Basketbaloví Sršni si přivezli z Teplic stovku

Písek – Druholigoví basketbalisté Písku prohráli na severu Čech v Teplicích.

13.1.2012

Písecký hráč Filip Sahan střílí koš v jednom z minulých zápasů druhé ligy basketbalistů, v Teplicích dosáhl sedmnácti bodů, přesto Písek prohrál 94:103.Foto: Archiv Deníku

Sršni tentokrát sehráli pouze jedno utkání, když zavítali na palubovku vedoucího týmu soutěže, do Teplic. Papírové předpoklady se v úvodu zápasu nenaplnili a Sršni až do patnácté minuty byli lepším týmem, když si vypracovali až třináctibodové vedení.

Po zlepšení hry domácích sice ještě v poločase vedli hosté o jediný bod 50:49, ale Severočeši i nadále pokračovali v náporu. Během třetí čtvrtiny získali náskok šesti bodů, který v závěrečné části upravili na rozdíl devíti bodů.

Trenér píseckého týmu Milan Matějka k utkání řekl:

„V úvodu zápasu jsme teplické hráče hodně zaskočili. V polovině druhé čtvrtiny po oddechovém čase domácích se však naše hra sesypala jako domeček z karet. Domácí ke své zkušenosti přidali i trochu entuziasmu a zápas se po malých krůčcích začal převažovat na jejich stranu. My jsme v průběhu zápasu již nenašli protizbraň, a proto jsme si z útočně laděného duelu odvezli zaslouženou porážku.“

BK TEPLICE – SRŠNI PÍSEK 103:94 (22:27, 27:23, 27:20, 27:24)

Body Písku: Melski 21 (5), Běle 18, Sahan 17, O. Pešek a Duda (3) po 11, Efenberk 7 (1), Linhart 5, Voldán 4.

To kadeti Písku přivezli z Moravy cenné vítězství. Sršni odejeli k dvěma zápasům do Ostravy s cílem porazit papírově slabší Moravskou Ostravu. V utkání proti Slezské Ostravě se zátěž rozložila, takže příležitost dostali všichni hráči. Trenérům se tak podařilo ušetřit síly klíčových hráčů na druhé utkání.

Ve vyrovnané první čtvrtině proti Moravské Ostravě získali Sršni čtyřbodový náskok, který ve druhé části zápasu zvýšili na dvanáctibodový rozdíl. Po vyrovnané třetí čtvrtině nastupovali za příznivého stavu 59:47 do závěrečné čtvrtiny. Nápor soupeře přišel až dvě minuty před koncem.

Ještě se jim podařilo dostat se na rozdíl čtyř bodů, ale jistota v koncovce z čáry trestných hodů znamenala, že si domů Sršni přivezli velmi cenné vítězství. Kadeti tak udělali důležitý krok pro záchranu v soutěži nebo pro případnou účast v play off.