Týmod Otavy zcela zaslouženě přivezl domlů pohár za první místo v soutěži.

ILHC Písek – Sport Bárt Ústí nad Orlicí 11:2 (3:1, 1:0, 4:0, 3:1).

Hned po úvodním buly prvního finále vybojovali domácí Kořánek a K. Procházka puk a poslali do úniku Novotného, který již ve 24. vteřině hry poprvé překonal brankáře hostí. Po pěti minutách hosté vyrovnali a několikrát zahrozili, ale největší překážkou jim byl téměř neprůstřelný brankář Pinkas.

Písečtí ale dvakrát zaútočili v poslední minutě první části a dva góly do „šatny“ hráče soupeře přibrzdili.

Ve druhé části utkání domácí převzali aktivitu na své hole, ale brankáře hostí se jim podařilo překonat opět až v poslední minutě. Tato branka hosty zlomila a v následující části jim domácí „nasázeli“ čtyři góly. Písek nakonec bez větších problémů zvítězil, když pětkrát skóroval Milan Kořánek.

Branky ILHC: Kořánek 5, Bican 2, Vácha, K. Procházka, P. Procházka, Novotný. Vyl. 6:4, využ. 2:0.

Sestava Písku: Pinkas (37. Šach) – Kořánek, Mikeska, Bican, Tajbl, Vácha, Krůček, K. Procházka, P. Procházka, Novotný, Bouška.

Sport Bárt Ústí nad Orlicí – ILHC Písek 2:11 (1:2, 0:4, 1:2, 0:3).

Odvetu finále začal lépe domácí tým brankou Šafáře ze druhé minuty To ale bylo ze strany Sportu vše a písecký Kořánek ještě na konci první části dvěma góly skóre otočil.

Ve druhém dějství se už Písek naplno rozstřílel a ukázal všem, kdo je pánem finálových bojů. Utkání se pak dohrálo pod taktovkou hostí za přítomnosti televizních kamer kabelové televize. Čtyřikrát v utkání skóroval Jakub Bican. Po zápase hráči Písku převzali pohár za první místo v letošním ročníku soutěže.

Branky ILHC: Bican 4, Kořánek 2, Kozma 2, Novotný, K. Procházka, Vácha. Vyloučení 5:2, využití 0:2.

Sestava Písku: Pinkas (37. Šach) – Bican, Kořánek, Kozma, Mikeska, Novotný, K. Procházka, Tajbl, Vácha.