VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z "deníku" píseckých strážníků

Písek - Co řešili mimo jiné v prvním srpnovém týdnu strážníci v Písku?

9.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

V úterý 1. srpna v 11.48 hodin bylo oznámeno, že ve vnitrobloku ulic Třebízského a Přemyslova kácejí dělníci stromy. Hlídka na místě zjistila, že na uvedeném místě jsou pokáceny cca 3 keře a strom (javor). K hlídce se přihlásil pracovník firmy ze Strakonic. Ten uvedl, že kácení je povolené. Strážníci kontaktovali pracovníka z odboru životního prostředí, který provedl osobní kontrolu a uvedl, že kácení je v souladu s platnou legislativou.

1. srpna v 16.05 hodin bylo oznámeno, že poblíž jednoho z domů v ulici Na Stínadlech parkuje vozidlo stříbrné barvy, které má otevřené zadní dveře. Na místě hlídka nalezla uvedené vozidlo. Provedla jeho prohlídku a nezjistila, že by do vozidla bylo násilně vniknuto. Dle lustrace bylo zjištěno, že provozovatelem je muž z Písku. Hlídce se provozovatele podařilo kontaktovat. Ten se okamžitě dostavil na místo a vozidlo zabezpečil.

Ve středu 2. srpna v 05.17 hodin bylo oznámeno, že v Gregorově ulici spí nějaký muž. Na místě hlídka zjistila, že zde v podnapilém stavu spí muž z Písku. Ten byl probuzen a upozorněn na své nevhodné chování (poté z místa vykázán). Jeho zdravotní stav nevyžadoval přivolání lékařské pomoci.

2. srpna v 15.21 hodin přijala hlídka v Palackého sadech oznámení od ženy, které se týkalo napadení jejího svěřence. Ten hlídce uvedl, že jej v Palackého sadech oslovil nějaký chlapec, který po něm vyžadoval půjčení dvou pistolí - hraček, které měl u sebe za pasem. Poté, co mu odmítl pistole půjčit, na něj tento neznámý chlapec skočil, povalil jej na zem a tam ho udeřil pěstí do hlavy. Mladík útočníka označil - seděl na lavičce nedaleko místa uvedeného konfliktu. Hlídka tuto osobu kontaktovala a ta se při podání vysvětlení k činu doznala. Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu byla událost předána Policii ČR.

2. srpna ve 22.11 hodin bylo přijato upozornění z PČR Písek na skutečnost, která se týkala opětovného nevrácení se dvou nezletilých chovanců Dětského domova Písek z vycházky. Hlídka při kontrole na třídě Národní svobody dne 3. srpna ve 01.30 hodin uvedené dva nezletilé chovance nalezla a následně je v pořádku předala do uvedeného zařízení.

Ve čtvrtek 3. srpna v 9.56 hodin telefonicky požádal operační dispečinku RZS o prověření jím přijatého oznámení, že v autobusové zastávce na Smetanovo náměstí leží nějaký muž. Hlídka muže na uvedeném místě nalezla, jednalo se o muže z Písku, který hlídce sdělil, že si zde jenom zdříml, lékařské ošetření nebylo nutné. Muž po prokázání totožnosti z místa odešel.

V pátek 4. srpna v 15.17 hodin bylo telefonicky oznámeno na služebnu, že se okolo Kamenného mostu v Písku pohybují zřejmě podnapilí muži, kteří se chovají velice nevhodně a pokřikují na kolemjdoucí občany. Kamerovým systémem bylo zjištěno, že odcházeli směrem do Pražské ulice. Tam byl hlídkou zadržen mladý muž ze Slovenska. Muž svým chováním budil veřejné pohoršení, a proto mu byla uložena pokuta.

V sobotu 5. srpna v 9.35 hodin bylo oznámeno, že se v Lipové aleji v Písku pohybuje mladík, který inhaluje z plastového sáčku nějakou neznámou látku. Hlídka na místě zadržela muže z Písku, který svým chováním a jednáním budil veřejné pohoršení (motal se po chodníku, pokřikoval na okolo procházející osoby a podobně). Uvedeným jednáním se dopustil přestupku, za který mu byla uložena pokuta. Zdravotní stav nevyžadoval lékařské ošetření.

V neděli 6. srpna v 19.00 hodin při provádění kontrolní činnosti na Mírovém náměstí zadržela hlídka MP opilou osobou. Jednalo se o muže z Milevska, který byl pod vlivem alkoholu, veřejně močil, vrávoral a nekontroloval své chování. S hlídkou nesrozumitelně komunikoval, podrobit se dechové zkoušce odmítl. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem byl na místo přivolán lékař RZS, který osvědčil převoz muže na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž následně hlídkou MP převezen. Dále bylo muži sděleno, že výše uvedeným jednáním se dopustil přestupku, za který mu byla uložena vysoká pokuta.

Autor: Redakce

9.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Startuje nová sezona fotbalového okresního přeboru

Ilustrační foto

Kam za kulturou a zábavou na Písecku

Tehdy tam palci zamačkávali bubliny horkého asfaltu

Jaroslavice – Na místě, kde kdysi stála vesnice Jaroslavice, je nyní Hněvkovická přehrada. V sobotu se na loučce u přehrady setkají rodáci této zatopené vesnice a zavzpomínají na staré časy.

Kam s bolavými zuby na Písecku?

Písecko - Zubní pohotovost na sobotu 19. a neděli 20. srpna:

Nově narozená miminka z písecké porodnice

Písecko - V uplynulých dnech se narodili:

Povodně 2002: Poslední oběť zemřela tři týdny po velké vodě

Jižní Čechy – Povodňový vzpomínkový seriál dnes končíme příběhem Marty a Vlastimila Weberových.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení