Slavoj dal vítězný koš s klaksonem

PÍSEK - Utkání Písek–Litoměřice bylo oboustranně hodně nervózní. Basketbalisté Sokola Písek zakončili na domácí palubovce své působení v nadstavbové části 3. ligy.

3.5.2007

Hostujícímu Krupkovi (č. 18) brání ve střelbě na koš domácí Kocourek, celé akci přihlížejí Šotnar (6), Hrouda a Svoboda. V utkání nadstavbové části basketbalové 3. ligy mužů prohrál Sokol Písek s týmem Slavoje BK Litoměřice 91:92. Foto: Deník/František Bořánek

Bohužel oba své zápasy Písečtí prohráli. Blíže k výhře měli v utkání s celkovým vítězem skupiny Slavojem Litoměřice, kdy podlehli o jediný bod, až úspěšnou trojkou soupeře, vstřelenou v závěrečné vteřině zápasu.

Sokol Písek – BK Teplice 63:67 (26:22, 9:19, 15:14, 13:14). Domácí začali v tomto utkání lépe a ještě v úvodu druhé čtvrtiny vedli o šest bodů. Hostům ze severu Čech se však podařilo skóre otočit a v průběhu třetí části vedli již o 14 bodů (41:55). Sršni pak snížili až na čtyřbodový rozdíl (53:57) v úvodu poslední čtvrtiny zápasu. Na zvrat v utkání však již nenašli potřebné síly a mužstvo Teplic tak zůstalo jediné, které Sršni v letošní sezoně neporazili.
Body Písku: Janovský 23 (4), Mašek 12 (2), Čech 8 (1), Princ 7 (2), Cimbura 4, Kostohryz 3 (1), Čáp, Hrouda a Kocourek po 2.

Sokol Písek – BK Slavoj Litoměřice 91:92 (21:21, 24:22, 24:24, 22:25). V tomto utkání začali lépe hosté, kteří v polovině úvodní čtvrtiny vedli 8:14. Píseckým se však podařilo srovnat skóre a v úvodu druhé čtvrtiny již vedli 25:23. Pak opět vedl celek Litoměřic o osm bodů (30:38), ale Sršňům se během dvou minut podařilo srovnat na 38:38 a do druhé poloviny zápasu, díky úspěšné trojce, pak nastupovali s vedením 45:43.

Průběh třetí čtvrtiny naznačoval, že při vedení 61:53 by domácí hráči mohli zvítězit, ale soupeř několika úspěšnými trojkami se opět přiblížil na rozdíl pouhých dvou bodů.

V průběhu závěrečné části utkání Sršni neustále vedli, hosté vyrovnali pouze jednou, a to tři minuty před koncem na 84:84. Písečtí dvakrát odskočili na pětibodový rozdíl – 89:84 a na 91:86 v poslední minutě. Hosté však neuvěřitelně stihli dvěma trojkami otočit zápas na konečných 91:92 ve svůj prospěch. Poslední trojku dokonce vstřelili, v oboustranně dosti nervózním utkání, se závěrečným klaksonem.

Body Písku: Janovský 23 (1), Čáp 21 (3), Čech 12 (1), Princ 10 (2), Mašek (2) a Pešek po 6, Cimbura 5 (1), Hrouda 4, Kostohryz a Svoboda po 2.

3.5.2007 VSTUP DO DISKUSE

Balynka učila třídit děti odpad v Milevsku.

Balynka učila třídit děti odpad v Milevsku

Pirátská šipkovaná
5

Děti si zahrály pirátskou šipkovanou

Mistr Jan Hus následníkům

Písek - Na Husově náměstí se v úterý 26. září od 8 hodin uskuteční již 3. ročník vědomostní soutěže pro žáky základních škol z Písku a okolí.

OBRAZEM: Policistu roku 2016 provázel smutek nad smrtí policisty

Praha - Jaroslav Humeš a tatínek Václava Haase převzali na Pražském hradě z rukou první dámy Ivany Zemanové ocenění za nasazení životů ve službě.

OBRAZEM: Běželi za nový úsměv

České Budějovice - Běžci pomohli v českobudějovickém parku Stromovka dobré věci.