Základní část extraligy završili dorostenci Švantláku výhrou

Písek, Prachatice - K poslednímu zápasu základní části extraligy mladšího dorostu cestovali písečtí hokejbalisté na hřiště Prachatic.

20.3.2017

Hokejbalisté mladšího dorostu HC ŠD Písek hráli v Prachaticích.Foto: Deník / Petr Brůha

Hosté vtrhli do utkání velmi aktivně a prachatický gólman Turek jen s velkou námahou držel čisté konto až do 8. minuty, kdy nestačil na přesilovkovou souhru písecké dvojice Šimůnek – Muchl a na přesné zakončení Matěje Hnyka. Hráči Švantláku i nadále bušili na vrata domácí branky, ale další úspěch do přestávky již nepřidali.

Navýšení náskoku HC ŠD přišlo až po změně stran. Druhou branku hostujícího celku zaznamenal Přibyl. Za necelou půlminutu byl však střelec branky vyloučen a Prachatice bleskově trestaly snížením na 1:2. Písečtí pak znovu odskočili na rozdíl dvou gólů, ale do konce druhé části ještě sami inkasovali a před závěrečnou třetinou bylo zaděláno na drama.

Poslední perioda ale už další přesné zásahy nepřinesla. Domácí se snažili o vyrovnání, jenže hráči Písku si těsnou výhru pohlídali: HBC Prachatice - HC ŠD Písek 2:3 (0:1 2:2 0:0), za Písek Přibyl 2, M. Hnyk.

Trenér HC ŠD Písek Vít Čapek: „Myslím si, že jsme odehráli nejlepší první třetinu v sezoně. Byla to hra taková, jak si představujeme. Plná pohybu, střelby a šancí. Zbytek zápasu jsme si sami zkomplikovali, ale ve třetí části jsme se vrátili zpět. Všechny hráče musím pochválit za předvedený výkon.“ Sestava HC ŠD Písek: Bauš - Beličková, Sýkora, Novotný, Š. Hnyk, Šimůnek, M. Hnyk, Přibyl, Muchl, Pechlát, Daněk, Fojtů.

Autor: Petr Brůha

20.3.2017 VSTUP DO DISKUSE

Projednání kulturní strategie města Písku.

Projednávání kulturní strategie bude pokračovat

Oslavy 850 let obce Oslov.
40

Oslov oslavil své 850. výročí ve velkém

Hudba jí pomáhá vyrovnat se s ranami osudu

Písek – Zpěvačku, klavíristku a sbormistryni Radku Kysilkovou zdaleka neprovázela jen přízeň osudu. Léta ji přidala vrásky v obličeji, ale nedokázala smazat optimistickou jiskru v jejich očích a úsměv ve tváři.

Studenti zdravotnické školy v Písku vybojovali stříbrnou medaili

Písek - Tým Střední zdravotnické školy v Písku získal 2. místo v republikové vědomostní soutěži pro mládež Co víš o energetice aneb Hra o liščí ocas, která se ve středu 21. června konala v KD Metropol v Českých Budějovicích.

Písek mění od neděle jízdní řády MHD

Písek – Od neděle 25. června se v Písku změní jízdní řády městské hromadné dopravy. Úpravy reagují na vyhodnocení obsazenosti a požadavků cestujících, osadních výborů a firem.

Krumlovský vícemistr světa míchal svůj stříbrný drink na Staroměstském

Český Krumlov - Českokrumlovský barman Jan Lukas z baru Apotheka získal úžasné 2. místo na mistrovství světa v míchání nealkoholických koktejlů Mattoni Grand Drink 2017.