Dorostenci Švantláku byli vždy o jeden gól horší

Písek - Národní hokejbalová liga staršího dorostu Jih měla na programu další dva finálové zápasy.

9.5.2008

Před brankářem hostí Voráčem jsou domácí hráči Jan Sýbek (č. 22) a Tomáš Zacios (č. 21).Foto: Deník/František Bořánek

Oba zápasy skončily stejným výsledkem, z výher se ale radoval soupeř.

HC ŠD Písek – HC Český Krumlov 5:6 (1:0, 1:3, 3:3).

Domácí začali velmi ofenzivně a soupeř mohl děkovat svému brankáři, že skóre po úvodní části bylo jen 1:0. Druhá třetina začala hrubkou brankáře Švece, který inkasoval gól po střele od červené čáry. Soupeř přidal další dvě branky v přesilovkách, domácí se prosadili pouze jednou. Další regulérní gól Písku rozhodčí neuznali.

Přetahovaná ve skóre pokračovala i v poslední části zápasu, kdy Písek musel neustále dotahovat náskok soupeře. Domácí měli více ze hry, ale Krumlov trestal každou jejich chybu. Závěrečný nápor píseckých hráčů již změnu ve skóre nepřinesl.

Branky: Sýbek 4, Voříšek – Fučík 3, Hruška, Urban, Petrášek.

HC ŠD Písek – HC Český Krumlov 5:6 (3:3, 1:2, 1:1).

Úvod druhého zápasu patřil hostům, kteří šli brzy do vedení. Písečtí ale bojovali, převzali iniciativu a první třetina skončila nerozhodně jen díky nepřesné střelbě domácích.

Ve druhé části odskočil soupeř na rozdíl dvou branek. Písku se zranil brankář Švec, a tak jeho místo zaujal mladý Jan Salát. Pak se domácí přece jen prosadili.

V poslední třetině písečtí hráči bojovali a dokázali vyrovnat. Ale další hrubka v obranné činnosti pohřbila všechny naděje alespoň na prodloužení. V závěru měl Písek velký tlak, ale nepomohla mu ani závěrečná power–play. Krumlovští tak po zápase převzali pohár za první místo v soutěži.

Branky: Sup 2, Novák 2, Gába – Hruška 3, Urban 2, Petrášek.

Trenér píseckého týmu Jiří Hronek st.:

„V obou zápasech jsme udělali příliš mnoho chyb a tím jsme se připravili o lepší výsledek. Před začátkem ligy jsme takový úspěch, vzhledem k sestavě mužstva, nečekali. Zejména semifinálová utkání proti favorizovanému týmu Stars, byla velkým zážitkem. Vlastně jsme zopakovali umístění z loňska při daleko větším počtu soupeřů. Chci touto cestou všem hráčům poděkovat za skvělou sezonu.“

Sestava Písku: Švec, Salát – Sup, Procházka, Daněk, Voříšek, Novák, Kolář, Tajbl, Franěk, Gába, Sýbek Zacios, Jindříšek, Příhoda, Jelínek.

Autor: František Bořánek

9.5.2008 VSTUP DO DISKUSE

Písecký Václav Pašek v Praze snižoval na 1:2.

V prvním duelu play-off Písecké Kobra pokousala

Písecké házenkářky podlehly doma Veselí nad Moravou
14

OBRAZEM: V Písku se radovaly Veselské panenky

V Semicích o masopustu nechyběla svatba ani polní kuchyně

Semice (FOTOGALERIE) – Přesně v poledne si v sobotu (25. února) dali sraz účastníci maškarního průvodu u šiškárny na Flekačkách v Semicích, jedné z místních částí Písku.