VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Klášter chce doplnit informační texty pro zahraniční návštěvníky

Milevsko - Hlavní průvodkyně Olga Černá říká: Chystáme adventní a vánoční koncerty, v prosinci představí na výstavě své práce děti z klubu Fanouš. 

5.11.2015
SDÍLEJ:

Olga Černá. Foto: Deník/Klára Černá

 Počet návštěvníků i tržby šly nahoru, říká k letošní turistické sezoně Olga Černá, hlavní průvodkyně milevského premonstrátského kláštera.

Hodnocení sezony tedy asi bude úspěšné. Souhlasíte? Jaká tedy byla?

Pokud můžu mluvit za sebe – pracuji v klášteře první rok – znamenalo to pro mě naučit se spoustu nových věcí, současně se otevírala nová prohlídková trasa a měnil se způsob financování průvodcovské služby a obchůdku. Letošní sezona tedy byla v mnoha směrech zkušební, ale dneska snad můžu říct, že díky podpoře místních bratrů premonstrátů, Strahovského kláštera a všech dosavadních i nových průvodců dopadla dobře. Počet návštěvníků i tržby šly nahoru, nezaznamenala jsem žádné závažnější stížnosti, během letního provozu jsme „vychytali mouchy" a posbírali nápady, jak prohlídky vylepšit a doplnit. Kladný ohlas měly i výstavy v přízemí barokní prelatury, nejvíce návštěvníků přilákaly práce handicapovaných umělců ze sdružení UMÚN a výstava ke 100. výročí narození Antonína Šíta. Přes zimu máme čas se zamyslet nad tím, co všechno bychom mohli zvládnout v příštím roce.

Co byste si přáli? A co plánujete do dalších let?
Určitě bude potřeba zlepšit a zpřehlednit značení v areálu kláštera a doplnit informační texty pro zahraniční návštěvníky. Po zkušenostech z letošního roku si myslím, že otevřeno o víkendech by mohlo být i během října. Chtěli bychom nabídnout ucelený program školám, přemýšlíme nad tím, jak zorganizovat prohlídky zaměřené na rodiny s dětmi nebo večerní prohlídky, domlouváme výstavy a doprovodné akce…

Doufám, že i v příštím roce budeme spolupracovat s infocentrem, domem kultury a městskou knihovnou a podaří se obnovit spolupráci s Milevským muzeem. Letos jsme v tomhle směru trochu zaspali, ale bylo by dobré vhodnou formou, například zvýhodněným vstupným, propojit naše služby pro návštěvníky klášterního areálu.

Opravy budov kláštera by měly pokračovat, takže se v příštích letech můžeme těšit na zpřístupnění dalších zajímavých prostor, například původního konventu.

Sice už je listopad, ale klášter v pátek 6. listopadu přivítá návštěvníky. Bude tu den otevřených dveří. Co na příchozí čeká?
Den otevřených dveří se koná v rámci Roku zasvěceného života a je určený především věřícím – farníkům z Milevska a okolí. Hlavním bodem programu je mše svatá s českobudějovickým biskupem Mons. Vlastimilem Kročilem v 18 hodin, před ní, asi od 15.30, bude možné projít klášter s průvodcem a navštívit klášterní obchůdek. Dveře kláštera se ale v pátek večer určitě nezavřou, neukládáme se k zimnímu spánku. Chystáme adventní a vánoční koncerty, v prosinci představí na výstavě své práce děti z klubu Fanouš a samozřejmě je stále možné domluvit si telefonicky nebo mailem prohlídku kláštera a nakoupit v obchůdku – třeba originální dárky pod stromeček. 

Autor: Klára Černá

5.11.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Povodně 2002 - Třeboňsko.
14

Povodně 2002: Velká voda lidi sblížila. Byli na sebe hodnější

Ilustrační foto.

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Jiří Kněžíček: Svěrák mi říkal „pane lékárníku“

Slavonice – Ve filmu Po strništi bos nehrály jen slavonické děti.

Každý z nás se může stát nabarveným ptáčetem, říká režisér Václav

Šumava - „Vážení cestující, pravidelný příjezd vlaku směr Černá v Pošumaví ve 12 hodin 40 minut. V zájmu své bezpečnosti se nepřibližujte ke kolejím,“ zní, do důsledku vzato, poněkud absurdní hlášení nádražního rozhlasu v Polné na Šumavě

OBRAZEM: Příměstský tábor v centru Milísek si děti užívají

Milevsko - V centru Milísek se budou děti bavit ještě do soboty na příměstském táboře. Chodí jich sem šestnáct ve věku od šesti do dvanácti let. Na závěr tábora, a to z pátku na sobotu, je čeká opékání špekáčků, bobřík odvahy a spaní v Milísku.

V Milevsku mají mikrojesle pro děti od půl roku, jako první v kraji se úča

Milevsko – Maminkám na mateřské dovolené pomáhají mikrojesle, které fungují od července v milevském Centru pro mladé rodiny Milísek. Mají kapacitu jen čtyř dětí, a to už od věku šesti měsíců až po čtyřleté. Rodiče tu navíc neplatí školné.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení