VYBERTE SI REGION

Krátce z Milevska a okolí

Milevsko -  Zastupitelka: Návštěva 
Švýcarů byla drahá. 

27.2.2016
SDÍLEJ:

Milevské maškary.Foto: Deník/Lucie Kotrbová

V Sepekově v sobotu přivítají šest dětí
Sepekov – V Sepekově chystají na sobotu slavnost. Uskuteční se tu vítání dětí do života. Pozváno je šest miminek, tři holčičky a tři kluci. Občánci dostávají od městyse vklad tisíc korun na účet, a pokud ho nemají, peníze v hotovosti. Dále nechybí květina pro maminky a další dárky. Mezi nimi bude nově bryndák a ručník s kapucí s nápisem Občánek Sepekova. Loni se v obci narodilo devatenáct dětí, letos na prvního občánka městys Sepekov čeká.

Zastupitelka: Návštěva 
Švýcarů byla drahá  
Milevsko – Částka 121 tisíc korun na uhrazení výdajů spojených s návštěvou ze švýcarského partnerského města Münchenbuchsee překvapila opoziční zastupitelku Marii Jelenovou. Švýcaři se se svojí masopustní kapelou v únoru zúčastnili maškarního průvodu. „Maškary jsou hezká věc, ale 121 tisíc korun mi přijde dost," komentovala na středečním jednání při projednávání rozpočtové změny jediná žena v zastupitelstvu. Starosta Ivan Radosta reagoval, že má Marie Jelenová pravdu, návštěva nebyla levná. „Jde o spolupráci, která trvá několik let, a o reciproční zájezdy. Jeden rok jedou Švýcaři sem, další rok naše maškary tam," řekl starosta Ivan Radosta, který předpokládá, že náklady na ubytování a stravu budou nižší než částka, kterou radní vyčlenili před jejich příjezdem. Švýcarů totiž přijelo méně. Radní Pavel Koutník poznamenal, že část peněz skončila v městském hotelu, kde výprava byla ubytovaná. Švýcaři se zúčastnili nejen samotného milevského masopustu 6. února, ale také se například den předtím podíleli v Písku na zvaní.

Co chystají v klášteře? 
Milevsko - Padesát procent slevu na prohlídku budou mít ti návštěvníci milevského premonstrátského kláštera, kteří jsou držiteli karty Toulavka. To bude podle hlavní průvodkyně kláštera Olgy Černé jednou z novinek pro novou sezonu. A co tu dál chystají? „Po loňském roce, ve kterém jsme rozšiřovali prohlídkové okruhy i sortiment klášterního obchůdku, zatím žádné převratné novinky nechystáme. Překlady průvodcovských textů do němčiny a angličtiny už jsou z větší části hotové. Chtěli bychom také vylepšit informační systém v areálu a kláštera a podáváme proto žádost o grant Jihočeského kraje. Školám nabídneme prohlídky „na míru" i setkání a besedu s některým z bratrů premonstrátů," vysvětlila Olga Černá.

Svůj soukromý nebo pracovní 
e-mail nezveřejnili všichni
Milevsko – Osmnáct milevských zastupitelů z jednadvaceti bylo ochotno zveřejnit svůj pracovní nebo soukromý e-mail. Kontakty na ně jsou už k dispozici na webových stránkách města. Zbylí tři zastupitelé – Bohuslav Beneš, Václav Pavlečka a Jiří Kotalík – mají u svého jména e-mailové spojení na sekretariát úřadu. Ten poštu jim určenou bude přeposílat. Telefonní kontakt uvedli všichni zastupitelé kromě Bohuslava Beneše, Martina Kostínka, Jiřího Kotalíka a Miroslava Macharta. S požadavkem zveřejnit kontakty na zastupitele přišel obyvatel Václav Málek, podle kterého se tím zkvalitní komunikace mezi voličem a zastupitelem. Označil to za triviální, ale zásadní věc. Loni v listopadu svůj negativní postoj ke zveřejňování kontaktů řekl Jiří Kotalík. „Bude mi 63 let a určitě se už nebudu učit obsluhovat e-mail. Mám ho, ale nikomu ho nedávám, mají ho chovatelé a myslivci. Když od nich čekám poštu, řeknu dceři. Kdo je můj kamarád a chce ho, má mé číslo mobilu. Ostatním do něj nic není," uvedl tehdy. Aktualizované kontakty jsou na webu města od středy. Informoval o tom na zasedání zastupitelů starosta Ivan Radosta.  

Ve Veselíčku budou soutěžit ve vaření
guláše, akce bude součástí první poutě
Veselíčko – Soutěž ve vaření guláše by měla být součástí první pouti ve Veselíčku, která vychází na konec července. I tato soutěž se tak objevuje v plánu kulturních a sportovních akcí na letošní rok, který na čtvrtečním zasedání schválili zastupitelé. S nápadem na gulášovou soutěž přišel zastupitel Zdeněk Bauška a jeho bratr a v zastupitelstvu se to setkalo s pozitivním ohlasem. Podle informací starosty Jiřího Leška čekají obec tradiční akce jako poutě, stavění máje a pálení čarodějnice či nohejbalový a fotbalový turnaj. Zastupitelé na zasedání také odsouhlasili podání dvou žádostí o dotaci, první na opravu kapličky v Bilině a druhou na vybudování dvou hlavních cestiček na hřbitově.   

Peníze za nemovitost jdou státu
Bernartice – Stát si polepšil o 675 tisíc korun. Právě tolik peněz inkasoval Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) za prodej dvou domů v Jestřebicích u Bernartic. Jednalo se o takzvanou odúmrť, kdy nebyl žádný dědic, a tak dědictví připadlo státu. Výběrové řízení na prodej dvou domů s přilehlými pozemky bylo dvoukolové a vyhlašovanou minimální cenu se podařilo zvýšit o 176 tisíc korun. Dražby se zúčastnili tři zájemci. Dva domy a pozemky o celkové výměře 2589 metrů čtverečních nabízel ÚZSVM jako jeden celek. První z domků byl postaven před zhruba padesáti lety, v domě byla prováděna jen nutná údržba. Druhý byl postaven před zhruba sto lety, je neobyvatelný, chybí napojení na rozvody energií, je ve značně zchátralém stavu a byl používán pouze jako skladovací prostory. V době prodeje byl hodnocen jako objekt vhodný k demolici. 

Autor: Klára Černá

27.2.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Listopadová vycházka milevského klubu seniorů s hůlkami. Foto: Archiv klubu

Milevští senioři nachodili nejvíc kilometrů a vyhráli

Na Hvížďalce  pracovali manželé Karel a Miroslava Pavelkovi celkem 29 let.

Restauraci známou z filmu kupuje obec

Pavel Englický se po osmnácti letech vrátil do Písku a myslí na postup

Písečtí prvoligoví basketbalisté získali do svého hráčského kádru výraznou posilu. Do mateřského klubu se po dlouhých osmnácti letech vrátil zkušený Pavel Englický.

Jak být v práci 40 hodin týdně a nezbláznit se

Pracujete často deset hodin denně a přesto stále nestíháte? Pak si potřebujete lépe naplánovat pracovní den a využívat čas efektivněji. Za 40 hodin týdně byste měli pohodlně zvládnout náplň práce, pokud ji děláte správně. Jak na to, radí experti na efektivitu práce.

Kam za kulturou na Písecku

Písek - Kulturní program.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies