Písecké házenkářky si přivezly ze Slovenska vysokou porážku

Písek – O víkendu pokračovala interliga házenkářek šestnáctým kolem a družstvo Sokola Písek zajíždělo na Slovensko, na hřiště favorizovaných Michalovců.

29.1.2013

Písecká hráčka Lucie Vyhnalová zaznamenala v Michalovcích tři góly.Foto: Archiv Deníku

Iuventa Michalovce – Sokol Písek  36:14 (19:6)

Oběma týmům patřila před utkáním shodně druhá příčka, avšak opačných pólů interligové tabulky. Hráčky Michalovců byly jasným favoritem, navíc měly výhodu domácího prostředí, ve kterém je pravidelně žene dopředu asi tisícovka diváků.

Utkání mělo jednoznačný průběh, Michalovce se o výsledek zápasu nemusely bát ani chvilku. Už na konci první čtvrtiny zápasu vedly domácí házenkářky vysoko 11:3 a Jihočešky jen těžko hledaly na jejich hru odpověď.

Prapor Písku pozvedala jen Borovská, ale na střeleckou potenci Szöllösiové a Rebičové to nestačilo. Stejně jednoznačný jako první poločas, který skončil 19:6 pro domácí, byl i poločas druhý, na jehož konci svítil na ukazateli skóre stav 36:14.

Vyloučení 3:3, sedmimetrové hody 4/2:2/0, rozhodčí Gedeon, Vydra, 1000 diváků.  Nejlepší střelkyně Michalovců: Kovaličková 5, Rebičová 5, Snopová 5, Szöllösiová 5/2, Vinyuková 4, Holešová 4, Geričová 3.

Sestava a branky Písku: Stojarová, Brožová – Borovská 5, Vyhnalová 3, Malá 3,  Součková 2, Lidová 1, Vrabcová, Boorová, Michková, Kutlvašrová, Kalčíková, Dvořáková. Trenér Jan Slavík.

Vzhledem k tomu, že již tento pátek sehrají házenkářky Písku na domácím hřišti úvodní zápas osmifinále evropského Challenge Cupu s Baníkem Most (druhý zápas se hraje v neděli v Mostě), předehrají si utkání 17. kola interligy s celkem Partizánskeho již ve středu 30. ledna  od 18 hodin.

Partizánske prožívá skvělou sezonu, v tabulce soutěže  je páté, když dosud získalo  dvacet bodů. O víkendu doma zvítězilo nad Zlínem 25:23 i díky dvanácti brankám (pět ze sedmiček) střelkyně Klaudie Michnové, která patří k nejnebezpečnějším hráčkám slovenského týmu.

Pokud písecké házenkářky ubrání tuto pohlednou střelkyni, mohou v domácím prostředí pomýšlet na bodový zisk. A diváci u toho jistě nebudou chybět.

Tragická nehoda uzavřela silnici u Bujanova

Bujanov - Na silnici u Bujanova na Českokrumlovsku se ve čtvrtek dopoledne stala tragická dopravní nehoda.

Ode zdi ke zdi na parkánech píseckého hradu

Písek - Jen několik hodin mají návštěvníci příležitost prohlédnout si výstavu na parkánech hradu (vchod od řeky Otavy).

Z vězeňské cely znovu na lup

Písek, Protivín - Mladý muž se ve vězení nenapravil, hned po propuštění začal opět páchat majetkovou trestnou činnost.

Rekonstrukce bitev jsou v ohrožení

Táborsko - Mezi vojáky zuří poslední boje, rachotí střelba, dochází i na souboje muže proti muži. Nadšenci historie připravili rekonstrukci bitvy. Možná naposledy.