Volejbalisté Jihostroje ČB vybojovali v Lize mistrů po výborném výkonu v ruském Novosibirsku jeden set.
A v dramatické koncovce sahali ještě po jednom…
Po čtvrtém kole skupiny B je jihočeský celek v tabulce třetí s jednou výhrou, ruský favorit bez ztráty bodu vede.
Jihostroj nastoupil v základní sestavě bez Zapletala a Novotného, s nahrávačem Habrem a univerzálem Kriškem. „Pláteník má zraněná záda, do Ruska vůbec necestoval," informoval přímo z východní Sibiře čtenáře Deník manažer Jihostroje Zdeněk Scheichl.
Jihočeši hráli bez zábran, vypracovali si čtyřbodový náskok (6:10). V závěru setu ruský celek zvýšil obrátky, na servisu si vedl dobře Slovák Diviš – 25:19.
Druhý set se proměnil ve velkolepé představení nahrávače Habra.  Po sérii jeho  servisů vedli svěřenci trenéra Svobody 18:15 a spolehlivým výkonem v útoku posléze dokráčeli k vyrovnání na 1:1. Byl to teprve druhý set, který Lokomotiv v soutěži ztratil…
Také ve třetím dějství Jihočeši dlouho drželi krok. Za stavu 24:20 měli Rusové celkem čtyři setboly, ale bojovní Jihočeši vyslali na servis  Sobotku, ten za základní čarou řádil. Jihostroj měl dokonce setbol – 25:26! Drama šťastně zvládl favorit, i když český tým sahal po senzaci…
Další set se stal znovu kořistí Rusů, které ale český mistr dokázal přinutit k maximálnímu úsilí.
Volejbalisty Jihostroje ČB čekají v základní skupině ještě prosincové zápasy. V Budvě (4.12.) a doma s Berlínem (12.12). Na postup potřebují obsadit druhou příčku, která není nereálná, pravděpodobně bude rozhodovat až závěrečný duel skupiny, ve kterém Jihostroj přivítá v domácím prostředí zmiňovaný Berlín.

Volejbalová Liga mistrů – 4. kolo skupiny B: Lokomotiv Novosibirsk – České Budějovice 3:1 (19, -23, 27, 20), sestavy a další statistiky najdete ve středečním vydání Deníku.