VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krátce z Milevska

Milevsko - Nová expozice v klášteře se těší velkému zájmu. Uvolněné místo na odboru regionálního rozvoje v Milevsku neobsadí.

4.8.2015
SDÍLEJ:

Milevsko - radnice. Ilustrační fotoFoto: Deník

Nová expozice se těší zájmu lidí

Milevsko – Nová expozice, kterou v barokní prelatuře v premonstrátském klášteře otevřeli v polovině června a která dokumentuje život a dějiny řádu, se setkává podle průvodkyně Olgy Černé u návštěvníků s pozitivním ohlasem. K vidění tu jsou přijímací místnost opata i jeho ložnice a také panely seznamující s dějinami řádu nebo jeho posláním. „Odhadla bych, že novou expozici navštívilo asi pět set návštěvníků – buď společně s prohlídkou celého kláštera, nebo jako samostatný kratší okruh, který z barokní prelatury pokračuje do knihovny v Latinské škole," řekla Olga Černá. Doplnila, že expozici doporučují hlavně rodinám s menšími dětmi, které obyčejně prohlídka zařízených pokojů a fotografie všedních i svátečních dní řádových bratří zaujmou více než podrobnější vyprávění o dějinách a architektuře kláštera.

Část agendy bude mít na starosti firma

Milevsko – V Milevsku se rozhodli, že neobsadí uvolněné místo na odboru regionálního rozvoje. Jedná se o agendu územně analytických podkladů (ÚAP), kterou měl na starosti Miroslav Sládek. Ten na úřadě skončil k poslednímu květnu. Starosta Ivan Radosta vysvětlil, že agendu budou zpracovávat současní zaměstnanci odboru. „Samozřejmě ale ne vše se nechá stihnout, proto jsme uzavřeli smlouvu s firmou z Prahy, která by měla průběžnou aktualizaci údajů ÚAP zpracovávat," upřesnil. Částka za službu se bude odvíjet podle vykonané práce, maximálně bude činit 150 tisíc korun za rok. Město tedy předpokládá, že by mělo v porovnání s výdaji na plat pracovníka ušetřit. Milevsko podle informací starosty s firmou spolupracuje dlouhodobě. „Je tvůrcem programu, podle kterého se tato agenda zpracovává. Jde tedy o rozšíření spolupráce o ty práce, které nebudeme schopni pokrýt z vlastních řad. Já si od toho slibuji, že na penězích ušetříme dvě třetiny pracovního úvazku. Pokud se to povede, budu spokojený," uzavřel. 

Na pozemcích pro ČOV se domluvili

Chyšky – Jednání ohledně soukromých pozemků, které obec Chyšky potřebuje pro výstavbu čistírny odpadních vod a kanalizace, jsou u konce. Obec se s majitelem domluvila a pozemky koupí za 75 korun za metr čtvereční. Ve hře bylo několik variant. Majitel z Milevska nejprve nabízel obci celý svůj pozemek za sto korun za čtvereční metr a jen část, kterou bude obec potřebovat, za 50 korun za metr čtvereční spolu s rezervací dvou stavebních pozemků. „Pan Baštýř přišel s dalším návrhem. Pokud budeme mít zájem o všechny pozemky, nebude požadovat metr čtvereční za sto korun, ale nabízí variantu 75 korun za metr čtvereční bez toho, abychom byli vázáni rezervací parcel," představil novinku zastupitelům starosta Miroslav Maksa. Zastupitelé souhlasili s odkupem pozemků za 75 korun ze metr čtvereční. Obec za pozemky zaplatí 1,32 milionu korun. Peníze půjdou z úspor z minulých let.

Autor: Klára Černá

4.8.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Startuje nová sezona fotbalového okresního přeboru

Ilustrační foto

Kam za kulturou a zábavou na Písecku

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Kam s bolavými zuby na Písecku?

Písecko - Zubní pohotovost na sobotu 19. a neděli 20. srpna:

Nově narozená miminka z písecké porodnice

Písecko - V uplynulých dnech se narodili:

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení