Volejbalisté EGE vstoupili do nového roku. Základní část jde do finiše

České Budějovice – Prvoligoví volejbalisté EGE České Budějovice mají za sebou start do nového kalendářního roku. Českobudějovický tým si nejdříve připsal prohru v Chocni. Chuť si spravil v Brně. Do konce základní části je nyní čekají už jen dva zápasy.

13.1.2014

Českobudějovický tým si v první lize nejdříve připsal prohru v Chocni. Chuť si spravil v BrněFoto: Jaroslav Marek

Choceň – VK EGE Č.Budějovice 3:0 (19,17,15)

Sedma Ulč, Pleva, Kraffer, Lopata, Tibitanzl, Kozák a libero Suchan zaostávala od začátku setu za domácími v příjmu a nasazení, domácí byli přesnější a hráli bez chyb.

Do druhého setu vystřídal Sova Kozáka, domácí opět po zásluze vedli od začátku a hostům nedali šanci. Střídali Procházka Ulče a Hegedus Plevu (16:9) a Svoboda Kraffera (21:12).

Ani ve třetím setu se hra EGE nezlepšila, od stavu 4:4 neudělalo jediný bod, dokázalo pouze ztrátovat. Střídali Ulč Plevu (13:7, 20:12), Kraffer Hegeduse (13:8, 20:12) a Sova Tibitanzla (13:16).

EGE v zápase zklamalo, nedařil se příjem, nepomohl ani Pleva.

Brno – VK EGE Č. Budějovice 1:3 (19,-18,-15,-21)

Sedma Ulč, Pleva, Procházka, Svoboda, Kozák, Sova a libero Suchan vedla 2:5, chybami na příjmu vedení ztratila (8:5), tento náskok domácí ještě navýšili (19:12) a bylo o setu rozhodnuto.

Ve druhém setu se družstva střídala ve vedení, po chybách EGE vedli domácí 16:14, EGE stav obrátilo (18:19) a v závěru nedalo domácím šanci.

Třetí set byl zcela v režii EGE, po výborné hře domácí deklasovalo.

Čtvrtý set by vyrovnaný do stavu 17:16, při servisu Sovy vedlo EGE 17:19 a tento náskok bez problémů uhájilo.

Po nepřesném prvním setu se hráči EGE zlepšili ve všech činnostech, zejména na příjmu a tedy i v útoku a ve zbývajících setech byli lepší. Pochvalu zaslouží všichni za bojovnost a snahu, od druhého setu se dařilo zejména Plevovi a Procházkovi.

Příští zápasy

V posledních zápasech základní části hraje EGE doma s MFF Praha (pátek 17. 1. v 19 h) a s Dobřichovicemi (sobota 18. 1. v 17 h).

6. EGE Č. Budějovice                 20   11   9     43:35           33

7. Brno                                        20   11   9     42:37           32

8. Kladno                                    20   11   9     43:41           32

9. H. Králové                              20     9  11    33:39           27

10. Nymburk                               20     7  13    26:46           18

11. Č. Lípa                                  20     4  16    27:55           15

12. Plzeň                                     20     4  16    19:55           11

Řidič má problém, usedl za volant i přes zákaz

Čimelice - Policejní hlídka odhalila, že muž do konce srpna nesměl řídit motorová vozidla.

Aktér videa s Babišem: Vůbec mě nenapadlo, že z toho bude takový poprask

Prachatice – Měla to být tak trochu předvolební agitace a hlavně autogramiáda knihy lídra hnutí Ano Andreje Babiše na prachatických Slavnostech Zlaté stezky. Jenže v Prachaticích bývalý ministr financí narazil.

Na ZŠ Edvarda Beneše se soutěžilo o nejkrásnější pohádku

Písek - V aule Základní školy Edvarda Beneše v Písku se konala malá slavnost. Uspořádali tam 1. ročník literární soutěže. Nazvali ji O nejkrásnější pohádku.