V silné konkurenci nejlepších mladých jihočeských atletů si velmi dobře vedli i zástupci atletických oddílů Písecka. Výborně si vedla skupinka z jediného vesnického atletického oddílu v kraji, TJ Chyšky.

Oddíl z Čertovy hrbatiny zastupovali v kategorii mladších žáků Josef Jakeš, Matěj Kozojed, Václav Strouhal (věkem ještě přípravka), v kategorii mladších dívek Nela Kosková, v kategorii starších žáků Vít Strouhal a Vladimír Šimák, v kategorii starších žákyň Anna Kohoutová a Nina Bardová. Chyšečtí si z Prahy přivezli jednu zlatou, dvě stříbrné a dvě bronzové medaile.

Nejlépe se dařilo Josefu Jakešovi, který vyhrál první rozběh na 800 m v novém osobním rekordu 2:33,02 min. a celkově získal zlatou medaili a přebornický diplom.

Tento čas je v letošní halové sezoně nejlepším v Jihočeském kraji a čtvrtým v průběžných republikových tabulkách Českého atletického svazu. Chyšecký atlet také startoval ve druhém běhu na 150 m a skončil na druhém místě v novém osobním rekordu 21,98 sek.

Celkově to znamenalo stříbrnou medaili, v pořadí druhou pro samotného závodníka. Tento výkon je druhým nejlepším v Jihočeském kraji a desátým v průběžných republikových tabulkách.

Ve třetím běhu na 60 m zůstal „sedět“ na startu, doběhl třetí a časem 8,88 sek. postoupil pouze do finále „B“. V něm dobře odstartoval a vybojoval první místo ve zlepšeném čase 8,78 sek., celkově skončil sedmý. Tento výkon je dvacátým v republice.

Ve stejné věkové kategorii doběhl Matěj Kozojed ve druhém běhu na 800 m čtvrtý a časem 3:14,74 min. obsadil celkové 14. místo.

Mezi mladšími žáky startoval také Václav Strouhal, věkem ještě přípravka. Ten ve čtvrtém běhu na 60 m skončil třetí a časem 9,68 sek. si vytvořil nový osobní rekord. Podobně jako Kozojed startoval i on ve druhém běhu na 800 m, doběhl v něm pátý a časem 3:18,54 min. skončil celkově na 13. místě. Soutěžil i v pátém běhu na 150 m, v něm doběhl druhý a časem 24,71 sek. byl celkově dvanáctý.

V kategorii starších žáků soutěžil za Chyšky Vít Strouhal, který nejprve vyhrál první běh na 60 m v novém osobním rekordu 8,08 sek. a šestým časem postoupil do finále „B“. V něm doběhl na druhém místě ve zlepšeném čase 8,02 sek., vytvořil si opět nový „osobák“ a celkově obsadil sedmou příčku v kraji. Jeho druhou disciplínou byl běh na 60 m překážek, zde v osobním čase 11,44 sek. vybojoval bronzovou medaili.

Stříbrnou medaili pak vybojoval nádherným sprinterským závěrem v běhu na 1 500 m za druhé místo v osobním čase 5:28,71 min. Blízko od medaile byl další chyšecký starší žák Vladimír Šimák, který ve vrhu koulí 4 kg do posledních pokusů držel třetí příčku za výkon 9,45 m z první série.

V posledních pokusech však o tuto příčku přišel a skončil na pátém místě. I tak je to pro něho pěkný, povzbuzující výkon. Byly to jeho první halové závody.
Dalším chyšeckým medailistou na těchto přeborech byla starší žákyně Anna Kohoutová, která získala bronzovou medaili za třetí místo ve vrhu koulí 3 kg v novém osobním rekordu 8,12 m.

Ve stejné věkové kategorii dívek vybojovala Nina Bardová čtvrté místo ve skoku vysokém výkonem 125 cm a pátá skončila ve skoku dalekém výkonem 381 cm.
V kategorii mladších žákyň závodila Nela Kosková. Byly to její první krajské halové závody. Ve vrhu koulí 3 kg obsadila sedmou příčku za výkon 5,29 m.