TJ JM CHODOV B – TJ SOKOL PÍSEK 24:27 (10:18)

Písečtí házenkáři zajížděli do hlavního města psychicky posíleni výhrou z posledního kola nad Strakonicemi a na jejich sebevědomí to bylo znát.
Jihočeši do utkání doslova vletěli. Ve 4. min. vedli 3:0, když se prosazovali hlavně po nacvičených kombinacích, a to střelbou z dálky.

Do střelecké listiny se zapsali Košťál, Volf a posila z Českých Budějovic Štětina. Poté se sice domácí prosadili, ale hosté z Písku dále navyšovali svůj náskok.

V 24. min. se prosadila již potřetí i druhá posila Písku Jakub Mráz, taktéž z Českých Budějovic, a na ukazateli svítilo skóre 13:8 pro Písek. S tímto náskokem se hráči od řeky Otavy nesmířili a do poločasu jej ještě navýšili na 18:10.

Úvodní trefa druhé půle patřila opět Písku, kdy se z čáry sedmimetrového hodu technickou střelou prosadil Čtvrtník. Domácí sice ukrojili trochu z náskoku Písku, ale jakékoliv drama odmítl svými střelami Hajný. Vývoj zápasu pro Písek ovlivnili oba jeho gólmani, kteří se zaskvěli několika kvalitními zákroky. Výhra píseckého týmu o tři branky byla zcela zasloužená.

V příštím kole bude v Písku sehráno další jihočeské derby. Tuto neděli od 17 hodin se v písecké obloukové hale představí celek Sezimova Ústí a příznivci házené si tento zápas jistě nenechají ujít.

Sestava a branky Písku: Vosoba, Havelka – Čtvrtník 1, Kajtman, Hora, Košťál 7/1, Baumruk, Vepřovský, Hajný 8, Marek, Volf 4, Štětina 4, Mráz 3. Trenér Arnošt Raník.