VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Máme se čím chlubit, říká Helena Dušková

Bernartice - V místní TJ Sokol aktivně pracuje a provozuje cvičitelskou činnost zdejšího odboru ASPV (Asociace Sportu pro všechny). Jeho současnou předsedkyní a zároveň cvičitelkou je zkušená Helena Dušková, kterou jsme požádali o rozhovor.

6.8.2008
SDÍLEJ:

Na snímku je Helena Dušková (vlevo) spolu s krajskou sekretářkou ČASPV Alenou Peerovou při krajské soutěži ve florbale v Kaplici.Foto: Josef Fuka

Kolik máte v současné době aktivně pracujících cvičitelů a jaké oddíly v odboru vedou?

Aktivní cvičitelé jsou v oddíle R a D (Rodiče a Děti), Marie Ťupová a Pavla Čížková, oddíl mladších žáků vede Dana Růžičková, mladší žákyně vedu já, starší žáky a dorost cvičí Jaroslav Psohlavec, David Moravec, Libuše Kučerová a Hana Slámová. Ti mají dvakrát po jedné hodině týdně, takže se střídají. Cvičení starších žákyň, které vedla Bohdana Suchanová, bylo zrušeno pro malý zájem ze strany děvčat. Bohdana od září se mnou povede již zmiňované mladší žákyně.

Aerobik + Pilates vede Světla Hrádková, zdravotní tělovýchovu a seniory vedu opět já s Marií Ťupovou. Muži cvičí pod vedením Jaroslava Suchana a Jaroslava Herinka, volejbal vede Ondřej Dušek, Roman Zelenka a Květa Zelenková. Na školení cvičitelů ASPV III. třídy jsme získali další mladé cvičitelky, které se zapojí do naší činnosti, a to Alenu Klůfovou, Andreu Skalákovou a Pavlu Jansovou. Od září bude navíc hodina stolního tenisu a badmintonu, mládež povedou Jaromír Basler a Vilém Fink.

Na jakou činnost v odboru se především zaměřujete?

Ve své činnosti se nezaměřujeme na výkony, ale na radost z pohybu, to znamená, všeobecnou sportovní aktivitu.

Máte dostatečnou podporu obce?

Spolupráce s obcí je velmi dobrá, jak pro náš odbor, tak hlavně pro celou jednotu.

Když se ohlédnete za cvičebním rokem, jak byste ho zhodnotila?

Cvičitelé se snaží, horší už je to s nepravidelnou docházkou. V úvodu cvičebního roku byla dobrá, ale postupně cvičenci ubývají. To také beru jako předsedkyně za svůj neúspěch. Mimo pravidelné cvičení pořadáme také dětské diskotéky, mikulášskou s nadílkou, dětský karneval, drakiádu, dále okresní kolo ČASPV ve florbale a soutěž zdatnosti v přírodě, takzvanou Medvědí stezku.

Jakých soutěží jste se zúčastnili?

Starší žáci se probojovali na krajskou soutěž ve florbale do Kaplice, soutěžili jsme na okresním kole ČASPV v plavání, dále to byla krajská soutěž Medvědí stezka a atletický přebor ve víceboji. Kromě těchto mistrovských soutěží se naši starší žáci zúčastnili krajského Velikonočního turnaje ve florbale. Vrcholem cvičebního roku našich žen pak bylo vystoupení v hromadné skladbě „Pohoda“ na 2. Festivalu ČASPV v Olomouci.

A co dosažné úspěchy? Jaké byly?

Vysoce si cením zisku zlatých medailí našich starších žáků na krajské soutěži ČASPV ve florbale v Kaplici. Výborné bylo i čtvrté místo naší hlídky starších děvčat na krajské soutěži v Medvědí stezce, která se konala v Hlavatcích. V krajské soutěži v atletickém víceboji v Českém Krumlově startovalo celkem deset našich dětí. Nejlepšího umístění dosáhla Eliška Veverková, která obsadila páté místo.

Starší žáci vybojovali ve florbalovém Velikonočním turnaji v Jindřichově Hradci třetí místo. V okresním kole ČASPV v plavání v Písku od nás startovalo deset dětí, které získaly čtyři zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili.

Co vás nejvíce potěšilo a naopak, co považujete za prohru?

Především mě těší získání nových cvičitelů, dobré vztahy mezi stávajícími cvičiteli a pomoc při jiných akcích. Co se týká prohry, snažíme se mít pestré cvičební hodiny i jiné vedlejší aktivity, ale stále je čím dál menší účast cvičitelů. Cvičitel si připraví hodinu, různé hry a soutěže, ale když se sejde málo cvičenců, nelze pak program uskutečnit. Největší účast na cvičení je u Rodičů a Dětí, mladších žáků, starších žáků a dorostu. Děvčata jeví nezájem, nebo mají jiné aktivity.

Jakou podporu má váš odbor v obci?

Podpora v obci je dobrá. Obec nám vychází vstříc, hlavně, když se pořádají akce děti. Navíc nám částečně dotuje úhradu za nájem haly v základní škole.

Co vás čeká ve druhé polovině letošního roku?

Druhá polovina roku, to je vlastně zahájení cvičebního roku. V září na začátek soutěž pro děti a mládež, podle počasí ukázka her, soutěž zručnosti na kole, nová hodina stolního tenisu a badminton. V měsíci říjnu pak drakiáda s opékáním špekáčků. Jinak se budeme snažit ponechat cvičební hodiny takové, jaké jsou nyní.

JOSEF FUKA

6.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kostel sv. Jakuba v Čížové.

Neseďte doma aneb Kam vyrazit na venkově

Ilustrační foto

Z deníku píseckých strážníků

Starosta přetahovanou na laně opět prohrál

Záhoří – Kulturní výbor zastupitelstva obce uspořádal prázdninové odpoledne pro děti i dospělé v Dolním Záhoří za pomoci manželů Standy a Hanky Zelenkových.

Lípa přátelství a kámen v Palackého sadech

Písek - Pozornosti chodců v Palackého sadech možná neunikne velký kámen při chodníku od restaurace U Reinerů k budově Divadla F. Šrámka.

Vodáky od zákazu dělí i půl centimetru

Šumava - I když vodáci od začátku letošní sezony dostali na Vltavě stopku jen dvakrát, vody je málo.

Karamel od Vaška je pro manžele Kalkušovy jejich nejmladším dítětem

Český Krumlov - Osm nových výrobků obdrželo značku Regionální potravina Jihočeského kraje na Selských slavnostech v Holašovicích.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení