Tělovýchovné jednoty a sportovní kluby z okresu měly možnost nominovat své sportovce ve čtyřech kategoriích: jednotlivec, jednotlivec – mládež do 15 let, sportovní kolektiv a trenér.

V současné době odborná komise, složená především ze sportovních funkcionářů a starostů měst a obcí, zaslané návrhy vyhodnocuje. Z jejich hlasování pak vzejde konečné pořadí v jednotlivých kategoriích.

Anketu Nejúspěšnější sportovec Písecka za rok 2008 připravuje Okresní sportovní sdružení ČSTV Písek ve spolupráci s Vydavatelstvím Vltava–Labe–Press, a to prostřednictvím produkční a marketingové agentury ČOK CZ a Píseckého deníku jako mediálního partnera.
Dnes zveřejňujeme v abecedním pořadí jmenný seznam navrhovaných sportovců v kategorii jednotlivců (dospělí) se stručným výčtem jejich úspěchů, kterých dosáhli v uplynulém roce.

Zvolit si svého nejúspěšnějšího sportovce mají možnost i čtenáři Píseckého deníku, kteří mohou hlasovat prostřednictvím přiloženého hlasovacího kuponu nebo na webových stránkách.

Nejúspěšnějšího sportovce Písecka můžete volit vpravo vedle článku, nejúspěšnějšího sportovce v kategorii do 15ti let můžete vybírat zde, hlas nejlepšímu trenérovi můžete dát zde a nejlepšímu kolektivu zde. Hlasování probíhá do 20.2.2009 do dvanácti hodin.

Nominace jednotlivců

Své hlasy můžete dávat těmto deseti sportovcům:

Martin Fuka (TJ Chyšky), atletika:

Na 7. ročníku MOV Dunajský maraton v rakouském Linci obsadil ve své kategorii výborné 56. místo v čase 3:33:50 hod. mezi 1100 účastníky, dále 1. místo v krajském přeboru mužů v hodinovce výkonem 15 540 metrů.

Tereza Havelková (SK Casting RT Písek), rybolovná technika:

Získala 1. místo na mistrovství Jihočeského kraje, 1. místo v Poháru ČR a Evropském poháru, 3. místo na mistrovství ČR, 1. místo na Velké ceně ČR, 1. místo na mistrovství světa v mušce na cíl, členka stříbrného družstva žen na mistrovství světa, 1. místo na mezinárodním závodě – Mistrovství Prahy.

Petra Königsmarková (TJ Spartak Písek), cyklistika:

V celkovém hodnocení seriálu MTB maratonů Galaxy série 2008 skončila na 2. místě, v silniční Galaxy JAL byla celkově rovněž druhá. Zvítězila v MTB maratonech s celostátní účastí v Dobříši, Náměšti nad Oslavou a v Soběslavi, obsadila 2. místo v silničním závodě Sudety.

Filip Kubiš (IHC Komterm Písek), lední hokej:

Brankář druholigového týmu Písku.

Milan Kučera (TJ Sokol Písek), kanoistika a rafting:

Vybojoval 1. místo na mistrovství ČR v raftingu v kategorii R–6 ve sjezdu, 1. místo na Evropském poháru v kategorii R–6, 1. místo v Českém poháru v raftingu ve sjezdu, v kategorii veteránů pak získal 1. místo na Mistrovství světa v maratonu v Týně n/Vltavou, 1. a 3. místo na mistrovství Evropy kategorie K2 ve sjezdu a ve sprintu v raftingu v Roudnici n/Labem, 3. místo v Adige maratonu v Itálii, 1. místo v Krumlovském maratonu C4.

Iveta Luzumová (Casta Sokol Písek), házená:

Opora interligového družstva žen Písku a nejlepší střelkyně soutěže, členka širšího výběru reprentačního družstva žen ČR v házené.

Jan Švejda (TJ Sokol Písek), basketbal:

Vybojoval 2. místo a stříbrnou medaili na mistrovství Evropy hráčů kategorie U–16, hráč prvoligového a juniorského týmu píseckých Sršňů.

Marek Pohanka (Budó škola KK Písek), sportovní karate:

Člen reprezentačního družstva mládeže ČR, nejúspěšnější závodníík Českého svazu karate, loni získal tituly – krajský přeborník, mistr a vicemistr ČR, vítěz Světového a Evropkého poháru. Na tuzemkých, zahraničních a mezinárodních soutěžích vybojoval celkem 45 medailí – 30 zlatých, 7 stříbrných a 6 bronzových.

Anna Zástěrová (TJ Sokol Písek), kanoistika:

Vybojovala 3. místo na mistrovství světa ve sjezdu v družstvech, 8. místo na mistrovství světa v individuálním závodě v Itálii, 3. místo na mistrovství ČR ve sjezdu, 1. místo v Českém poháru ve sprintu, 2. místo na Adige maratonu v Itálii na K2, 2. místo v Krumlovském vodáckém maratonu na K2.
Jan Zušťák (FC Písek), fotbal: Kapitán třetiligového týmu FC Písek, nejlepší střelec divize mistrovského ročníku 2007/2008, nejlepší střelec podzimní části ČFL 2008/2009.