Písecké gymnastky Strnadová a Sajtlová bojovaly ve finále

Brno - Minulou sobotu vyvrcholila letošní sezona moderních gymnastek. Místní oddíl Sokol Královo Pole uspořádal mistrovství ČR v moderní gymnastice v kategorii nadějí mladších a starších.

3.6.2008

VELKÉ FINÁLE. Gymnastky Hana Strnadová a Tereza Sajtlová (zleva), obě ze Spartaku Písek, se probojovaly do finále kategorie nadějí mladších na Mistrovství ČR v Brně. Foto: Pavla Sajtlová

Do kategorie nadějí mladších se na oblastním přeboru kvalifikovaly i dvě písecké závodnice, Hana Strnadová a Tereza Sajtlová.

Závod byl rozdělen do dvou částí. V dopoledním programu se v základním kole představilo 38 gymnastek z oddílů celé ČR, které se rovněž kvalifikovaly na přeborech svých oblastí.

Všechny závodnice předvedly sestavu se švihadlem a s obručí, a to v pořadí sudá lichá, jak byly zapsány na startovní listině.

Pro píseckou závodnici Hanu Strnadovou to bylo první vystoupení na tak velké soutěži. Se startovním číslem 12 začínala s obručí, kde za ztrátu náčiní a gymnastku za cvičební plochou obdržela srážku čtyř desetin bodu. Ve švihadle si ale všechno vynahradila a v konečném součtu známek se probojovala do finále ze čtrnáctého místa.

S číslem 38 nastupovala další písecká závodnice Tereza Sajtlová, a to rovněž s obručí. Sestavu zacvičila velmi pěkně a bez chyb, a tak získala třetí nejvyšší známku za obruč z celého startovního pole. Švihadlo zacvičila rovněž velmi dobře, ale bodové ohodnocení bylo o něco nižší než u obruče. V celkovém součtu známek Tereza postoupila do finále ze čtvrté pozice.

Finálová šestnáctka byla vyrovnaná, a tak záleželo na sebemenší chybičce, která by mohla zamíchat pořadím. Sestavu bez náčiní cvičila děvčata podle umístění od 16. do 1. místa. Hanka i Tereza po sestavě bez náčiní obhájily výchozí postupová místa. Hanka v konečném součtu po trojboji sestav vybojovala 14. místo a Tereza v trojboji obhájila 4. místo.

Navíc, jak už bylo zmíněno, získala bronzovou medaili za třetí nejlepší sestavu s obručí.

Poděkování patří trenérce Lence Karlové a také Radce Salamanczukové za baletní přípravu děvčat.

Výsledky závodu:

Kategorie naděje mladší (ročníky narození 1998 a 1997, 38 účastnic):

1. místo Nikol Fajová (SKMG Havířov), 2. Aneta Novodvorská (SKMG Máj České Budějovice), 3. Barbora Purmová (SKMG Havířov), 4. Tereza Sajtlová, 14. Hana Strnadová (obě TJ Spartak Písek).

PAVLA SAJTLOVÁ

3.6.2008 VSTUP DO DISKUSE

Českokrumlovští vodní záchranáři nepůsobí pouze ve své základně v Dolní Vltavici, ale také na druhé straně Lipna v Kyselově.

Nová základna záchranářů v Kyselově není zdaleka jistá

Koncert kapely Čechomor.

Čechomoři v pátek večer ovládli Třeboň

Selské baroko ožilo, na řemesla i muziku do Holašovic

Holašovice - Někteří návštěvníci letos dorazili na slavnosti poprvé. A nelitovali.

V Homolích zvažují postavit věznici, jaká zatím na jihu není

Homole - Začala předběžná jednání o umístění nové ženské věznice v Homolích na Českobudějovicku. Nápravné zařízení by mohlo stát na místě chátrajícího původně vojenského areálu.