Jihostroj obrátil zápas, vyhrál nad ČZU 3:2

České Budějovice – Dohrávka 4. kola Uniqa extraligy volejbalistů se vyvíjela nečekaně. Nakonec se ale z vítězství 3:2 radoval favorit. V pátečním vydání Deníku najdete referát ze zápasu a také rozhovor s mistrem světa z roku 1966 Borisem Perušičem.

28.11.2013

Nahrávač Jihostroje Petr Zapletal Foto: Deník/ Václav Pancer

Dohrávka 4. kola Uniqa extraligy volejbalistů se vyvíjela nečekaně. Domácí tým sice v prvním setu vedl 20:17, o náskok ale přišel a pak už tahali za delší konec provazu hosté. Zvítězili v prvním i ve druhém setu (-23, -22). Na straně ČZU Praha nastoupil v základní sestavě odchovanec Jihostroje Martin Böhm, na domácí straně kurtu dostal příležitost mladík Šulista a premiérově si atmosféru extraligy užil také univerzál Pleva.
Jihočeši dokázali zastavit nebezpečného Fingera, vyhráli 25:21, postupně se rozehřívali a dotáhli zápas až do pátého dějství – 25:21.
Drama vrcholilo.
Jihostroj brzy vedl o tři body, ale hosté se nevzdávali – 8:7. Zápas skončil vítězstvím favorizovaného Jihostroje v pátém setu 15:10, celkově po boji  3:2 na sety.
Jan Svoboda (trenér Jihostroje ČB): „V prvních dvou setech jsme nebyli horší než Praha, která výborně přihrávala, ale nedohrávali jsme důležité balony. Obrat přišel s naším zlepšeným plachtícím servisem, Hupka začal chytat těžké balony, když se nedařilo  Kriškovi, zastoupil ho Fila."
Dohrávka extraligy volejbalistů: Jihostroj ČB – ČZU Praha 3:2 (-23, -22, 21, 21, 10), čas: 137 minut,  rozhodčí Fink, Kořenek, diváků 350. Jihostroj ČB: Habr, Kriško, Fila, Michálek, Sukuba, Mach – libero Hupka (Zapletal, Šulista, Pleva). Trenér Svoboda.

Autor: Kamil Jáša