VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Písecko

29.8.2017

Vítáme vás

Písek - V písecké porodnici se narodili:

28.8.2017

Cestu na hřbitov už krátí lidem autobus

Milevsko – Nová zastávka u kláštera pomáhá především seniorům z Milevska a okolních obcí.

27.8.2017

Kabelky přibývají. Brzy je prodáme pro dobrou věc

Písek – Do kabelkového veletrhu Deníku přispěly svými kousky také Marie Posnerová a Alena Černá. Kabelky, šátky i kravaty přinesla do redakce Píseckého deníku také Magda Střízková z Písku.

27.8.2017

Protivín slaví hudbou, divadlem i sportem

Protivín - Jedenácté městské slavnosti protivínské se konaly v sobotu od odpoledne až do nočních hodin. Hlavní program se odehrával na Masarykově náměstí, kde vystoupila řada místních oddílů, ale také hudební hvězdy jako Jožka Černý s cimbálovkou, Marie Rottrová, kapely Supergroup.cz či Jelen a mnoho dalšího. Na menším pódiu u pošty si přišly na své hlavně děti, na které tady čekalo několik vystoupení. Na nádvoří Kaplanky byla připravena tradiční řemesla a na nádvoří zámku historické vozy.

27.8.2017

OBRAZEM: Po Otavě plula lokomotiva, čapí hnízdo i vánoční stromek

Písek - U lávky na Portyči v Písku bylo v sobotu odpoledne veselo. Konal se tady 15. ročník neckyády, kterou každoročně pořádá písecké Divadlo Pod čarou. 

26.8.2017

Švejkovy putimské slavnosti nabídly i soutěž sekáčů

Putim - Putim od sobotního rána lákala nejen místní na Švejkovy putimské slavnosti a Cimburovo sečení LP. 2017. Na hrázi Podkostelního rybníka se po ukázce Selské jízdy konala soutěž v sečení trávy. Účastnili se muži i ženy a odpoledne se všichni přesunuli na náves, kde hrála kapela Nektarka, poté bylo připraveno divadelní představení pro děti a v podvečer koncert kapely Country band.

26.8.2017

Kam s bolavými zuby o víkendu na Písecku?

Písecko - Zábní pohotovost na sobotu 26. a neděli 27. srpna.

25.8.2017

Městský úřad v Písku je podjatý, řekl krajský úřad. Rozhodovat bude Mi

Písek – Starostka města Eva Vanžurová i písečtí úředníci jsou vyloučeni z řízení ohledně vydání rozhodnutí týkajícího se revitalizace centra města, přesněji umístění stavby. Rozhodl tak krajský úřad na základě podané námitky na podjatost a pověřil rozhodováním Městský úřad v Milevsku.

25.8.2017

Zastupitelé vyslyšeli obyvatele vnitrobloku

Písek - Regulační plán byl zrušen. Lokalita se bude řešit znovu a komplexně.

25.8.2017

Protivín a Milevsko budou slavit hudbou, tancem i divadlem

Protivín, Milevsko – Druhé a třetí největší město Písecka chystají na víkend městské slavnosti. Zatímco v Milevsku se bude slavit od zítřka až do neděle, v Protivíně soustředí veškerý program na sobotu.

25.8.2017

Písek bude v televizi. Točily se tu Cyklotoulky

Písek – Další díl televizního pořadu Cyklotoulky, který propaguje cykloturistiku, bude věnovaný Písku.

24.8.2017

Balón létal nad Milevskem téměř ve stejný den jako před lety nad Chyškam

Chyšky (r. 2011), Milevsko-staré sídliště (r. 2017) - Horkovzdušný balón patří mezi letadla lehčí vzduchu a je to první prostředek, díky kterému se člověk dokázal vznést do vzduchu.

24.8.2017

Po rekordním létě se Sladovna na celý měsíc zavře

Písek – Sladovnou, píseckou galerií pro rodiny s dětmi, prošlo během dvouměsíčních školních prázdnin více než 20 tisíc návštěvníků, což téměř zdvojnásobilo dosavadní letní rekord. „Aktuální období je vůbec tím návštěvnicky nejúspěšnějším v historii Sladovny,“ potvrdila ředitelka galerie Tereza Dobiášová. 

24.8.2017

OBRAZEM: Výstava květin v Čimelicích už začala

Čimelice - Ve čtvrtek 24. srpna se od rána valily davy návštěvníků do zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích, aby si prohlédly zdejší vyhlášenou výstavu květin.

24.8.2017

Sběrné místo kabelkového veletrhu v Mirovicích

Mirovice - Sběrné místo vzniklo poprvé také v Mirovicích, a to v městské knihovně.

24.8.2017

Na místě zbořeného domu se rozšíří silnice

Písek – Obyvatelé Hradiště i motoristé, kteří tudy projíždějí, si již několik let stěžují na nebezpečný průjezd a průchod starou zástavbou v úseku od prodejny na náves, kde je autobusová zastávka. Rozšíření silnice a vybudování chodníku znemožňovaly okolní budovy.

24.8.2017

Borovice Na Pakšovce musí k zemi

Písek – V lokalitě sídliště Na Pakšovce v Písku se objevilo několik suchých borovic. Jejich uschnutí způsobila nepříznivá kombinace napadení podkorním hmyzem s extrémním suchem v hloubce kořenového systému.

23.8.2017

Budovu staré radnice čeká celková rekonstrukce

Milevsko – Milevští radní schválili zadávací podmínky pro zpracování studie na celkovou rekonstrukci interiérů budovy staré radnice, ve které sídlí městská knihovna a Galerie M. Radní se také rozhodli oslovit pět architektů, kterým bude nabídnuto skicovné dvacet tisíc korun.

23.8.2017

Nevězice oslavily Vánoce v létě

Nevězice /PŘÍSPĚVEK ČTENÁŘE/ – Již podesáté se sešli lidé z Nevězic a okolív sobotu k posezení nazvanému Štědrý večer, aby se rozloučili s létem, pobavili se, pojedli vynikající bramborový salát se smaženou rybou připravený Lucií Ermisovou s kolektivem.

23.8.2017

Sběrné místo kabelkového veletrhu ve Vlastci

Vlastec - Poprvé se letos díky starostce Janě Pišingerové zapojilo sběrné místo také na Obecním úřadě ve Vlastci.

23.8.2017

Výstava květin přinese tisíce originálních vazeb

Čimelice – Padesát aranžovaných expozic v upravených sklenících a fóliovnících nabídne letošní 32. ročník vyhlášené výstavy květin v areálu zahradnictví Zámecká zahrada v Čimelicích, která se uskuteční od čtvrtka 24. do neděle 27. srpna.

23.8.2017

Duby u rybníka Beran potřebují ošetřit

Písek – Začátkem příštího týdne začne odborná firma se zdravotní údržbou stromů vedle komunikace vedoucí od rybníka Beran k zahrádkářské kolonii Vohybal. Řidiči by tady měli jet opatrně.

23.8.2017

Vzdaly se svých kabelek kvůli dětem

Písecko - Jakmile se řeklo, že začíná Kabelkový veletrh Deníku, vytvořila starostka Kluk u Písku Jana Hrdinová společně s pracovnicí obecního úřadu Radkou Klavíkovou stejně jako loni sběrné místo.

23.8.2017

Most u Ražic má být průjezdný od 1. září

Ražice – Řidiči, kteří mají na své trase úsek Ražice – Štětice, už odpočítávají dny, kdy skončí rekonstrukce mostu na této komunikaci. A podle stavbyvedoucího Jaroslava Komrsky z firmy Strabag, která most opravuje, by se měli brzy dočkat.

23.8.2017

Pátrání po seniorovi stále pokračuje. Našlo se kolo

Písecko - Pátrání po seniorovi z Orlíka nad Vltavou (Staré sedlo) stále pokračuje. V úterý 22. srpna proběhla v lokalitě zvané U Černého kříže a Žebrákovský potok u Kostelce nad Vltavou rozsáhlá pátrací akce s nasazením maximálního počtu policistů a kriminalistů Územního odboru Písek a místních dobrovolných hasičů.

23.8.2017

Na sál to nestihla. Porodila pod stoletou lípou

Písek – Tatínek by zasloužil medaili. Shodovaly se sestřičky na porodnickém oddělení písecké nemocnice, když v úterý propouštěly domů Evu Chvojsíkovou z Týna nad Vltavou s dcerkou Barborkou. Té se totiž už nechtělo čekat a přišla na svět v pátek ve 20.25 hodin za pomoci tatínka Miroslava kousek za bránou nemocnice pod stoletou lípou.

22.8.2017

Žáby U Vodáka ochrání před koly aut trvalé zábrany

Písek – Pracovníci odboru životního prostředí ve spolupráci s lesnickými školami každoročně zachraňují žáby migrující přes silnici, které by jinak skončily pod koly aut. Mobilní zábrany, které vždy na jaře instalují v lokalitě U Vodáka, by měly nyní nahradit stálé zábrany.

22.8.2017

Už nejsou mezi námi

Písecko - Na Písecku zemřeli:

22.8.2017

Auto není trezor. Majitel přišel o věci za 14 tisíc

Písek - Do zaparkovaného vozidla se v lokalitě U Vodáka vloupal zloděj.

22.8.2017

Povodeň s sebou přinesla také velkou vlnu solidarity

Písek – Řeka Otava se začala vracet do svého koryta v úterý 13. srpna. Ale moc se jí nechtělo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení