Václav Kovář vyhrál obě jízdy a má plný počet bodů

Loket nad Ohří – Před několika dny se v Lokti nad Ohří jel první závod mezinárodního mistrovství České republiky v motokrosu juniorů.

13.4.2013

Na snímku je motokrosař Václav Kovář (Moto Team EXCEL Racing) na trati při závodě mezinárodního mistrovství ČR juniorů v Lokti nad Ohří. Foto: Václava Kovářová

I přes nepříliš příznivé počasí přijel do Lokte rekordní počet závodníků. Soutěžilo se podle věku ve čtyřech kubaturách:  65 ccm,  80 ccm, 125 ccm 2T a 250 ccm 4T.

V kategorii čtyřtaktních dvěstěpadesátek letos poprvé startoval i loňský juniorský  mistr republiky stopětadvacítek Václav Kovář z Heřmaně u Písku. Tento jezdec jihočeského Moto Teamu EXCEL Racing byl v loketských serpentinách při měřeném tréninku absolutně nejrychlejší, a tak si zajistil nejlepší pozici pro vstup do odpoledních závodů.

Do první rozjížďky Kovář odstartoval na čtvrtém místě,  po prvním kole byl již druhý za Jonášem Nedvědem. Ten se ukázal být zdatným soupeřem, ale  v polovině závodu se přece jen Kovářovi podařilo Nedvěda předjet a v tomto pořadí dojeli i do cíle:

1. místo Václav Kovář, 2. Jonáš Nedvěd, 3. Ondřej Brendl.

Ani druhý start se Kovářovi nevydařil, opět byl čtvrtý. Ve třetím kole se dostal na druhé místo za Ondřeje Brendla a o kolo později už jezdil na první pozici. Brendla posléze předjel i Nedvěd.

Do cíle druhé rozjížďky přijeli závodníci  ve stejném pořadí jako v prvním závodě.

Celkové výsledky seriálu:

1. místo Václav Kovář (50 bodů), 2. Jonáš Nedvěd ( 44 bodů), 3. Ondřej Brendl (40 bodů).

Druhý závod tohoto seriálu se pojede 8. května v Přerově. Již zítra, v neděli 14. dubna, se ale bude závodit v Dlouhé Loučce, kde se pojede úvodní závod mezinárodního mistrovství ČR dospělých.

Autor: František Bořánek

13.4.2013 VSTUP DO DISKUSE

Milevské maškary 2017

Kam vyrazit za kulturou a zábavou na Písecku?

Barbora Havlíčková o víkendu ještě získala tři tituly Mistryně ČR a zítra odlétá na MS do Lahti.

Bára Havlíčková zítra letí do Lahti

Dopolední remízou přišli florbalisté Písku o možnost útoku na čelo

Písek – Jen velmi těžko hledali diváci, kteří přišli na nedělní odpolední zápas píseckých a havlíčkobrodských florbalistů pozdě, v zaplněné obloukové hale volná místa k sezení.

Horská služba zasahovala u těžce zraněného chlapce na Kvildě

Kvilda - Dnes, v neděli 26. února, se vážně zranil při bobování sedmiletý chlapec.

Sršni míří za prvoligovou záchranou. Porazili Nový Jičín

Písek – Úvodní duel play-out druhé nejvyšší basketbalové soutěže Písečtí zvládli s přehledem. Porazili Nový Jičín a jejich účast v následujícím ročníku 1. ligy se začíná blížit téměř jistotě.