Mladí chyšečtí atleti vybojovali stříbrné medaile

Vlašim – V místním sportovním areálu Na Lukách se uskutečnily atletické Vlašimské memoriály, které uspořádal domácí oddíl TJ Spartak.

31.8.2013

Na snímku z Vlašimi je chyšecký závodník Václav Strouhal při skoku dalekém.Foto: Josef Fuka

Na těchto závodech startovali i chyšečtí atleti, kteří si   za příjemných klimatických podmínek vedli velmi dobře. V kategorii dorostenců startoval chyšecký Vladimír Šimák ve vrhačském trojboji (koule 5kg, oštěp 700g a disk 1,5kg) a v celkovém hodnocení této soutěže skončil na druhém místě, když získal celkem 1039 bodů.

Tímto bodovým ziskem se dostal na první místo v průběžných jihočeských tabulkách a na třinácté místo v průběžných republikových tabulkách ČAS. Šimák byl nejprve druhý ve vrhu 5kg koulí výkonem 10,14 m. Poté absolvoval hod 700g oštěpem a výkonem  23,97 m byl rovněž druhý. Na závěr trojboje házel 1,5 kg diskem, hodil 23,04 m, což byl rovněž druhý nejlepší výkon.

Ve Vlašimi startoval i mladší žák Václav Strouhal, který v pětiboji dosáhl celkem 607 bodů. Tímto ziskem se zařadil na třetí místo průběžných jihočeských tabulek.

V jednotlivých disciplínách pětiboje dosáhl těchto výkonů a umístění: 60 m př. – 13,89 sek. – 3. místo, míček – 31,20 m – 4. místo, 60 m – 9,81 sek. – 2. místo, dálka – 363 cm – 2. místo, 800 m – 3:18,02 min. – 2. místo.

Oba zástupci chyšecké atletiky si ve Vlašimi vybojovali stříbrná umístění.

JOSEF FUKA

Autor: Redakce

31.8.2013 VSTUP DO DISKUSE

Již čtvrtý ročník rekonstrukce středověké bitvy mohlo na pět tisíc diváků vidět v sobotu mezi rybníky Škaredý a Markovec u Sudoměře.
38

Bitva u Sudoměře - před 597 lety

FC Písek U19

Fotbalová devatenáctka Písku veze dva body ze Sokolova

OBRAZEM: Fler jarmark udělal radost návštěvníkům i vystavovatelům

Písek - Druhý ročník Fler jarmarku v Písku přilákal do kulturního domu spoustu návštěvníků. Po celý den tu obdivovali nejrůznější originální výrobky šikovných tvůrců.

Áčko Švantláku přehrálo Pedagog a upevnilo si druhou příčku

Písek - 2. Národní hokejbalová liga vyhlíží závěr základní části. V předposledním domácím utkání hostil písecký HC ŠD protivníka z Českých Budějovic.