc korun. Zastupitelka Marie Jelenová se ptala na to, od čeho je odvozená cena. Starosta Ivan Radosta reagoval, že jde o cenu za znalecký posudek. Majitelka z Tábora jinou částku nechtěla akceptovat. Pozemek má 475 metrů čtverečních, takže metr čtvereční vychází na 255 korun. 

Autor: Klára Černá

29.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Japonsko - české hudební matiné v Písku.
15

OBRAZEM: Japonští a písečtí umělci vystoupili v Trojici

Ilustrační foto

Vítáme nová miminka

OBRAZEM: Draví ptáci ukázali, jak loví

Oslov - V sobotu 16. září dopoledne se nedaleko Oslova, na louce mezi rybníkem Taška a Novým rybníkem, konal den se sokolníky.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZUJEME

Na autobusové zastávce našli mrtvolu muže

Strakonice - Na autobusové zastávce ve Střelských Hošticích našli v úterý odpoledne místní obyvatelé mrtvolu muže. Jedna ze svědkyň uvedla, že si původně mysleli, že muž zkolaboval, a tak na místo zavolali záchrannou službu.

Jihočeský MTB pohár 2017 vyhrál Lukáš Smola

Písek, Soběslav - V sobotu 16. září se jel závěrečný závod Jihočeského MTB poháru 2017 s názvem G. Benedikt soběslavský MTB maraton 2017, kterého se zúčastnili také závodníci týmu Spartak Písek Galaxy CykloŠvec Stevens.

Ve středu 20. září navštívíme prvňáčky ze ZŠ J. K. Tyla v Písku

Písecko - S novým školním rokem přichází Deník s novým unikátním projektem, v němž postupně představí všechny prvňáčky z Písecka.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení