VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce z Milevska a okolí

Milevsko -  Zastupitelka: Návštěva 
Švýcarů byla drahá. 

27.2.2016
SDÍLEJ:

Milevské maškary.Foto: Deník/Lucie Kotrbová

V Sepekově v sobotu přivítají šest dětí
Sepekov – V Sepekově chystají na sobotu slavnost. Uskuteční se tu vítání dětí do života. Pozváno je šest miminek, tři holčičky a tři kluci. Občánci dostávají od městyse vklad tisíc korun na účet, a pokud ho nemají, peníze v hotovosti. Dále nechybí květina pro maminky a další dárky. Mezi nimi bude nově bryndák a ručník s kapucí s nápisem Občánek Sepekova. Loni se v obci narodilo devatenáct dětí, letos na prvního občánka městys Sepekov čeká.

Zastupitelka: Návštěva 
Švýcarů byla drahá  
Milevsko – Částka 121 tisíc korun na uhrazení výdajů spojených s návštěvou ze švýcarského partnerského města Münchenbuchsee překvapila opoziční zastupitelku Marii Jelenovou. Švýcaři se se svojí masopustní kapelou v únoru zúčastnili maškarního průvodu. „Maškary jsou hezká věc, ale 121 tisíc korun mi přijde dost," komentovala na středečním jednání při projednávání rozpočtové změny jediná žena v zastupitelstvu. Starosta Ivan Radosta reagoval, že má Marie Jelenová pravdu, návštěva nebyla levná. „Jde o spolupráci, která trvá několik let, a o reciproční zájezdy. Jeden rok jedou Švýcaři sem, další rok naše maškary tam," řekl starosta Ivan Radosta, který předpokládá, že náklady na ubytování a stravu budou nižší než částka, kterou radní vyčlenili před jejich příjezdem. Švýcarů totiž přijelo méně. Radní Pavel Koutník poznamenal, že část peněz skončila v městském hotelu, kde výprava byla ubytovaná. Švýcaři se zúčastnili nejen samotného milevského masopustu 6. února, ale také se například den předtím podíleli v Písku na zvaní.

Co chystají v klášteře? 
Milevsko - Padesát procent slevu na prohlídku budou mít ti návštěvníci milevského premonstrátského kláštera, kteří jsou držiteli karty Toulavka. To bude podle hlavní průvodkyně kláštera Olgy Černé jednou z novinek pro novou sezonu. A co tu dál chystají? „Po loňském roce, ve kterém jsme rozšiřovali prohlídkové okruhy i sortiment klášterního obchůdku, zatím žádné převratné novinky nechystáme. Překlady průvodcovských textů do němčiny a angličtiny už jsou z větší části hotové. Chtěli bychom také vylepšit informační systém v areálu a kláštera a podáváme proto žádost o grant Jihočeského kraje. Školám nabídneme prohlídky „na míru" i setkání a besedu s některým z bratrů premonstrátů," vysvětlila Olga Černá.

Svůj soukromý nebo pracovní 
e-mail nezveřejnili všichni
Milevsko – Osmnáct milevských zastupitelů z jednadvaceti bylo ochotno zveřejnit svůj pracovní nebo soukromý e-mail. Kontakty na ně jsou už k dispozici na webových stránkách města. Zbylí tři zastupitelé – Bohuslav Beneš, Václav Pavlečka a Jiří Kotalík – mají u svého jména e-mailové spojení na sekretariát úřadu. Ten poštu jim určenou bude přeposílat. Telefonní kontakt uvedli všichni zastupitelé kromě Bohuslava Beneše, Martina Kostínka, Jiřího Kotalíka a Miroslava Macharta. S požadavkem zveřejnit kontakty na zastupitele přišel obyvatel Václav Málek, podle kterého se tím zkvalitní komunikace mezi voličem a zastupitelem. Označil to za triviální, ale zásadní věc. Loni v listopadu svůj negativní postoj ke zveřejňování kontaktů řekl Jiří Kotalík. „Bude mi 63 let a určitě se už nebudu učit obsluhovat e-mail. Mám ho, ale nikomu ho nedávám, mají ho chovatelé a myslivci. Když od nich čekám poštu, řeknu dceři. Kdo je můj kamarád a chce ho, má mé číslo mobilu. Ostatním do něj nic není," uvedl tehdy. Aktualizované kontakty jsou na webu města od středy. Informoval o tom na zasedání zastupitelů starosta Ivan Radosta.  

Ve Veselíčku budou soutěžit ve vaření
guláše, akce bude součástí první poutě
Veselíčko – Soutěž ve vaření guláše by měla být součástí první pouti ve Veselíčku, která vychází na konec července. I tato soutěž se tak objevuje v plánu kulturních a sportovních akcí na letošní rok, který na čtvrtečním zasedání schválili zastupitelé. S nápadem na gulášovou soutěž přišel zastupitel Zdeněk Bauška a jeho bratr a v zastupitelstvu se to setkalo s pozitivním ohlasem. Podle informací starosty Jiřího Leška čekají obec tradiční akce jako poutě, stavění máje a pálení čarodějnice či nohejbalový a fotbalový turnaj. Zastupitelé na zasedání také odsouhlasili podání dvou žádostí o dotaci, první na opravu kapličky v Bilině a druhou na vybudování dvou hlavních cestiček na hřbitově.   

Peníze za nemovitost jdou státu
Bernartice – Stát si polepšil o 675 tisíc korun. Právě tolik peněz inkasoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za prodej dvou domů v Jestřebicích u Bernartic. Jednalo se o takzvanou odúmrť, kdy nebyl žádný dědic, a tak dědictví připadlo státu. Výběrové řízení na prodej dvou domů s přilehlými pozemky bylo dvoukolové a vyhlašovanou minimální cenu se podařilo zvýšit o 176 tisíc korun. Dražby se zúčastnili tři zájemci. Dva domy a pozemky o celkové výměře 2589 metrů čtverečních nabízel ÚZSVM jako jeden celek. První z domků byl postaven před zhruba padesáti lety, v domě byla prováděna jen nutná údržba. Druhý byl postaven před zhruba sto lety, je neobyvatelný, chybí napojení na rozvody energií, je ve značně zchátralém stavu a byl používán pouze jako skladovací prostory. V době prodeje byl hodnocen jako objekt vhodný k demolici. 

Autor: Klára Černá

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sepekov. Ilustrační foto

Muzikanti si zahrají pod kaštanem

instalatér, ilustrační foto

Opravy – kdy je hradí nájemce a kdy pronajímatel?

Řidič sjel s nákladním autem do pole obilí

Záhoří - Dopoledne se stala před Záhořím ve směru od Temešváru dopravbní nehoda.

Hlídky na vltavských jezech jsou pro vodáky požehnáním

Vyšebrodsko - Dítě či psa už dokázali zavčasu vytáhnout z vody mladíci, kteří drží hlídky u dvou nebezpečných jezů na Vyšebrodsku.

Felicia jako životní styl, kemp Karvánky rozzářil lesk legendárních vozů

Soběslav – Láska na celý život. Nadšení. Životní styl. Majitelé felicií i škodovek 450 tentokrát rozbili v sobotu svůj hlavní stan v kempu Karvánky u Soběslavi, odkud se vydali na svou další spanilou jízdu. A znovu to byla velkolepá podívaná!

AKTUALIZOVÁNO

U Písku se stala nehoda se zraněním, silnice je opět průjezdná

Písek - Pondělní ráno na Písecku začalo havárií.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení