Domácí hráči vlétli do utkání s Libercem velmi odhodlaně. Překvapení Kondoři pouze sledovali narůstající náskok svého soupeře. Sršni na začátku čtvrté minuty první čtvrtiny vedli již 16:3 a vypadalo to, že je v cestě za výhrou a účastí v bojích o konečné umístění s týmy z horních polovin tabulky obou skupin nic nezastaví.

Jenže hosté zabrali a desetibodovou šňůrou Písecké dostihli. Domácí v tu chvíli ztratili jiskru. Liberečtí se dostali do zápasu a působili klidnějším dojmem. Sršně, toužící po výhře, mohl nastartovat Dalibor Fait svou nekompromisní smečí, ale nervózní Jihočeši se ani v dalším průběhu nevyvarovali velkého množství chyb. Jednou z velkých slabin domácího celku byly také trestné hody, které během pátečního utkání prostě nepadaly.

Výsledek? Další těsná prohra v dramatické koncovce a nutnost obhájit příslušnost k prvoligovému pelotonu.

Sršni Písek - BK Kondoři Liberec 66 : 68 (23:19, 19:19, 7:15, 17:15)

Body Sršňů: Šlechta 23, Duda 15, Fait 10, Špičák 4, Valuch 3, Vartecký 4, Běle 2, Hejda 2, Kostohryz 2, Hušek 1.