Oba závody se jely na krytém oválu v Motole a teprve patnáctiletý jezdec Velo-clubu Cirkl České Budějovice zaznamenal několik úspěchů, které ho poslaly v kategorii kadetů na stupně pro vítěze.
V rámci prvního kola Českého poháru se jel mimořádně i stíhací závod družstev na tři kilometry. Klabouch je členem družstva Kovo Praha, kde od počátku tohoto roku student českobudějovického gymnázia Česká hostuje.
Tým Kovo Praha, který vede bývalý závodník Dukly Praha Marek Mixa, zvítězil ve finále nad Favoritem Brno.
V individuálních disciplínách se českobudějovickému dráhovému cyklistovi nejlépe dařilo v bodovacím závodě na 60 kol. Své soupeře porazil o celé tři kola.
Druhý závod Českého poháru pokračoval o tomto víkendu na stejné dráze v pražském Motole. Petr Klabouch opět zvítězil společně s týmem Kovo Praha ve stíhacím závodě družstev. Uspěl i v bodovacím závodě dvojic na 140 kol. Společně se svým kolegou Danem Baborem z Kovo Praha porazili dvojici Favoritu Brno Vavrek a Dolníček, které nadělili sedm okruhů.
Petr Klabouch se v kategorii kadetů může pochlubit také osobními rekordy na 500 metrů s pevným startem a 200 metrů s letmým startem. Na 500 metrů byl druhý v čase 33,945 sekundy, na dvousetmetrové trati měl Klabouchův osobní rekord hodnotu 12,111 vteřiny.
Za čtrnáct dní se Klabouch zúčastní zimního mistrovství ČR v dráhové cyklistice, to se pojede opět v Praze.