VYBRAT REGION
Zavřít mapu

U sousedů dražili i císařovy podvlékačky

Při středeční dražbě aukčního domu Dorotheum ve Vídni byly mimo jiné vydraženy podvlékačky z uniformy z majetku císaře Františka Josefa I. za 2500 eur. Za kadeř tehdy tříletého pozdějšího císaře zaplatil obdivovatel 14 910 eur. Rekordních 134 500 eur vynesl jezdecký klobouk císařovny Alžběty. Manžetové knoflíky s iniciálami FJ1 byly vydraženy za 34 460 eur. Stejné částky dosáhla císařova kuřácká kazeta včetně dvou cigár typu Regalia Media.

1.5.2014
SDÍLEJ:

Císařova kadeř v dražbě.Foto: Deník/repro

Oloupila prostitutku

Jak oznámil linecký deník OÖN, policie objasnila loupežné přepadení 23leté prostitutky loni 8. července v Českém Krumlově. Pachatelkou má být 32letá nezaměstnaná z Pramu v okrese Grieskirchen. Poškozenou tehdy ohrožovala nožem a požadovala peníze a mobil, uvádí list. Udeřila ji také pěstí do obličeje a odjela s pronajatým autem zpátky do Rakouska. Policie ji zatkla doma v Pramu a obviněná se doznala. Jako motiv uvedla nedostatek prostředků. Byla umístěna do vazby ve Welsu.

Hraběnka starostka se platu nesmí zříct.Nesmí nebrat plat

Jak jsme uvedli, nově zvolená starostka Tüsslingu v okrese Altötting, Stephanie hraběnka  Bruges von Pfuel, se chtěla vzdát finanční odměny za výkon funkce, aby své obci uspořila výdaje. „To ale nesmí, zákon to zakazuje," napsal ve čtvrtek deník PNP. „Majitelka zámku musí přijímat 3539,69 eura měsíčně, jak to paragraf 54 zákona předepisuje. Podle okresního  úřadu chce zákonodárce takto zabránit nerovnosti kandidátů ve volební kampani – tedy aby zámožnější kandidáti nemohli získávat výhodu uplatňováním argumentu pozdějšího vzdání se starostenských náhrad."  Deník dodal, že hraběnka tedy peníze přijme, ale podle svých slov je převede na dárcovské konto.

Volí krávu země

Bude nejhezčí v celém Bavorsku?Bavorská televize (BR) hledá v rámci svého pořadu „My v Bavorsku" nejkrásnější krávu této spolkové země. Každý správní region do soutěže nasazuje po jedné vybrané reprezentantce. Dolní Bavorsko měla zastupovat osmiletá „Flecki" selky Hilde Gerauerové z Pfaffenhofu, ale dojnice ne a ne „zahrát" tak, jak si čtyřčlenný televizní tým představoval pro tříapůlminutový šot. V něm má majitelka svou favoritku představit a uvést, v čem je zvláštní. Paní Gerauerová, která má ve stáji osm krav (a stará se taky o 600 slepic), ostatně na dotaz po své „nejoblíbenější krávě" reagovala: „To je přece hloupost…" a vysvětlila: „Když má máma deset dětí, má přece všechny stejně ráda, a stejné je to s kravami…"  Flecki proto taky promptně nahradila mediálně méně plachou Karin.

Konkurenci jí budou dělat kolegyně ze šesti dalších regionů – z Kallmünzu v Horním Falcku, z Betzigau ve Švábsku, ze Selbu v Horním Francku, z Obernzennu ve Středním Francku, z Wiesentheidu v Dolním Francku a z Otterfingu v Horním Bavorsku. Od deseti hodin 19. května do sedmnácti hodin 27. května budou televizní diváci moci hlasovat na www.wirinbayern.de, jaká kráva je v Bavorsku nejkrásnější.

Na tržnici se vyzbrojili.Koupili zbraně v ČR

Čtyři mladiství Bavoři ve věku 13 až 16 let se vydali vlakem na výlet do Čech. Když je celníci z Plattlingu kontrolovali, našli u nich v oděvech poschovávaných šest boxerů, dva nože, laserové ukazovátko a devatenáct zakázaných kusů pyrotechniky, napsala PNP. „Mladíci uvedli, že věci nakoupili na vietnamských tržnicích. Nezákonnosti svého počínání si byli vědomi. Prodejci jim prý také nabídli pervitin, ale ten odmítli." Podle deníku bylo proti třem s výjimkou nejmladšího zahájeno trestní stíhání pro podezření z nedovoleného ozbrojování.

Lincem s průvodcem

Večerní procházky Lincem.Od 1. května nabízí linecký turistický svaz ve spolupráci s Austria Guide občanům a návštěvníkům Lince podvečerní odpočinkovou procházku po Hlavním náměstí. Průvodci slibují, že účastníky překvapí pozoruhodnostmi, příběhy a anekdotami ze zákulisí města. Procházky „po stopách historie (a historek)" v rámci již tradičního poznávacího projektu Linecké proměny budou denně od pondělí do čtvrtka, a to až do 30. září. Startují u Staré radnice před informačním střediskem vždy v 18 hodin a trvají zhruba hodinu. Trasa vede k lineckému zámku přes Zemské divadlo. Závěrem je osvěžení v restauraci v centru města. Denní návštěvníky Lince a místní občany stojí tato procházka šest eur, pro hotelové hosty je zdarma; poukázky dostanou na recepcích všech ubytovacích zařízení. Informace na

http://www.linztourismus.at/abendbummel-2014/ a http://www.linz.at/tourismus/tourismus_fuehrungen.asp.

Autor: Vladimír Majer

1.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Dynamo České Budějovice - FC Hradec Králové.
30

Přímý souboj o post lídra se chvílemi měnil v exhibici

Energetici spolu s lesníky nají plno práce u spadlých drátů před Žďárem.
118

Bouřka odstřihla od elektřiny tisíce domácností

Malého Péťu režisér objevil při americkém fotbalu v Českém Krumlově

Český Krumlov/ROZHOVOR/ - Režisér filmu Václav Malhour, který před několika dny natáčel v Českém Krumlově další záběry do filmu Nabarvené ptáče, říká, že už je v Českém Krumlově pomalu jako doma.

Turisté mají po bouřce omezený pohyb po Šumavě

Šumava - Následky bouřky z pátku na sobotu postihnou i návštěvníky Šumavy. Některé pěší a cyklistické trasy jsou dočasně nepřístupné.

OBRAZEM: Sokolky v přípravě porazily SVŠ Plzeň

Písek - Do začátku nové interligové sezony zbývají už pouze dva týdny, během kterých mohou jednotlivé týmy ladit poslední taktické a herní detaily.

OBRAZEM: Tancem a zpěvem probudili středověkou tvrz

Písek – Zahraniční účastníci Mezinárodního folklorního festivalu dostali možnost vystupovat i mimo Písek a náležitě ji využili.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení